Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim Oplu Zafirze ?

Bez względu na to, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, ocenę przydatności do ruchu drogowego, czy budżet, zapewnienie, że Twoje żarówki samochodowe są rzeczywiście funkcjonalne, jest bardzo ważne. W rzeczywistości żarówki zużywają się na części samochodowe, które oczywiście z czasem się przepalą i w konsekwencji będą musiały zostać wymienione. Najprawdopodobniej jesteś tutaj, ponieważ jeden z twoich reflektorów jest przepalony i martwisz się o jak wymienić żarówkę świateł przeciwmgielnych w swoim Oplu Zafirze, napisaliśmy i opublikowaliśmy tę treść, aby pomóc Ci wykonać tę procedurę samodzielnie, bez konieczności udawania się do warsztatu. Na początek przyjrzymy się wymianie żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim Oplu Zafira, a następnie, jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w Twoim samochodzie.

Jak wymienić żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego w moim Oplu Zafirze?

Zaczniemy tę treść od wymiana żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim Oplu Zafira, pamiętaj, że w zależności od roku i wykończenia Twojego samochodu może to nie być dokładny proces, dlatego przedstawimy Ci dwie najbardziej klasyczne strategie wymiany żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim samochodzie.

Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania w Oplu Zafira Tourer ?

Wymień żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego swojego Opla Zafiry bez zdejmowania zderzaka.

Pierwsza technika, wymienimy żarówkę bez demontażu zderzaka Twojego samochodu. Pomimo tego, że to podejście jest najmniej skomplikowane, nie ma gwarancji, że możesz to zrobić w swoim samochodzie. W rzeczywistości, w zależności od opcji i roku, w niektórych modelach nie będzie wystarczająco dużo miejsca na wymianę żarówki tą metodą. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przednich świateł przeciwmgielnych w Twoim Oplu Zafira:

 • Wchodząc pod zderzak swojego Opla Zafiry: Pierwsze podejście, ustawisz się pod swoim autem, nie wahaj się podnosić go podnośnikiem, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca pod zderzakiem. Będąc pod samochodem, wystarczy zdjąć klipsy plastikowej stopki, która chroni jednostkę silnika i która spoczywa na zderzaku, uzyskasz dostęp do bloku świateł przeciwmgłowych swojego Opla Zafiry i nie będziesz mieć żadnych więcej (jeśli masz wystarczająco dużo miejsca) zdejmij plastikową osłonę, odłącz wtyczkę, naciśnij metalową część, aby wyjąć żarówkę i na koniec zamień żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego swojego Opla Zafiry

  .

 • Po zdjęciu nadkola: Druga alternatywa, możesz zdjąć nadkole samochodu, aby uzyskać dostęp do bloku lamp przeciwmgielnych samochodu. Aby to osiągnąć, podnieś samochód, zdejmij przednie koła, a następnie zdejmij nadkole za pomocą dostarczonych w tym celu klipsów i wykonaj tę samą procedurę, jak opisano wcześniej, aby wymienić żarówkę światła przeciwmgielnego w swoim Oplu Zafira.

  Jak wymienić żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego w swoim Oplu Zafira, zdejmując zderzak?

  Sprawdzimy teraz okoliczności, w których z powodu braku miejsca w modelu samochodu jesteś zobowiązany do zdjęcia zderzaka swojego Opla Zafiry, aby uzyskać dostęp do przedniej żarówki światła przeciwmgielnego swojego samochodu. Aby to osiągnąć, najpierw będziesz musiał zdjąć przedni zderzak swojego Opla Zafiry, nie wahaj się zajrzeć do naszej pełnej instrukcji, aby dowiedzieć się, jak dokładnie wykonać procedurę, wiesz, aby podsumować, że będziesz potrzebować klucza torx, i że będziesz musiał odkręcić śruby pod maską, w nadkolach i pod samochodem. Po zdjęciu zderzaka wystarczy uzyskać dostęp do bloku przednich świateł przeciwmgłowych i wymienić żarówkę światła przeciwmgielnego w swoim Oplu Zafirze w taki sam sposób, jak wspomniano wcześniej.

  Jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w swoim Oplu Zafirze?

  Na koniec, jeśli chcesz Zmień tylną żarówkę przeciwmgielną swojego samochodu; proces jest znacznie prostszy, oto różne kroki, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Przy bagażniku zdejmij wykładzinę podłogową z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę zespołu reflektora od swojego Opla Zafiry.
  • Po zlokalizowaniu żarówki tylnego światła przeciwmgielnego w samochodzie wyjmij wypaloną żarówkę
  • Włóż nową żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego do bloku reflektorów swojego Opla Zafiry
  • Odłóż wszystko z powrotem

  Sprawdź, czy światła przeciwmgielne znów działają prawidłowo, zanim wyruszysz w drogę i gotowe.

  Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Opla Zafiry, przejdź do naszej kategorii Opel Zafira.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Oplu Zafirze?
Ссылка на основную публикацию