Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Opel Insignia ?

Nie ma znaczenia, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, bardzo ważne jest, aby Twoje żarówki były przez cały czas sprawne. W rzeczywistości żarówki zużywają się na części samochodowe, które z czasem z pewnością się przepalą i w rezultacie trzeba będzie je wymienić. Z pewnością jesteś na tej stronie, ponieważ jedno z twoich świateł postojowych jest przepalone i chcesz wiedzieć jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Oplu Insignia?, stworzyliśmy tę stronę z zawartością, aby pomóc Ci zrobić to samemu, bez konieczności udawania się do mechanika. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twoim Oplu Insignia.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Oplu Insignia od zewnątrz?

Ta technika jest najłatwiejsza z dwóch, w rzeczywistości wystarczy zdjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub opakowaniach samochodów te osłony nie otwierają się od zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy chwilę w drugiej części tego artykułu, aby opisać podejście.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik radia samochodowego w Oplu Insignia ?

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część swojego Opla Insignia. Nie ma znaczenia, czy jest to przód czy tył Twojego samochodu, metoda będzie identyczna.

Oto kilka prostych kroków, które należy wykonać, aby wykonać tę usługę:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Zwróć się twarzą do tablicy rejestracyjnej i użyj płaskiego śrubokręta lub noża, aby włożyć płaską część do wycięcia dostarczonego do tego celu (prawie zawsze na przezroczystej pokrywie) i dźwignię na plastikowym oknie, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej Twojego Opel Insignia

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wyjąć żarówkę z jej miejsca, jeśli boisz się czegokolwiek zniszczyć, możesz to również zrobić palcami.
 • Na koniec włóż nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Ostatni etap, przed ponownym złożeniem, ponownie podłącz akumulator i sprawdź lampkę, aby potwierdzić powodzenie zabiegu.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Oplu Insignia bez dostępu z zewnątrz?

Druga część naszego artykułu, wymień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Oplu Insignia bez dostępu z zewnątrz. W większości przypadków będziesz miał do niego dostęp, jednak niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim Oplu Insignia?

Aby zmienić ten na przedniej płycie, nic nie może być mniej trudne, będziesz musiał włożyć się pod samochód (najlepiej na świece, żeby dać ci trochę miejsca), a przechodząc przez tył zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, prawie zawsze trzymany za pomocą dwóch miękkich plastikowych wypustek naciskając jednocześnie oba, to teraz, gdy masz w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Wyjmij plastikową uszczelkę, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, dźwignią otwórz plastikową osłonę (zwróć szczególną uwagę, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku, w przeciwnym razie zepsujesz plastikową osłonę), a po prostu będziesz musiał wyjmij wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i wymień ją na nową , a następnie sprawdź i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Wycieraczka zablokowana w Oplu Insignia

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim Oplu Insignia?

Wreszcie ostatnie rozwiązanie, musisz wymienić żarówkę na tylnej ściance Twojego Opla Insignii, ale nie możesz otworzyć osłony z zewnątrz samochodu. W tym przypadku oto proces obsługi tego zadania:

 • Odłącz akumulator od swojego Opel Insignia
 • Zlokalizuj położenie swoich żarówek z zewnątrz.
 • Od wewnętrznej strony bagażnika należy zdjąć wyściółkę bagażnika, przytrzymywaną przez klipsy, trzeba będzie delikatnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po zlokalizowaniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać mniej skomplikowany dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Oplu Insignia, sprawdź ją i zmontuj, obserwując klipsy na wyściółce bagażnika

.

Masz to, nauczyłeś się głównych technik wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, zwróć uwagę, że w niektórych modelach metoda może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie to zrobić zgodnie z zarysem tej strony z treścią. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się iść do swojego mechanika, szkoda byłoby zepsuć część swojego Opla Insignii. Jeśli musisz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w Oplu Insignia lub żarówki świateł mijania w Oplu Insignia, nie wahaj się zapoznać z naszymi artykułami zawierającymi opis operacji, którą należy wykonać.

Aby poznać więcej wskazówek dotyczących Opla Insignia, zajrzyj do kategorii Opel Insignia.

Weiterlesen:
Jak wyczyścić czujnik przepływu powietrza w Oplu Insignia?
Ссылка на основную публикацию