Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim Oplu Grandlandzie X?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, testy przydatności do ruchu drogowego czy portfel, upewnienie się, że żarówki reflektorów są rzeczywiście sprawne, ma fundamentalne znaczenie. W rzeczywistości żarówki zużywają się na części samochodowe, które na dłuższą metę nieuchronnie się przepalą i w konsekwencji będą musiały zostać wymienione. Pewnie tu jesteś, bo jeden z twoich reflektorów się przepalił i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę świateł przeciwmgielnych w swoim Oplu Grandland X, napisaliśmy i opublikowaliśmy treść tego artykułu, aby pomóc Ci wykonać ten proces samodzielnie, bez konieczności udawania się do mechanika. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim Oplu Grandland X, a po drugie, jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w Twoim samochodzie.

Jak wymienić żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego w moim Oplu Grandland X?

Treść tego artykułu zaczniemy od wymiana żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim Oplu Grandland X, zwróć uwagę, że w zależności od roku i wykończenia Twojego samochodu może to nie być dokładna technika do zastosowania, dlatego przedstawimy Ci dwa najbardziej klasyczne sposoby wymiany żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim pojeździe.

Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania w Oplu Grandland X ?

Wymień żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego w swoim Oplu Grandland X bez zdejmowania zderzaka.

Pierwsza technika to wymiana żarówki bez wyjmowania zderzaka Twojego samochodu. Chociaż ta technika jest najłatwiejsza, nie ma gwarancji, że możesz ją wykonać w swoim samochodzie. W rzeczywistości, w zależności od opcji i roku, w niektórych modelach nie będzie wystarczająco dużo miejsca, aby w ten sposób wymienić żarówkę. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przednich świateł przeciwmgielnych w Twoim Oplu Grandland X:

 • Przejeżdżając pod zderzakiem swojego Opla Grandlanda X: Pierwsza technika to wsadzisz się pod samochód, nie wahaj się podnosić go na podnośniku, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca pod zderzakiem. Będąc pod samochodem, wystarczy zdjąć klipsy plastikowej stopki, która chroni silnik silnika i która spoczywa na zderzaku, będziesz mieć dostęp do bloku świateł przeciwmgłowych swojego Opla Grandlanda X i nie będziesz mieć więcej (jeśli masz wystarczająco dużo miejsca) zdejmij plastikową osłonę, odłącz wtyczkę, naciśnij metalową część, aby wyjąć żarówkę i na koniec wymień żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego w swoim Oplu Grandland X

  .

 • Po zdjęciu nadkola: Druga alternatywa, możesz zdjąć nadkole samochodu, aby uzyskać dostęp do bloku lamp przeciwmgielnych samochodu. Aby to zrobić, podnieś samochód, zdejmij przednie koła, a następnie zdejmij nadkole za pomocą dostarczonych w tym celu klipsów i wykonaj ten sam proces, jak wspomniano wcześniej, aby wymienić żarówkę światła przeciwmgielnego w swoim Oplu Grandland X.

  Jak wymienić przednią żarówkę przeciwmgielną w swoim Oplu Grandland X, zdejmując zderzak?

  Sprawdzimy teraz okoliczności, w których z powodu braku miejsca w modelu samochodu jesteś zobowiązany do zdjęcia zderzaka swojego Opla Grandlanda X, aby uzyskać dostęp do żarówki przedniego światła przeciwmgielnego samochodu. Aby to osiągnąć, najpierw będziesz musiał zdjąć przedni zderzak swojego Opla Grandlanda X, nie wahaj się zapoznać z naszym pełnym artykułem, aby dowiedzieć się, jak dokładnie przebiega proces, wiesz, podsumowując, że będziesz potrzebować klucza torx i że będziesz trzeba odkręcić śruby pod osłoną, w nadkolach i pod samochodem. Po zdemontowaniu zderzaka wystarczy uzyskać dostęp do bloku przednich świateł przeciwmgłowych i wymienić żarówkę światła przeciwmgielnego w swoim Oplu Grandlandzie X w taki sam sposób, jak opisano wcześniej.

  Jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w swoim Oplu Grandlandzie X?

  Wreszcie, jeśli chcesz Zmień tylną żarówkę przeciwmgielną swojego samochodu; technika jest znacznie prostsza, oto różne kroki, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Przy bagażniku zdejmij wykładzinę podłogową z bagażnika.
  • Odkręć tylną osłonę reflektora od swojego Opla Grandlanda X.
  • Po zlokalizowaniu żarówki tylnego światła przeciwmgielnego w samochodzie wyjmij wypaloną żarówkę
  • Włóż nową żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego do bloku reflektorów swojego Opla Grandlanda X
  • Odłóż wszystko na miejsce

  Sprawdź, czy światła przeciwmgielne znów działają prawidłowo, zanim wyruszysz w drogę i gotowe.

  Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Opla Grandlanda X, zapoznaj się z naszą kategorią Opla Grandlanda X.

Weiterlesen:
Opel Grandland X, który już nie przyspiesza
Ссылка на основную публикацию