Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Chevrolet Cobalt ?

Nie ma znaczenia, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, bardzo ważne jest, aby żarówki reflektorów zawsze działały. W rzeczywistości żarówki zużywają się, które w przewidywalny sposób przepalą się po pewnym czasie i dlatego należy je wymienić. Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ jedno z twoich świateł postojowych jest przepalone i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Chevroleta Cobalt?, stworzyliśmy tę treść artykułu, aby pomóc Ci zrobić to wszystko samodzielnie, bez konieczności udawania się do mechanika samochodowego. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twoim Chevrolet Cobalt.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Twoim Chevrolecie Cobalt pochodzącą z zewnątrz?

Ta taktyka jest najmniej trudna z dwóch, w rzeczywistości wystarczy zdjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub pakietach samochodów te osłony nie otwierają się od zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy chwilę na treść w drugiej części tego artykułu, aby pokazać Ci drogę.

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część swojego Chevroleta Cobalt. Nie ma znaczenia, czy to przód czy tył Twojego samochodu, operacja będzie identyczna.

Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep do przyczepy Chevrolet Cobalt ?

Oto kilka prostych kroków, które należy wykonać, aby wykonać tę usługę:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Skieruj się w stronę tablicy rejestracyjnej i za pomocą płaskiego śrubokręta lub noża włóż płaską część do wycięcia przeznaczonego do tego celu (zazwyczaj na przezroczystej pokrywie) i dźwignię na plastikowym oknie, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej Twojego Chevroleta Cobalt

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wyjąć żarówkę z miejsca, jeśli boisz się, że coś złamiesz, możesz to zrobić palcami.
 • Na koniec włóż nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Ostatni etap, przed ponownym złożeniem, ponownie podłącz akumulator i sprawdź światło, aby potwierdzić powodzenie zadania.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Chevrolecie Cobalt bez dostępu z zewnątrz?

Druga sekcja naszej strony z treścią, wymień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim chevrolecie kobalt bez dostępu z zewnątrz. Generalnie będziesz miał do niego dostęp, jednak niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim Chevrolecie Cobalt?

Aby zmienić ten na przedniej płycie, nic nie może być dużo prostsze, będziesz musiał podstawić się pod samochód (najlepiej ustawiony na świecach, żeby dać ci trochę miejsca), a przechodząc przez tył zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, zwykle trzymany przez dwie miękkie plastikowe zakładki; naciskając oba jednocześnie, a następnie mając w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Zdejmij plastik, który działa jak uszczelka, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, użyj dźwigni do otwarcia plastikowej osłony (uważaj, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku, bo pękniesz plastikową osłonę), a będziesz musiał tylko wyjmij przepaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i zamień ją na nową , a następnie przetestuj i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Jak zdjąć kołpak z mojego Chevroleta Cobalt ?

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim Chevrolecie Cobalt?

Wreszcie ostatnie rozwiązanie, musisz wymienić żarówkę na tylnym panelu swojego Chevroleta Cobalt, ale nie możesz otworzyć pokrywy z zewnątrz samochodu. W tym przypadku oto podejście do wykonania tego zadania:

 • Odłącz akumulator od swojego Chevroleta Cobalt
 • Zidentyfikuj położenie swoich żarówek z zewnątrz.
 • Z wnętrza bagażnika należy usunąć wykładzinę bagażnika, przytrzymywaną przez klipsy, należy ostrożnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po znalezieniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać łatwiejszy dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Chevrolecie Cobalt, sprawdź ją i zmontuj, zwracając uwagę na klipsy na wyściółce bagażnika

.

Masz to, nauczyłeś się głównych metod wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, pamiętaj, że w niektórych modelach metodologia może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie ją zrealizować zgodnie z zarysem tego dokumentu. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się iść do garażu, szkoda byłoby zepsuć część swojego Chevroleta Cobalt. Jeśli chcesz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w Chevrolecie Cobalt lub żarówki mijania w Chevrolecie Cobalt, nie wahaj się przeczytać naszych artykułów, które opisują proces, który należy wykonać.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków dotyczących Chevroleta Cobalt, przejdź do naszej kategorii Chevrolet Cobalt.

Ссылка на основную публикацию