Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w mojej Alfie Romeo 147 ?

Bez względu na to, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o Twój portfel, zapewnienie, że Twoje żarówki reflektorów są cały czas sprawne, jest bardzo ważne. W rzeczywistości żarówki zużywają się na części samochodowe, które oczywiście po pewnym czasie się przepalą i dlatego należy je wymienić. Prawie na pewno jesteś na tej stronie, ponieważ jeden z twoich reflektorów jest przepalony i chcesz wiedzieć jak wymienić żarówkę świateł przeciwmgielnych w Twojej Alfa Romeo 147, napisaliśmy treść tego artykułu, aby pomóc Ci wykonać tę operację samodzielnie i bez konieczności udawania się do mechanika. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twojej Alfie Romeo 147, a po drugie, jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w Twoim samochodzie.

Jak wymienić przednią żarówkę przeciwmgielną w mojej Alfie Romeo 147?

Treść tego artykułu zaczniemy od wymiana żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twojej Alfie Romeo 147, pamiętaj, że w zależności od roku i wykończenia samochodu może to nie być dokładny proces, dlatego przedstawimy Ci dwie najczęstsze metody wymiany żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim pojeździe.

Weiterlesen:
Alfa Romeo 147, KTÓRA WCHODZI w tryb awaryjny

Wymień żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego w swojej Alfie Romeo 147 bez zdejmowania zderzaka.

Pierwsza technika, wymienimy żarówkę bez zdejmowania zderzaka Twojego samochodu. Niemniej jednak ta technika jest najmniej skomplikowana, nie ma gwarancji, że uda Ci się ją wykonać na swoim samochodzie. W rzeczywistości, w zależności od opcji i roku, w niektórych modelach nie będzie wystarczająco dużo miejsca, aby w ten sposób wymienić żarówkę. Oto dwa różne rozwiązania do wymiany żarówki przednich świateł przeciwmgielnych w Twojej Alfa Romeo 147:

 • Wchodząc pod zderzak Twojej Alfy Romeo 147: Przy pierwszym podejściu ustawisz się pod samochodem, nie wahaj się podnieść go podnośnikiem, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca pod zderzakiem. Będąc pod samochodem, wystarczy zdjąć zaciski plastikowej stopki, która chroni silnik silnika i która spoczywa na zderzaku, będziesz mieć dostęp do bloku świateł przeciwmgłowych swojej Alfy Romeo 147 i nie będziesz mieć więcej (jeśli masz wystarczająco dużo miejsca) zdjąć plastikową osłonę, odpiąć zaślepkę, nacisnąć na metalową część, aby wyjąć żarówkę i na koniec wymienić przednią żarówkę przeciwmgielną w swojej Alfie Romeo 147

  .

 • Po zdjęciu nadkola: Drugie rozwiązanie, możesz zdjąć nadkole samochodu, aby uzyskać dostęp do bloku lamp przeciwmgielnych samochodu. Aby to osiągnąć, podnieś samochód na podnośniku, zdejmij przednie koła, a następnie zdejmij nadkola za pomocą dostarczonych w tym celu klipsów i wykonaj tę samą operację, jak opisano wcześniej, aby wymienić żarówkę światła przeciwmgielnego w Twojej Alfie Romeo 147.

  Jak wymienić przednią żarówkę przeciwmgielną w Twojej Alfie Romeo 147 zdejmując zderzak?

  Przyjrzymy się teraz sytuacji, w której z powodu braku miejsca w modelu samochodu jesteś zmuszony zdjąć zderzak Twojej Alfy Romeo 147, aby uzyskać dostęp do żarówki przedniego światła przeciwmgielnego Twojego samochodu. Aby to zrobić, najpierw będziesz musiał zdemontować przedni zderzak w swojej Alfie Romeo 147, nie wahaj się przeczytać naszej pełnej instrukcji, aby poznać dokładną operację, wiedzieć, aby podsumować, że będziesz potrzebować klucza torx i że będziesz musiał odkręć śruby pod osłoną, w nadkolach i pod samochodem. Po zdemontowaniu zderzaka wystarczy uzyskać dostęp do bloku przedniego światła przeciwmgielnego i wymienić żarówkę światła przeciwmgielnego w Alfa Romeo 147 w taki sam sposób, jak opisano wcześniej.

  Jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w Twojej Alfa Romeo 147?

  Na koniec, jeśli chcesz Zmień tylną żarówkę przeciwmgielną swojego samochodu; proces jest znacznie łatwiejszy, oto różne kroki, których należy przestrzegać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Przy bagażniku zdejmij wykładzinę podłogową z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę zespołu reflektora od swojej Alfy Romeo 147.
  • Po zlokalizowaniu żarówki tylnego światła przeciwmgielnego w samochodzie wyjmij wypaloną żarówkę
  • Włóż nową żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego do bloku reflektorów w Twojej Alfie Romeo 147
  • Odłóż wszystko na miejsce

  Sprawdź, czy światła przeciwmgielne znów działają prawidłowo, zanim wyruszysz w drogę i gotowe.

  W przypadku dalszych pytań dotyczących Alfy Romeo 147, zachęcamy do zapoznania się z naszą kategorią Alfa Romeo 147.

Weiterlesen:
W mojej Alfie Romeo 147 świeci się kontrolka wskaźnika paliwa, co robić ?
Ссылка на основную публикацию