Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Opel Zafira 3 ?

Nie ma znaczenia, czy chodzi o Twoje szczególne bezpieczeństwo, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu. Zapewnienie, że żarówki reflektorów są zawsze sprawne, jest bardzo ważne. W rzeczywistości żarówki zużywają się, które w przewidywalny sposób przepalą się w miarę upływu czasu i w konsekwencji będą musiały zostać wymienione. Najprawdopodobniej jesteś na tej stronie, bo jedno z Twoich świateł postojowych jest przepalone i pytasz jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Oplu Zafira 3?, napisaliśmy ten dokument, aby pomóc Ci zrobić to bez żadnej pomocy i bez konieczności wizyty u technika. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twoim Oplu Zafira 3.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Oplu Zafira 3 na zewnątrz?

Ta technika jest najmniej trudna z dwóch, w rzeczywistości wystarczy zdjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub pakietach samochodów te osłony nie otwierają się z zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy trochę czasu w drugiej części tego artykułu, aby nauczyć Cię tego podejścia.

Weiterlesen:
Jak zaktualizować GPS w moim Oplu Zafira 3?

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część Twojego Opla Zafiry 3. Nie ma znaczenia, czy jest to przód czy tył pojazdu, technika będzie podobna.

Oto kilka prostych kroków, które należy wykonać, aby wykonać tę rutynową usługę:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Ustaw się przed tablicą rejestracyjną i użyj płaskiego śrubokręta lub noża, aby umieścić płaską część w wycięciu przeznaczonym do tego celu (zwykle na przezroczystej pokrywie) i dźwignią na plastikowym okienku, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej Twojego Opel Zafira 3

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wysunąć żarówkę z jej miejsca, jeśli boisz się czegoś uszkodzić, równie dobrze możesz to zrobić palcami.
 • Na koniec włóż nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Ostatni krok, przed ponownym montażem, ponownie podłącz akumulator i sprawdź lampkę, aby potwierdzić wykonanie operacji.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Oplu Zafira 3 bez dostępu z zewnątrz?

Druga część naszej treści, wymień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Oplu Zafira 3 bez dostępu z zewnątrz. Najczęściej będziesz miał do niego dostęp, ale niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim Oplu Zafirze 3

Aby zmienić ten na przedniej płycie, nic nie może być prostsze, będziesz musiał podstawić się pod pojazd (najlepiej ustawiony na świecach, aby dać ci trochę miejsca), a przechodząc przez tył zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, zwykle trzymany za pomocą dwóch miękkich plastikowych wypustek naciskając jednocześnie oba, to teraz, gdy masz w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Wyjmij plastik, który działa jak uszczelka, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, użyj dźwigni do otwarcia plastikowej osłony (zwróć szczególną uwagę, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku, bo zepsujesz plastikową osłonę), a po prostu będziesz musiał wyjmij wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i wymień ją na nową , a następnie zweryfikuj i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Oplu Zafirze ?

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim Oplu Zafirze 3

Wreszcie ostatnie rozwiązanie, musisz wymienić żarówkę na tylnej ściance Twojego Opla Zafiry 3, ale po prostu nie możesz otworzyć osłony z zewnątrz pojazdu. W takim przypadku oto technika wykonania tego zadania:

 • Odłącz akumulator od swojego Opla Zafiry 3
 • Zidentyfikuj miejsce swoich żarówek z zewnątrz.
 • Od wewnętrznej strony bagażnika należy usunąć podszewkę bagażnika, przytrzymywaną przez klipsy, trzeba będzie ostrożnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po zlokalizowaniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać łatwiejszy dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Oplu Zafira 3, sprawdź ją i zamontuj, zwracając uwagę na klipsy na wyściółce bagażnika

.

Masz to, odkryłeś główne metody na wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, zwróć uwagę, że w niektórych modelach metoda może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie ją zrealizować zgodnie z opisem w tym dokumencie. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się idź do garażu szkoda byłoby zepsuć część swojego Opla Zafiry 3. Jeśli chcesz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w Oplu Zafirze 3 lub żarówki świateł mijania w Oplu Zafirze 3, nie wahaj się przejrzeć naszych artykułów, które wyjaśniają, jak należy postępować.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Opla Zafiry 3, przejdź do naszej kategorii Opel Zafira 3.

Weiterlesen:
Opel Zafira 3, które mają problemy z pracą na biegu jałowym
Ссылка на основную публикацию