Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Ford Explorer ?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, konieczne jest zapewnienie ciągłej pracy żarówek reflektorów. Rzeczywiście, żarówki zużywają się na części samochodowe, które po pewnym czasie nieuchronnie się przepalą iw rezultacie trzeba je wymienić. Być może jesteś na tej stronie, bo jedno z twoich świateł postojowych jest przepalone i pytasz jak zmienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Ford Explorer?, napisaliśmy i opublikowaliśmy tę stronę z treścią, aby pomóc Ci to zrobić bez żadnej pomocy i bez konieczności zwracania się do technika. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twoim Ford Explorer.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Ford Explorer pochodzącą z zewnątrz?

Ta opcja jest najszybsza z dwóch, w rzeczywistości wystarczy zdjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub opakowaniach samochodów te osłony nie otwierają się z zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy chwilę na treść drugiej części tego artykułu, aby pokazać podejście.

Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Ford Explorer ?

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część swojego Ford Explorer. Niezależnie od tego, czy chodzi o przód czy tył samochodu, procedura będzie taka sama.

Oto kilka prostych czynności, których należy się trzymać, aby wykonać te zadania konserwacyjne:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Skieruj się w stronę tablicy rejestracyjnej i za pomocą płaskiego śrubokręta lub noża włóż płaską część do wycięcia dostarczonego w tym celu (zwykle na przezroczystej pokrywie) i podnieś plastikowe okno, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej Twojego Ford Explorer

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wysunąć żarówkę z jej miejsca, jeśli boisz się czegoś zniszczyć, równie dobrze możesz to zrobić palcami.
 • Na koniec umieść nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Ostatni krok, przed ponownym złożeniem, ponownie podłącz baterię i przetestuj światło, aby potwierdzić powodzenie zadania.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Ford Explorer bez dostępu z zewnątrz?

Druga część naszego artykułu, Zmień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Ford Explorer bez dostępu z zewnątrz. W większości przypadków będziesz miał do niego dostęp, ale niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim Ford Explorer

Aby wymienić ten na przedniej płycie, nic nie może być mniej skomplikowane, będziesz musiał ustawić się pod samochodem (najlepiej umieszczonym na świecach, aby dać ci trochę miejsca), a przechodząc przez tylną część zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, zwykle trzymany przez dwie miękkie plastikowe zakładki; naciskając na oba jednocześnie, a teraz, gdy masz w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Zdejmij plastik, który działa jak uszczelka, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, użyj dźwigni do otwarcia plastikowej osłony (uważaj, aby nie wywierać zbyt dużej siły, bo zepsujesz plastikową osłonę), a po prostu będziesz musiał zdjąć wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i wymienić ją na nową , a następnie sprawdź i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Ford Explorer?

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim Ford Explorer

Wreszcie ostatnie rozwiązanie, musisz wymienić żarówkę na tylnej ściance twojego Ford Explorera, ale tak naprawdę nie możesz otworzyć pokrywy z zewnątrz samochodu. W takim przypadku oto metoda wykonania tego zadania:

 • Odłącz akumulator od swojego Ford Explorer
 • Zidentyfikuj lokalizację swoich żarówek z zewnątrz.
 • Od wewnętrznej strony bagażnika należy zdjąć wyściółkę bagażnika, przytrzymywaną klipsami, trzeba będzie delikatnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po zlokalizowaniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać mniej skomplikowany dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Ford Explorer, przetestuj ją i zmontuj, zwracając uwagę na klipsy na wykładzinie bagażnika

.

Masz to, nauczyłeś się głównej taktyki dla wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, zwróć uwagę, że w niektórych modelach metoda może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie ją zrealizować po wyjaśnieniu tego dokumentu. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się iść do mechanika, szkoda byłoby zepsuć część twojego Ford Explorera. Jeśli chcesz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w swoim Ford Explorerze lub żarówki mijania w Ford Explorerze, nie wahaj się przeczytać naszych artykułów, które wyjaśniają procedurę postępowania.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Ford Explorer, spójrz na kategorię Ford Explorer.

Weiterlesen:
Lampka silnika pozostaje w Ford Explorer
Ссылка на основную публикацию