Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Renault Espace ?

Nie ma znaczenia, czy chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo, o testowanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki reflektorów są zawsze sprawne, jest bardzo ważne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z czasem nieuchronnie się przepalą i w rezultacie należy je wymienić. Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ jedno z twoich świateł postojowych jest przepalone i martwisz się o to jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Renault Espace, napisaliśmy i opublikowaliśmy tę stronę z treścią, aby pomóc Ci zrobić to samodzielnie, bez konieczności udawania się do mechanika samochodowego. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twoim Renault Espace.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Twoim Renault Espace pochodzącą z zewnątrz?

Ten proces jest najprostszy z dwóch, w rzeczywistości do tego wystarczy wyjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub opakowaniach samochodów te osłony nie otwierają się od zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy chwilę w drugiej części tej treści, aby pokazać podejście.

Weiterlesen:
Nieprzyjemny zapach w klimatyzatorze Renault Grand Modus

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część Twojego Renault Espace. Nie ma znaczenia, czy jest to przód czy tył Twojego samochodu, proces będzie identyczny.

Oto kilka prostych kroków, których należy się trzymać, aby wykonać te zadania konserwacyjne:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Ustaw się przed tablicą rejestracyjną i użyj płaskiego śrubokręta lub noża, aby umieścić płaską część w odpowiednim wycięciu (w większości przypadków na przezroczystej pokrywie) i dźwignią plastikowego okna, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej Twojego Renault Espace

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wyjąć żarówkę z jej miejsca, jeśli obawiasz się, że coś złamiesz, możesz to zrobić palcami.
 • Na koniec umieść nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Ostatni krok, przed ponownym złożeniem, podłącz ponownie baterię i przetestuj światło, aby potwierdzić powodzenie zadania.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Twoim Renault Espace bez dostępu z zewnątrz?

Druga część naszej treści, Wymień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Renault Espace bez dostępu z zewnątrz. Generalnie będziesz miał do niego dostęp, jednak niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim Renault Espace

Aby zmienić ten na przedniej płycie, nic nie może być prostsze, będziesz musiał ustawić się pod autem (najlepiej założyć świece, żeby dać ci trochę miejsca), a przechodząc przez tył zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, w większości przypadków trzymany przez dwie miękkie plastikowe wypustki naciskając jednocześnie oba, to teraz, gdy masz w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Zdejmij plastik, który działa jak uszczelka, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, użyj dźwigni do otwarcia plastikowej osłony (uważaj, aby nie wywierać zbyt dużej siły, w przeciwnym razie złamiesz plastikową osłonę), a będziesz musiał tylko wyjmij wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i wymień ją na nową , a następnie zweryfikuj i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Dlaczego mój Renault Grand Espace pachnie spalonym plastikiem?

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim Renault Espace

Wreszcie ostatnie rozwiązanie, musisz wymienić żarówkę na tylnej ściance Twojego Renault Espace, ale nie możesz otworzyć osłony z zewnątrz samochodu. W takim przypadku oto sposób wykonania tego zadania:

 • Odłącz akumulator od swojego Renault Espace
 • Znajdź miejsce swoich żarówek z zewnątrz.
 • Od wewnętrznej strony bagażnika należy zdjąć wyściółkę bagażnika, przytrzymywaną klipsami, trzeba będzie delikatnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po znalezieniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać znacznie łatwiejszy dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Renault Espace, przetestuj ją i zmontuj, zwracając uwagę na klipsy na wykładzinie bagażnika

.

Masz to, odkryłeś główne podejścia do wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, zwróć uwagę, że w niektórych modelach technika może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie to zrobić po wyjaśnieniu tego dokumentu. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się idź do swojego warsztatu, szkoda byłoby zepsuć część Twojego Renault Espace. Jeśli chcesz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki pozycyjne w Renault Espace lub żarówki mijania w Renault Espace, nie wahaj się zapoznać z naszymi artykułami, które wyjaśniają, jak postępować.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Renault Espace, zajrzyj do kategorii Renault Espace.

Ссылка на основную публикацию