Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Honda HR V ?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, pewność, że Twoje żarówki w reflektorach są w każdym przypadku sprawne, jest niezwykle ważne. W rzeczywistości żarówki zużywają się na części samochodowe, które z czasem na pewno się przepalą i w konsekwencji trzeba je wymienić. Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ jedno z twoich świateł postojowych jest przepalone i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Honda HR V?, napisaliśmy i opublikowaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci zrobić to wszystko samodzielnie i nie musisz iść do swojego mechanika. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twojej Honda HR V.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Twojej Honda HR V z zewnątrz?

Ta technika jest najszybsza z dwóch, w rzeczywistości do tej wystarczy zdjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub opakowaniach samochodów te osłony nie otwierają się z zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy chwilę w drugiej części tej treści, aby wyjaśnić metodę.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Honda HR V ?

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część Twojej Hondy HR V. Niezależnie od tego, czy chodzi o przód, czy tył samochodu, technika będzie podobna.

Oto kilka prostych czynności, których należy się trzymać, aby przeprowadzić tę usługę:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Ustaw się przed tablicą rejestracyjną i użyj płaskiego śrubokręta lub noża, aby włożyć płaską część do wycięcia przeznaczonego do tego celu (zwykle na przezroczystej pokrywie) i dźwignię na plastikowym okienku, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej w Twojej Honda HR V

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wysunąć żarówkę z miejsca, w którym się znajdujesz, jeśli boisz się czegoś stłuc, możesz to również zrobić palcami.
 • Na koniec włóż nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Ostatni etap, przed ponownym złożeniem, ponownie podłącz akumulator i sprawdź lampkę, aby potwierdzić wykonanie operacji.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Honda HR V bez dostępu z zewnątrz?

Druga część naszego dokumentu, zamień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej na swoją Hondę HR V bez dostępu z zewnątrz. Generalnie będziesz miał do niego dostęp, jednak niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w mojej Honda HR V?

Aby zamienić ten na przedniej płycie, nic nie może być o wiele prostsze, będziesz musiał podstawić się pod samochód (najlepiej założyć świece, żeby było trochę miejsca), a przechodząc przez tylną część zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, zwykle trzymany za pomocą dwóch miękkich plastikowych wypustek naciskając jednocześnie oba, a następnie mając w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Wyjmij plastik, który działa jak uszczelka, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, dźwignią otwórz plastikową osłonę (uważaj, aby nie przykładać zbyt dużej siły, bo złamiesz plastikową osłonę), a będziesz musiał tylko wyjmij wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i wymień ją na nową , a następnie przetestuj i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Fotel zablokował się Honda HR V w pozycji

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w mojej Honda HR V?

Wreszcie ostatnia opcja, musisz wymienić żarówkę na tylnej ściance swojej Hondy HR V, ale po prostu nie możesz otworzyć osłony z zewnątrz samochodu. W takim przypadku oto taktyka wykonania tego zadania:

 • Odłącz akumulator od Twojej Hondy HR V
 • Zidentyfikuj położenie swoich żarówek z zewnątrz.
 • Od wewnętrznej strony bagażnika należy zdjąć wyściółkę bagażnika, przytrzymywaną przez klipsy, trzeba będzie delikatnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po ustaleniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać łatwiejszy dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień przepaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swojej Honda HR V, sprawdź ją i zmontuj, obserwując klipsy na wyściółce bagażnika

.

Masz to, odkryłeś główne techniki dla wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, pamiętaj, że w niektórych modelach metodologia może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie to osiągnąć zgodnie z treścią tego artykułu. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się iść do garażu, szkoda byłoby zepsuć część swojej Hondy HR V. Jeśli chcesz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w Twojej Honda HR V lub żarówki świateł mijania w Honda HR V, nie wahaj się przeczytać naszych artykułów, które demonstrują Ci procedurę postępowania.

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Hondy HR V, przejdź do naszej kategorii Honda HR V.

Weiterlesen:
Jak czyścić silnik Hondy HR V ?
Ссылка на основную публикацию