Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w mojej skodzie octavia ?

Nie ma znaczenia, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, ocenę przydatności do ruchu drogowego, czy o portfel, upewnienie się, że Twoje żarówki reflektorów są rzeczywiście wydajne, jest naprawdę ważne. W rzeczywistości żarówki zużywają się na części samochodowe, które z czasem nieuchronnie się przepalą i w konsekwencji będą musiały zostać wymienione. Najprawdopodobniej jesteś w tym artykule, ponieważ jeden z twoich reflektorów jest przepalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę świateł przeciwmgielnych w skodzie octavia, zamieściliśmy treść tego artykułu, aby pomóc Ci wykonać tę procedurę samodzielnie, bez konieczności udawania się do warsztatu. Najpierw przyjrzymy się wymianie żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twojej skodzie octavia, a następnie, jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w Twoim samochodzie.

Jak wymienić przednią żarówkę przeciwmgielną w mojej skodzie octavia?

Treść tego artykułu zaczniemy od wymiana żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twojej skodzie octavia, zwróć uwagę, że w zależności od roku i wykończenia samochodu może nie być to dokładna technika do zastosowania, dlatego przedstawimy Ci dwie najczęstsze techniki wymiany żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim pojeździe.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik licznika kilometrów w skodzie octavia ?

Wymień przednią żarówkę przeciwmgielną swojej skody octavia bez zdejmowania zderzaka.

Pierwsza metoda to wymiana żarówki bez zdejmowania zderzaka Twojego samochodu. Chociaż ta metoda jest najprostsza, nie ma gwarancji, że możesz ją przeprowadzić w swoim samochodzie. W rzeczywistości, w zależności od opcji i roku, w niektórych modelach nie będzie wystarczająco dużo miejsca na wymianę żarówki tą metodą. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twojej skodzie octavia:

 • Wchodząc pod zderzak skody octavii: Pierwsza technika, ustawisz się pod samochodem, nie wahaj się podnosić go podnośnikiem, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca pod zderzakiem. Będąc pod autem, wystarczy zdjąć klipsy plastikowej stopki, która zakrywa silnik i spoczywa na zderzaku, będziesz miał dostęp do bloku świateł przeciwmgłowych swojej skody octavii i nie będziesz miał więcej (jeśli masz wystarczająco dużo miejsca) zdejmij plastikową osłonę, odłącz wtyczkę, naciśnij metalową część, aby wyjąć żarówkę i na koniec wymień przednią żarówkę przeciwmgielną w swojej skodzie octavia

  .

 • Po zdjęciu nadkola: Druga opcja, możesz zdjąć nadkole samochodu, aby uzyskać dostęp do bloku lamp przeciwmgielnych samochodu. Aby tak się stało, podnieś samochód, zdejmij przednie koła, a następnie zdejmij nadkole za pomocą dostarczonych w tym celu klipsów i wykonaj tę samą procedurę, jak opisano wcześniej wymień żarówkę światła przeciwmgielnego w swojej skodzie octavia.

  Jak wymienić przednią żarówkę przeciwmgielną w Twojej skodzie octavia zdejmując zderzak?

  Sprawdzimy teraz przypadek, w którym z powodu braku miejsca w modelu samochodu jesteś zobowiązany do zdjęcia zderzaka Twojej skody octavia, aby uzyskać dostęp do przedniej żarówki światła przeciwmgielnego Twojego samochodu. Aby to zrobić, najpierw będziesz musiał zdjąć przedni zderzak swojej skody octavia, nie wahaj się zapoznać z naszym kompletnym przewodnikiem, aby poznać dokładną operację, wiedzieć, aby podsumować, że będziesz potrzebować klucza torx i że będziesz musiał usunąć śruby pod maską, w nadkolach i pod samochodem. Po zdjęciu zderzaka wystarczy uzyskać dostęp do przedniego bloku lamp przeciwmgłowych i wymienić żarówkę w skodzie octavia w taki sam sposób, jak opisano wcześniej.

  Jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w skodzie octavia?

  Na koniec, jeśli chcesz Zmień tylną żarówkę przeciwmgielną swojego samochodu; technika jest znacznie łatwiejsza, oto różne kroki, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Przy bagażniku zdejmij wykładzinę podłogową z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora od swojej skody octavia.
  • Po znalezieniu żarówki tylnego światła przeciwmgielnego w samochodzie wyjmij wypaloną żarówkę
  • Włóż nową żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego do bloku reflektorów skody octavia
  • Odłóż wszystko z powrotem

  Sprawdź, czy światła przeciwmgielne działają poprawnie, zanim wyruszysz w drogę i gotowe.

  W przypadku dalszych pytań dotyczących skody octavia, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią skoda octavia.

Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do skody octavia ?
Ссылка на основную публикацию