Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w mojej Mazdzie CX 30 ?

Nie ma znaczenia, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o ocenę przydatności do ruchu drogowego, czy o Twój portfel, zapewnienie, że Twoje żarówki samochodowe są zawsze sprawne, jest niezwykle ważne. W rzeczywistości żarówki zużywają się części, które oczywiście na dłuższą metę się przepalą i w konsekwencji będą musiały zostać wymienione. Prawdopodobnie jesteś tutaj, ponieważ jeden z twoich reflektorów jest przepalony i martwisz się o jak wymienić żarówkę świateł przeciwmgielnych w Twojej Mazdzie CX 30, stworzyliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci wykonać tę procedurę bez pomocy i bez konieczności udawania się do mechanika. Najpierw przyjrzymy się wymianie żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twojej Mazdzie CX 30, a następnie, jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w Twoim samochodzie.

Jak wymienić żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego w mojej Mazdzie CX 30?

Zaczniemy ten artykuł od wymiana żarówki przedniego światła przeciwmgielnego Twojej Mazdy CX 30, pamiętaj, że w zależności od roku i wykończenia Twojego samochodu może to nie być ten sam proces, dlatego przedstawimy Ci dwie najbardziej klasyczne techniki wymiany żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim samochodzie.

Wymień żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego swojej Mazdy CX 30 bez zdejmowania zderzaka.

Pierwsze rozwiązanie, wymienimy żarówkę bez zdejmowania zderzaka Twojego samochodu. Chociaż ta strategia jest najprostsza, nie ma pewności, że możesz ją wykonać w swoim pojeździe. W rzeczywistości, w zależności od opcji i roku, w niektórych modelach nie będzie wystarczająco dużo miejsca na wymianę żarówki tą metodą. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przednich świateł przeciwmgielnych w Twojej Mazdzie CX 30:

 • Przechodząc pod zderzakiem Twojej Mazdy CX 30: Pierwsza technika, ustawisz się pod pojazdem, nie wahaj się podnosić go za pomocą podnośnika, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca pod zderzakiem. Będąc pod pojazdem, wystarczy zdjąć klipsy plastikowej stopki, która chroni silnik silnika i która spoczywa na zderzaku, będziesz mieć dostęp do bloku świateł przeciwmgłowych Twojej Mazdy CX 30 i nie będziesz mieć więcej (jeśli masz wystarczająco dużo miejsca) zdejmij plastikową osłonę, odłącz wtyczkę, naciśnij metalową część, aby wyjąć żarówkę i na koniec zamień przednią żarówkę przeciwmgielną Twojej Mazdy CX 30

  .

 • Po zdjęciu nadkola: Druga opcja, możesz zdjąć nadkole samochodu, aby uzyskać dostęp do bloku lamp przeciwmgielnych samochodu. Aby to zrobić, podnieś pojazd, zdejmij przednie koła, a następnie zdejmij nadkole za pomocą dostarczonych w tym celu klipsów i wykonaj tę samą procedurę, jak opisano wcześniej wymień żarówkę światła przeciwmgielnego swojej Mazdy CX 30.

  Jak wymienić żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego w Twojej Mazdzie CX 30, zdejmując zderzak?

  Przyjrzymy się teraz sytuacji, w której z powodu braku miejsca w modelu samochodu musisz zdjąć zderzak Twojej Mazdy CX 30, aby uzyskać dostęp do żarówki przedniego światła przeciwmgielnego Twojego samochodu. Aby to osiągnąć, musisz najpierw zdjąć przedni zderzak Twojej Mazdy CX 30, nie wahaj się przejrzeć naszej pełnej instrukcji, aby poznać dokładną technikę, wiedz, aby podsumować, że będziesz potrzebować klucza torx i że będziesz miał aby odkręcić śruby pod osłoną, w nadkolach i pod pojazdem. Po zdjęciu zderzaka wystarczy uzyskać dostęp do bloku przednich świateł przeciwmgłowych i wymienić żarówkę przeciwmgłową w Twojej Mazdzie CX 30 w taki sam sposób, jak wspomniano wcześniej.

  Jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w Twojej Mazdzie CX 30?

  Nareszcie, jeśli chcesz Zmień tylną żarówkę przeciwmgielną swojego samochodu; proces jest znacznie prostszy, oto różne kroki, które należy wykonać, aby zmienić tę żarówkę:

  • Przy bagażniku zdejmij wykładzinę podłogową z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora od swojej Mazdy CX 30.
  • Po znalezieniu żarówki tylnego światła przeciwmgielnego w samochodzie wyjmij wypaloną żarówkę
  • Umieść nową żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w bloku reflektora Twojej Mazdy CX 30
  • Odłóż wszystko z powrotem

  Sprawdź, czy światła przeciwmgielne działają poprawnie, zanim wyruszysz w drogę i gotowe.

  Jeśli potrzebujesz więcej samouczków dotyczących Mazdy CX 30, przejdź do naszej kategorii Mazda CX 30.

Weiterlesen:
Najlepszy olej silnikowy do Mazdy CX 30
Ссылка на основную публикацию