Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Ford S-max 2 ?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, konieczne jest upewnienie się, że żarówki reflektorów zawsze działają. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z biegiem czasu z pewnością przepalą się i w konsekwencji będą musiały zostać wymienione. Prawie na pewno jesteś na tej stronie, ponieważ jedno z twoich świateł postojowych jest przepalone i chcesz wiedzieć jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Ford S-max 2?, napisaliśmy i opublikowaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci zrobić to samemu, bez konieczności udawania się do mechanika samochodowego. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twoim Ford S-max 2.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Ford S-max 2 na zewnątrz?

Ta opcja jest najszybsza z dwóch, w rzeczywistości wystarczy wyjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub opakowaniach samochodów te osłony nie otwierają się z zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy chwilę w drugiej części tej strony na wyjaśnienie podejścia.

Weiterlesen:
Silnik Ford S-max grzechocze, gdy jest zimny

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część swojego Ford S-max 2. Niezależnie od tego, czy będzie to przód, czy tył Twojego samochodu, operacja będzie podobna.

Oto kilka prostych kroków, które należy wykonać, aby przeprowadzić tę rutynową usługę:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Ustaw się przed tablicą rejestracyjną i użyj płaskiego śrubokręta lub noża, aby umieścić płaską część w wycięciu określonym w tym celu (prawie zawsze na przezroczystej pokrywie) i dźwignią na plastikowym oknie, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej Twojego Ford S-max 2

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wyjąć żarówkę z miejsca, jeśli boisz się, że coś złamiesz, możesz to również zrobić palcami.
 • Na koniec włóż nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Ostatni krok, przed ponownym montażem, ponownie podłącz akumulator i sprawdź lampkę, aby potwierdzić wykonanie operacji.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Ford S-max 2 bez dostępu z zewnątrz?

Druga część naszego dokumentu, wymień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Ford S-max 2 bez dostępu z zewnątrz. Najczęściej będziesz miał do niego dostęp, jednak niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim Ford S-max 2

Aby zmienić ten na przedniej płycie, nic prostszego, będziesz musiał podstawić się pod samochód (najlepiej założyć świece, żeby zrobić sobie trochę miejsca), a przechodząc przez tył zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, prawie zawsze trzymany za pomocą dwóch miękkich plastikowych wypustek naciskając oba jednocześnie, a następnie zaraz po tym, jak masz w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Wyjmij plastik, który działa jak uszczelka, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, użyj dźwigni do otwarcia plastikowej osłony (uważaj, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku, w przeciwnym razie złamiesz plastikową osłonę) i po prostu będziesz musiał wyjmij przepaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i zamień ją na nową , a następnie przetestuj i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Jak naprawić zablokowany kluczyk w moim Ford S-max?

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim Ford S-max 2

Wreszcie ostatnia możliwość, musisz wymienić żarówkę na tylnej ściance swojego Ford S-max 2, ale nie możesz otworzyć osłony z zewnątrz samochodu. W takim przypadku oto taktyka wykonania tej operacji:

 • Odłącz akumulator od swojego Ford S-max 2
 • Zlokalizuj położenie swoich żarówek z zewnątrz.
 • Od wewnętrznej strony bagażnika należy zdjąć wyściółkę bagażnika, przytrzymywaną klipsami, trzeba będzie delikatnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po znalezieniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać łatwiejszy dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Ford S-max 2, sprawdź ją i zmontuj, zwracając uwagę na klipsy na wykładzinie bagażnika

.

Masz to, nauczyłeś się głównych podejść do wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, pamiętaj, że w niektórych modelach metoda może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie to osiągnąć, kierując się zarysem tej treści. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się idź do swojego warsztatu szkoda byłoby zepsuć część swojego Ford S-max 2. Jeśli chcesz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w swoim Ford S-max 2 lub żarówki mijania w Ford S-max 2, nie wahaj się przejrzeć naszych artykułów, które opisują procedurę do wykonania.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford S-max 2, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Ford S-max 2.

Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Ford S-max 2 od środka ?
Ссылка на основную публикацию