Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Fiat Ducato ?

Nie ma znaczenia, czy chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki są przez cały czas skuteczne, jest niezwykle ważne. Rzeczywiście, żarówki zużywają się części samochodowych, które z czasem z pewnością się przepalą i w konsekwencji będą wymagały wymiany. Prawdopodobnie znalazłeś się w tym artykule, ponieważ jedno z twoich świateł postojowych jest przepalone i martwisz się o to jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Fiata Ducato, stworzyliśmy tę stronę treści, aby pomóc Ci zrobić to bez żadnej pomocy i bez konieczności udawania się do mechanika samochodowego. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twoim Fiacie Ducato.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Twoim Fiacie Ducato na zewnątrz?

Ta taktyka jest najłatwiejsza z dwóch, w rzeczywistości wystarczy zdjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub opakowaniach samochodów te osłony nie otwierają się z zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy trochę czasu w drugiej części tej treści, aby wyjaśnić podejście.

Weiterlesen:
Nieprzyjemny zapach w klimatyzatorze Fiat Ducato

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część swojego Fiata Ducato. Nie ma znaczenia, czy jest to przód czy tył pojazdu, technika będzie taka sama.

Oto kilka prostych kroków, których należy się trzymać, aby przeprowadzić tę konserwację:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Skieruj się w stronę tablicy rejestracyjnej i za pomocą płaskiego śrubokręta lub noża włóż płaską część do wycięcia przeznaczonego do tego celu (ogólnie na przezroczystej pokrywie) i dźwignią na plastikowej szybie, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej Twojego Fiata Ducato

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wysunąć żarówkę z jej miejsca, jeśli obawiasz się, że coś zniszczysz, możesz to również zrobić palcami.
 • Na koniec umieść nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Ostatni krok, przed ponownym montażem, ponownie podłącz baterię i przetestuj światło, aby potwierdzić powodzenie procedury.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Fiacie Ducato bez dostępu z zewnątrz?

Druga część naszego artykułu, wymień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Fiacie Ducato bez dostępu z zewnątrz. W większości przypadków będziesz miał do niego dostęp, jednak niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim Fiacie Ducato

Aby zamienić ten na przedniej płycie, nic nie może być prostsze, będziesz musiał ustawić się pod pojazdem (najlepiej ustawionym na świecach, aby dać ci trochę miejsca), a przechodząc przez tylną część zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, na ogół trzymany za pomocą dwóch miękkich plastikowych zakładek; naciskając jednocześnie oba, a następnie mając w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Zdejmij plastik, który działa jak uszczelka, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, dźwignią otwórz plastikową osłonę (uważaj, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku, w przeciwnym razie złamiesz plastikową osłonę), a będziesz musiał po prostu wyjmij wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i wymień ją na nową , a następnie sprawdź i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Cieknący wtryskiwacz w moim Fiacie Ducato 2, co robić ?

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim Fiacie Ducato

Wreszcie ostatnie rozwiązanie, musisz wymienić żarówkę na tylnej ściance swojego Fiata Ducato, ale tak naprawdę nie możesz otworzyć pokrywy z zewnątrz pojazdu. W takim przypadku oto proces wykonania tego zadania:

 • Odłącz akumulator od Twojego Fiata Ducato
 • Zlokalizuj miejsce swoich żarówek z zewnątrz.
 • Od wewnętrznej strony bagażnika należy zdjąć wyściółkę bagażnika, przytrzymywaną przez klipsy, trzeba będzie delikatnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po ustaleniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać łatwiejszy dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień przepaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Fiacie Ducato, przetestuj ją i zmontuj, obserwując klipsy na wyściółce bagażnika

.

Masz to, poznałeś główne techniki dla wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, zwróć uwagę, że w niektórych modelach metodologia może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie to zrobić zgodnie z treścią tego artykułu. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się iść do swojego mechanika, szkoda byłoby zepsuć część swojego Fiata Ducato. Jeśli musisz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w swoim Fiacie Ducato lub żarówki świateł mijania w Fiacie Ducato, nie wahaj się przeczytać naszych artykułów, które pokazują, jak postępować.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Fiata Ducato, zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią Fiata Ducato.

Weiterlesen:
Przyśpieszające wibracje w Fiacie Ducato 2, co robić ?
Ссылка на основную публикацию