Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Mazda Mx5 ?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki reflektorów są przez cały czas sprawne, jest konieczne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z biegiem czasu z pewnością się przepalą i w związku z tym należy je wymienić. Prawie na pewno jesteś w tym artykule, ponieważ jedno z twoich świateł postojowych jest przepalone i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Mazdy Mx5?, stworzyliśmy tę stronę z treścią, aby pomóc Ci zrobić to samemu, bez konieczności udawania się do mechanika samochodowego. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twojej Mazdzie Mx5.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Mazdzie Mx5 z zewnątrz?

Ta technika jest najprostsza z dwóch, w rzeczywistości wystarczy wyjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub pakietach samochodów te osłony nie otwierają się z zewnątrz, a jeśli tak jest, poświęcimy chwilę w drugiej sekcji tej strony treści, aby pokazać Ci drogę.

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część Twojej Mazdy Mx5. Niezależnie od tego, czy jest to przód, czy tył Twojego samochodu, operacja będzie taka sama.

Weiterlesen:
Nieprzyjemny zapach w klimatyzatorze Mazda Mx5

Oto kilka prostych wskazówek, których należy się trzymać, aby wykonać tę konserwację:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Skieruj się w stronę tablicy rejestracyjnej i użyj płaskiego śrubokręta lub noża, aby włożyć płaską część do wycięcia dostarczonego w tym celu (zwykle na przezroczystej pokrywie) i dźwignię na plastikowym okienku, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej w Twojej Mazdzie Mx5

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wyjąć żarówkę z jej miejsca, jeśli boisz się czegoś stłuc, możesz to równie dobrze zrobić palcami.
 • Na koniec umieść nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Ostatni etap, przed ponownym złożeniem, ponownie podłącz akumulator i sprawdź światło, aby potwierdzić powodzenie zadania.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Twojej Mazdzie Mx5 bez dostępu z zewnątrz?

Druga część naszego dokumentu, wymień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej w swojej Mazdzie Mx5 bez dostępu z zewnątrz. Najczęściej będziesz miał do niego dostęp, ale niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w mojej Mazdzie Mx5?

Aby zamienić ten na przedniej płycie, nic nie może być prostsze, będziesz musiał ustawić się pod autem (najlepiej założyć świece, żeby zrobić sobie trochę miejsca), a przechodząc przez tylną część zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, zwykle trzymany za pomocą dwóch miękkich plastikowych wypustek naciskając na oba jednocześnie, a teraz, gdy masz w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Usuń plastik, który działa jak uszczelka, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, dźwignią otwórz plastikową pokrywę (uważaj, aby nie wywierać zbyt dużej siły, w przeciwnym razie złamiesz plastikową osłonę) i będziesz musiał tylko wyjmij przepaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i zamień ją na nową , a następnie zweryfikuj i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Jakie paliwo do Mazdy Mx5 ?

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w mojej Mazdzie Mx5?

Wreszcie ostatnia możliwość, musisz wymienić żarówkę na tylnej ściance Twojej Mazdy Mx5, ale nie możesz otworzyć osłony z zewnątrz samochodu. W takim przypadku oto sposób wykonania tego zadania:

 • Odłącz baterię od Mazdy Mx5
 • Zidentyfikuj lokalizację swoich żarówek z zewnątrz.
 • Od wewnętrznej strony bagażnika należy zdjąć wyściółkę bagażnika, przytrzymywaną klipsami, trzeba będzie delikatnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po znalezieniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać znacznie łatwiejszy dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swojej Mazdzie Mx5, sprawdź ją i zmontuj, obserwując klipsy na wyściółce bagażnika

.

Masz to, nauczyłeś się głównej taktyki dla wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, zwróć uwagę, że w niektórych modelach technika może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie to osiągnąć zgodnie ze schematem tego dokumentu. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się idź do swojego warsztatu, szkoda byłoby zepsuć część Twojej Mazdy Mx5. Jeśli chcesz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w Twojej Maździe Mx5 lub żarówki mijania w Maździe Mx5, zapoznaj się z naszymi artykułami, które pokazują, jak postępować.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Mazdy Mx5, przejdź do naszej kategorii Mazda Mx5.

Ссылка на основную публикацию