Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Mercedes Benz M Class ?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłej skuteczności żarówek reflektorów ma fundamentalne znaczenie. Rzeczywiście, żarówki zużywają się na części samochodowe, które w przewidywalny sposób po pewnym czasie się przepalą i dlatego należy je wymienić. Prawie na pewno jesteś w tym artykule, ponieważ jedno z twoich świateł postojowych jest przepalone i pytasz jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Mercedes Benz M Class, napisaliśmy ten dokument, aby pomóc Ci zrobić to wszystko samodzielnie i nie musisz iść do swojego mechanika. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twoim Mercedes Benz M Klasa.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Twoim Mercedes Benz M Class od zewnątrz?

Ta technika jest najprostsza z dwóch, w rzeczywistości wystarczy zdjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub opakowaniach samochodów te osłony nie otwierają się od zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy trochę czasu w drugiej części tego dokumentu, aby wyjaśnić podejście.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik licznika kilometrów w Mercedesie Benz M Class ?

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną stronę Twojego Mercedesa Benz M Class. Niezależnie od tego, czy jest to przód, czy tył samochodu, proces będzie podobny.

Oto kilka prostych kroków, które należy wykonać, aby wykonać te zadania konserwacyjne:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Ustaw się przed tablicą rejestracyjną i użyj płaskiego śrubokręta lub noża, aby włożyć płaską część do wycięcia dostarczonego do tego celu (zwykle na przezroczystej pokrywie) i dźwignię na plastikowym oknie, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej Twojego Mercedes Benz M Class

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wysunąć żarówkę z jej miejsca, jeśli boisz się czegokolwiek uszkodzić, możesz to również zrobić palcami.
 • Na koniec włóż nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Ostatni krok, przed ponownym złożeniem, ponownie podłącz akumulator i sprawdź lampkę, aby potwierdzić wykonanie procesu.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Twoim Mercedesie klasy M bez dostępu z zewnątrz?

Druga część naszej treści, Wymień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Mercedes Benz M Class bez dostępu z zewnątrz. Generalnie będziesz miał do niego dostęp, jednak niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim Mercedesie Benz klasy M

Żeby zmienić ten na przedniej płycie, nic nie może być mniej skomplikowane, będziesz musiał włożyć się pod samochód (najlepiej na świece, żeby dać ci trochę miejsca), a przechodząc przez tylną część zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, zwykle trzymany za pomocą dwóch miękkich plastikowych wypustek naciskając oba jednocześnie, a następnie zaraz po tym, jak masz w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Wyjmij plastikową uszczelkę, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, dźwignią otwórz plastikową osłonę (uważaj, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku, bo zepsujesz plastikową osłonę), a po prostu będziesz musiał zdjąć wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i wymienić ją na nową , a następnie zweryfikuj i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Światło hamowania Mercedes Benz M Class pozostaje włączone, co robić ?

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim Mercedesie Benz klasy M

Wreszcie ostatnia opcja, musisz wymienić żarówkę na tylnym panelu swojego Mercedesa Benz M Class, ale nie możesz otworzyć osłony z zewnątrz samochodu. W tym przypadku oto rozwiązanie do wykonania tej operacji:

 • Odłącz akumulator od Twojego Mercedes Benz M Class
 • Zlokalizuj położenie swoich żarówek z zewnątrz.
 • Od wewnętrznej strony bagażnika należy usunąć podszewkę bagażnika, przytrzymywaną przez klipsy, trzeba będzie ostrożnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po założeniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać mniej skomplikowany dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Mercedes Benz M Class, sprawdź ją i zmontuj, obserwując klipsy na wyściółce bagażnika

.

Masz to, poznałeś główne podejścia do wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, pamiętaj, że w niektórych modelach metoda może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie ją zrealizować, kierując się zarysem tej strony z treścią. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się idź do garażu, szkoda byłoby zepsuć część Twojego Mercedesa Benz M Class. Jeśli chcesz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w Twoim Mercedes Benz M Class lub żarówki mijania w Mercedes Benz M Class, nie wahaj się zapoznać z naszymi artykułami zawierającymi opis operacji, którą należy wykonać.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Mercedes Benz M Class, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Mercedes Benz M Class.

Weiterlesen:
Gdzie znajduje się podnośnik w Mercedesie Classe M?
Ссылка на основную публикацию