Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej altea ?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłej skuteczności żarówek reflektorów ma fundamentalne znaczenie. W rzeczywistości żarówki zużywają się na części samochodowe, które w przewidywalny sposób spalą się w przyszłości i dlatego należy je wymienić. Na pewno jesteś na stronie, bo jedno z Twoich świateł postojowych jest przepalone i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w altei?, stworzyliśmy ten dokument, aby pomóc Ci zrobić to samodzielnie i nie musisz iść do swojego mechanika. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twoim fotelu altea.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w fotelu altea z zewnątrz?

Ten proces jest najszybszy z tych dwóch, prawdę mówiąc, w tym przypadku wystarczy zdjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub pakietach samochodów te osłony nie otwierają się od zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy trochę czasu w drugiej części tej treści, aby pokazać podejście.

Weiterlesen:
Gdzie jest gniazdo bezpiecznika rozrusznika altea ?

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną stronę siedzenia altea. Niezależnie od tego, czy chodzi o przód czy tył pojazdu, technika będzie taka sama.

Oto kilka prostych wskazówek, których należy przestrzegać, aby wykonać tę usługę:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Ustaw się przed tablicą rejestracyjną i użyj płaskiego śrubokręta lub noża, aby umieścić płaską część w wycięciu dostarczonym w tym celu (w większości przypadków na przezroczystej pokrywie) i dźwignię na plastikowym oknie, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej w fotelu altea

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wyjąć żarówkę z miejsca, w którym boisz się cokolwiek złamać, możesz to również zrobić palcami.
 • Na koniec włóż nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Ostatni krok, przed ponownym złożeniem, ponownie podłącz akumulator i sprawdź światło, aby potwierdzić wykonanie zadania.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w fotelu altea bez dostępu z zewnątrz?

Druga sekcja naszego przedmiotu, zamień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej na swoim fotelu altea bez dostępu z zewnątrz. W większości przypadków będziesz miał do niego dostęp, jednak niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim fotelu altea

Aby zmienić ten na przedniej płycie, nic nie może być prostsze, będziesz musiał wskoczyć pod pojazd (najlepiej założyć świece, żeby dać ci trochę miejsca), a przechodząc przez tylną część zderzaka będziesz miał do odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, w większości przypadków trzymany przez dwie miękkie plastikowe wypustki naciskając oba jednocześnie, a następnie zaraz po tym, jak masz w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Wyjmij plastikową uszczelkę, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, dźwignią otwórz plastikową osłonę (uważaj, aby nie wywierać zbyt dużej siły, w przeciwnym razie złamiesz plastikową osłonę) i będziesz musiał tylko wyjmij przepaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i zamień ją na nową , a następnie zweryfikuj i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Kiedy wymieniać amortyzatory seat altea ?

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim fotelu altea

Wreszcie ostatnia opcja, musisz wymienić żarówkę na tylnej płycie siedzenia altea, ale nie możesz otworzyć osłony z zewnątrz pojazdu silnikowego. W tym przypadku oto podejście do obsługi tej operacji:

 • Odłącz akumulator od siedzenia altea
 • Zlokalizuj położenie swoich żarówek z zewnątrz.
 • Z wnętrza bagażnika należy usunąć wykładzinę bagażnika, przytrzymywaną przez klipsy, należy ostrożnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po znalezieniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać łatwiejszy dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim fotelu altea, sprawdź ją i zmontuj, zwracając uwagę na klipsy na wyściółce bagażnika

.

Masz to, nauczyłeś się głównej taktyki dla wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, pamiętaj, że w niektórych modelach technika może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie to zrobić zgodnie z opisem tego artykułu. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się iść do swojego warsztatu, szkoda by było złamać część siedzenia altea. Jeśli chcesz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w Seat altea lub żarówki świateł mijania w Seat altea, nie wahaj się przeczytać naszych artykułów, które wyjaśniają Ci procedurę postępowania.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Seat Altea, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Seat Altea.

Weiterlesen:
Kluczyk na Seat Altea pozostaje włączony
Ссылка на основную публикацию