Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Jeep Grand Cherokee?

Nie ma znaczenia, czy chodzi o Twoje szczególne bezpieczeństwo, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłego działania żarówek reflektorów jest bardzo ważne. Rzeczywiście, żarówki mają jednostki, które nieuchronnie spalą się z biegiem lat iw rezultacie należy je wymienić. Być może jesteś na stronie, bo jedna z twoich świateł postojowych jest przepalona i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Jeepa Grand Cherokee?, stworzyliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci zrobić to samemu, bez konieczności udawania się do mechanika samochodowego. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twoim Jeepie Grand Cherokee.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Twoim Jeepie Grand Cherokee od zewnątrz?

Ta opcja jest najprostsza z dwóch, w rzeczywistości wystarczy wyjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub opakowaniach samochodów te osłony nie otwierają się z zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy chwilę na wyjaśnienie w drugiej części tego dokumentu.

Weiterlesen:
GPS Jeep Grand Cherokee nie działa Jeep Grand Cherokee

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część swojego Jeepa Grand Cherokee. Nie ma znaczenia, czy jest to przód czy tył Twojego pojazdu, operacja będzie identyczna.

Oto kilka prostych kroków, których należy się trzymać, aby wykonać tę konserwację:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Ustaw się przed tablicą rejestracyjną i użyj płaskiego śrubokręta lub noża, aby umieścić płaską część w wycięciu przeznaczonym do tego celu (prawie zawsze na przezroczystej pokrywie) i dźwignię na plastikowym oknie, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej Twojego Jeepa Grand Cherokee

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wysunąć żarówkę z miejsca, w którym się znajdujesz, jeśli boisz się czegoś uszkodzić, możesz to również zrobić palcami.
 • Na koniec włóż nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Ostatni etap, przed ponownym złożeniem, ponownie podłącz akumulator i przetestuj światło, aby potwierdzić powodzenie zadania.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Twoim Jeepie Grand Cherokee bez dostępu z zewnątrz?

Druga część naszego artykułu, wymień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Jeep Grand Cherokee bez dostępu z zewnątrz. Generalnie będziesz miał do niego dostęp, jednak niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim Jeepie Grand Cherokee?

Aby wymienić ten na przedniej płycie, nic nie może być mniej skomplikowane, będziesz musiał podstawić się pod pojazd (najlepiej ustawiony na świecach, aby dać ci trochę miejsca), a przechodząc przez tył zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, prawie zawsze trzymany przez dwie miękkie plastikowe zakładki naciskając na oba jednocześnie, a teraz, gdy masz w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Usuń plastik, który działa jak uszczelka, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, dźwignią otwórz plastikową pokrywę (uważaj, aby nie wywierać zbyt dużej siły, w przeciwnym razie złamiesz plastikową osłonę), a po prostu będziesz musiał wyjmij wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i wymień ją na nową , a następnie sprawdź i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Jeep Grand Cherokee THAT have idling problems

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim Jeepie Grand Cherokee?

Wreszcie ostatnia możliwość, musisz wymienić żarówkę na tylnej płycie swojego Jeepa Grand Cherokee, ale nie możesz otworzyć pokrywy z zewnątrz pojazdu. W tym przypadku oto metoda wykonania tego zadania:

 • Odłącz akumulator od swojego Jeepa Grand Cherokee
 • Zidentyfikuj położenie swoich żarówek z zewnątrz.
 • Z wnętrza bagażnika należy usunąć wykładzinę bagażnika, przytrzymywaną przez klipsy, należy ostrożnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po znalezieniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać mniej skomplikowany dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Jeepie Grand Cherokee, przetestuj ją i zmontuj, obserwując klipsy na wyściółce bagażnika

.

Masz to, nauczyłeś się głównych metod wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, zwróć uwagę, że w niektórych modelach metodologia może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie to zrobić po wyjaśnieniu tego dokumentu. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się iść do garażu, szkoda byłoby zepsuć część swojego Jeepa Grand Cherokee. Jeśli chcesz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w Twoim Jeepie Grand Cherokee lub żarówki mijania w Jeepie Grand Cherokee, nie wahaj się zapoznać z naszymi artykułami, które pokazują, jak postępować.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Jeepa Grand Cherokee, spójrz na kategorię Jeep Grand Cherokee.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik radia samochodowego w Jeepie Grand Cherokee?
Ссылка на основную публикацию