Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w mojej Mazdzie Mx5?

Niezależnie od tego, czy chodzi o twoje własne bezpieczeństwo, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o budżet, upewnienie się, że żarówki są rzeczywiście sprawne, jest niezwykle ważne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z biegiem czasu z pewnością się przepalą i w konsekwencji należy je wymienić. Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ jeden z twoich reflektorów jest przepalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę świateł przeciwmgielnych w Twojej Mazdzie Mx5, zamieściliśmy tę treść, aby pomóc Ci wykonać ten proces samodzielnie, bez konieczności udawania się do mechanika samochodowego. Na początek przyjrzymy się wymianie żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twojej Mazdzie Mx5, a następnie, jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w Twoim samochodzie.

Jak wymienić przednią żarówkę przeciwmgielną w mojej Mazdzie Mx5?

Zaczniemy tę treść od wymiana żarówki przedniego światła przeciwmgielnego Twojej Mazdy Mx5, Powinieneś wiedzieć, że zależy to od roku i wykończenia Twojego samochodu, może to nie być dokładny proces, dlatego przedstawimy Ci dwa najczęstsze sposoby wymiany żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim pojeździe.

Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w Mazdzie Mx5?

Wymień żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego swojej Mazdy Mx5 bez zdejmowania zderzaka.

Pierwsza metoda to wymiana żarówki bez zdejmowania zderzaka Twojego samochodu. Mimo że ten proces jest najmniej skomplikowany, nie ma gwarancji, że możesz go wykonać na swoim samochodzie. W rzeczywistości, w zależności od opcji i roku, w niektórych modelach nie będzie miejsca na taką wymianę żarówki. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przednich świateł przeciwmgielnych w Twojej Mazdzie Mx5:

 • Przechodząc pod zderzakiem Twojej Mazdy Mx5: Pierwsza technika, ustawisz się pod samochodem, nie wahaj się podnieść go za pomocą podnośnika, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca pod zderzakiem. Gdy znajdziesz się pod samochodem, wystarczy zdjąć klipsy plastikowej stopki, która zakrywa silnik i spoczywa na zderzaku, będziesz miał dostęp do bloku świateł przeciwmgłowych Twojej Mazdy Mx5 i nie będziesz już miał więcej (jeśli masz wystarczająco dużo miejsca) zdejmij plastikową osłonę, odłącz wtyczkę, naciśnij metalową część, aby wyjąć żarówkę i na koniec zamień przednią żarówkę przeciwmgielną Twojej Mazdy Mx5

  .

 • Po zdjęciu nadkola: Druga opcja, możesz zdjąć nadkole samochodu, aby uzyskać dostęp do bloku lamp przeciwmgielnych samochodu. Aby tak się stało, podnieś samochód, zdejmij przednie koła, a następnie zdejmij nadkole za pomocą dostarczonych w tym celu klipsów i wykonaj ten sam proces, jak wyjaśniono powyżej, aby wymień żarówkę światła przeciwmgielnego swojej Mazdy Mx5.

  Jak wymienić żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego w Twojej Mazdzie Mx5, zdejmując zderzak?

  Przyjrzymy się teraz sytuacji, w której z powodu braku miejsca w modelu samochodu jesteś zobowiązany do zdjęcia zderzaka Twojej Mazdy Mx5, aby uzyskać dostęp do żarówki przedniego światła przeciwmgielnego Twojego samochodu. Aby to osiągnąć, musisz przede wszystkim zdjąć przedni zderzak Twojej Mazdy Mx5, nie wahaj się zajrzeć do naszej pełnej instrukcji, aby poznać dokładną procedurę, wiedzieć, aby podsumować, że potrzebny będzie klucz torx, i że będziesz musiał odkręcić śruby pod osłoną, w nadkolach i pod samochodem. Po zdjęciu zderzaka wystarczy uzyskać dostęp do bloku przednich świateł przeciwmgłowych i wymienić żarówkę przeciwmgłową w Twojej Mazdzie Mx5 w taki sam sposób, jak opisano powyżej.

  Jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w Twojej Mazdzie Mx5?

  Na koniec, jeśli chcesz Zmień tylną żarówkę przeciwmgielną swojego samochodu; proces jest znacznie łatwiejszy, oto różne kroki, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Przy bagażniku zdejmij wykładzinę podłogową z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora od swojej Mazdy Mx5.
  • Po znalezieniu żarówki tylnego światła przeciwmgielnego w samochodzie wyjmij wypaloną żarówkę
  • Włóż nową żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego do bloku reflektorów Twojej Mazdy Mx5
  • Odłóż wszystko na miejsce

  Sprawdź, czy światła przeciwmgielne znów działają prawidłowo, zanim wyruszysz w drogę i gotowe.

  Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Mazdy Mx5, przejdź do naszej kategorii Mazda Mx5.

Weiterlesen:
Jak naprawić zablokowany klucz w mojej Mazdzie MX 5 Miata?
Ссылка на основную публикацию