Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Bmw Serie 1 E82 ?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłej pracy żarówek reflektorów jest bardzo ważne. W rzeczywistości żarówki zużywają się na części samochodowe, które w przyszłości nieuchronnie się przepalą iw rezultacie trzeba je wymienić. Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ jedno z twoich świateł postojowych jest przepalone i chcesz wiedzieć jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Bmw Serie 1 E82?, napisaliśmy i opublikowaliśmy ten dokument, aby pomóc Ci zrobić to bez żadnej pomocy i bez konieczności udawania się do mechanika samochodowego. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twoim Bmw Serie 1 E82.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Bmw Serie 1 E82 przez zewnątrz?

Ta taktyka jest najprostsza z dwóch, w rzeczywistości do tego wystarczy zdjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub opakowaniach samochodów te osłony nie otwierają się z zewnątrz i jeśli tak jest, zajmiemy trochę czasu w drugiej sekcji tej strony, aby zademonstrować podejście.

Weiterlesen:
Jak wyczyścić czujnik masowego przepływu powietrza w serii Bmw 1?

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną stronę swojego Bmw Serie 1 E82. Niezależnie od tego, czy jest to przód czy tył samochodu, procedura będzie taka sama.

Oto kilka prostych wskazówek, których należy przestrzegać, aby wykonać tę rutynową usługę:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Ustaw się przed tablicą rejestracyjną i użyj płaskiego śrubokręta lub noża, aby umieścić płaską część w wycięciu określonym w tym celu (prawie zawsze na przezroczystej pokrywie) i dźwignię na plastikowym oknie, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej Twojego Bmw Serie 1 E82

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wysunąć żarówkę z jej miejsca, jeśli boisz się czegoś zniszczyć, równie dobrze możesz to zrobić palcami.
 • Na koniec włóż nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Ostatni krok, przed ponownym złożeniem, ponownie podłącz baterię i przetestuj światło, aby potwierdzić osiągnięcie tego procesu.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Bmw Serie 1 E82 bez dostępu z zewnątrz?

Druga część naszego dokumentu, zamień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej na Bmw Serie 1 E82 bez dostępu z zewnątrz. Najczęściej będziesz miał do niego dostęp, jednak niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim Bmw Serie 1 E82?

Aby zmienić ten na przedniej płycie, nic prostszego, będziesz musiał podstawić się pod samochód (najlepiej ustawiony na świecach, żeby dać ci trochę miejsca), a przechodząc przez tył zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, prawie zawsze trzymany przez dwie miękkie plastikowe zakładki naciskając jednocześnie oba, a następnie mając w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Wyjmij plastik, który działa jak uszczelka, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, dźwignią otwórz plastikową osłonę (zwróć szczególną uwagę, aby nie przykładać zbyt dużej siły, w przeciwnym razie zepsujesz plastikową osłonę), a po prostu będziesz musiał wyjmij przepaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i wymień ją na nową , a następnie zweryfikuj i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Bmw Serie 1?

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim Bmw Serie 1 E82?

Wreszcie ostatnia opcja, musisz wymienić żarówkę na tylnej płycie swojego Bmw Serie 1 E82, ale po prostu nie możesz otworzyć osłony z zewnątrz samochodu. W tym przypadku oto proces obsługi tej operacji:

 • Odłącz akumulator od Bmw Serii 1 E82
 • Znajdź lokalizację swoich żarówek z zewnątrz.
 • Od wewnętrznej strony bagażnika należy zdjąć wyściółkę bagażnika, przytrzymywaną klipsami, trzeba będzie delikatnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po zlokalizowaniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać łatwiejszy dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Bmw Serie 1 E82, przetestuj ją i zmontuj, obserwując klipsy na wyściółce bagażnika

.

Masz to, znalazłeś główne rozwiązania dla wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, zwróć uwagę, że w niektórych modelach metoda może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie to zrealizować po wyjaśnieniu na tej stronie zawartości. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się idź do garażu, szkoda byłoby zepsuć część swojego Bmw Serie 1 E82. Jeśli musisz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w Bmw Serie 1 E82 lub żarówki mijania w Bmw Serie 1 E82, nie wahaj się zapoznać z naszymi artykułami, które opisują procedurę, którą należy wykonać.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Bmw Serie 1 E82, przejdź do naszej kategorii Bmw Serie 1 E82.

Weiterlesen:
Problem z migaczem Bmw serii 1, co robić ?
Ссылка на основную публикацию