Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Maserati Ghibli ?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki reflektorów są cały czas sprawne, ma fundamentalne znaczenie. W rzeczywistości żarówki zużywają się na części samochodowe, które w przewidywalny sposób spalą się w przyszłości i w konsekwencji będą musiały zostać wymienione. Być może jesteś na stronie, bo jedna z twoich świateł postojowych jest przepalona i pytasz jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Maserati Ghibli, napisaliśmy tę stronę treści, aby pomóc Ci zrobić to wszystko samodzielnie, bez konieczności udawania się do mechanika samochodowego. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twoim Maserati Ghibli.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Maserati Ghibli z zewnątrz?

Ta taktyka jest najłatwiejsza z dwóch, w rzeczywistości wystarczy zdjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub opakowaniach samochodów te osłony nie otwierają się z zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy chwilę na treść drugiej części tego artykułu na wyjaśnienie metody.

Weiterlesen:
Maserati Ghibli, KTÓRE mają problemy na biegu jałowym

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część swojego Maserati Ghibli. Niezależnie od tego, czy jest to przód czy tył samochodu, procedura będzie podobna.

Oto kilka prostych czynności, których należy się trzymać, aby przeprowadzić tę usługę:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Ustaw się przed tablicą rejestracyjną i użyj płaskiego śrubokręta lub noża, aby umieścić płaską część w wycięciu dostarczonym w tym celu (w większości przypadków na przezroczystej pokrywie) i podnieś plastikowe okno, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej Twojego Maserati Ghibli

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wysunąć żarówkę z jej miejsca, jeśli obawiasz się zniszczenia czegokolwiek, możesz to również zrobić palcami.
 • Na koniec włóż nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Na ostatnim etapie, przed ponownym montażem, ponownie podłącz akumulator i sprawdź światło, aby potwierdzić powodzenie procesu.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Maserati Ghibli bez dostępu z zewnątrz?

Druga część naszego artykułu, zamień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej na Maserati Ghibli bez dostępu z zewnątrz. Generalnie będziesz miał do niego dostęp, ale niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim Maserati Ghibli?

Aby wymienić ten na przedniej płycie, nic prostszego, będziesz musiał podstawić się pod samochód (najlepiej ustawić na świecach, żeby dać Ci trochę miejsca), a przechodząc przez tył zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, w większości przypadków trzymany przez dwie miękkie plastikowe wypustki naciskając oba jednocześnie, a następnie mając w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Wyjmij plastikową uszczelkę, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, dźwignią otwórz plastikową osłonę (uważaj, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku, bo złamiesz plastikową osłonę), a będziesz musiał po prostu zdjąć wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i wymienić ją na nową , a następnie sprawdź i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Jak otworzyć Maserati Ghibli z rozładowaną baterią?

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim Maserati Ghibli?

Wreszcie ostatnia opcja, musisz wymienić żarówkę na tylnej płycie Twojego Maserati Ghibli, ale nie możesz otworzyć osłony z zewnątrz samochodu. W tym przypadku oto taktyka wykonania tego zadania:

 • Odłącz baterię od Maserati Ghibli
 • Zlokalizuj miejsce swoich żarówek z zewnątrz.
 • Z wnętrza bagażnika należy usunąć wykładzinę bagażnika, przytrzymywaną przez klipsy, należy ostrożnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po ustaleniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać znacznie łatwiejszy dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w Maserati Ghibli, sprawdź ją i zmontuj, obserwując klipsy na wyściółce bagażnika

.

Masz to, nauczyłeś się głównych technik wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, zwróć uwagę, że w niektórych modelach metodologia może być nieco inna, ale powinieneś to zrobić po wyjaśnieniu treści tego artykułu. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się iść do swojego mechanika, szkoda byłoby zepsuć część twojego Maserati Ghibli. Jeśli chcesz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki pozycyjne w Maserati Ghibli lub żarówki mijania w Maserati Ghibli, nie wahaj się przeglądać naszych artykułów, które wyjaśniają, jak postępować.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Maserati Ghibli, przejdź do naszej kategorii Maserati Ghibli.

Ссылка на основную публикацию