Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Renault Megane 3 ?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo, o sprawdzenie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłej pracy żarówek reflektorów jest sprawą podstawową. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które w przewidywalny sposób po pewnym czasie się przepalą iw rezultacie trzeba będzie je wymienić. Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ jedno z twoich świateł postojowych jest przepalone i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Renault Megane 3?, przygotowaliśmy tę treść, aby pomóc Ci zrobić to bez żadnej pomocy i bez konieczności wizyty u technika samochodowego. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twoim Renault Megane 3.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Renault Megane 3 od zewnątrz?

Ta technika jest najłatwiejsza z dwóch, w rzeczywistości wystarczy wyjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub opakowaniach samochodów te osłony nie otwierają się z zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy trochę czasu w drugiej części tego dokumentu na opisanie sposobu.

Weiterlesen:
Kontrolka pasa bezpieczeństwa świeci w moim Renault Megane 2

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część Twojego Renault Megane 3. Niezależnie od tego, czy jest to przód, czy tył Twojego pojazdu, technika będzie identyczna.

Oto kilka prostych czynności, które należy wykonać, aby wykonać tę usługę:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Skieruj się w stronę tablicy rejestracyjnej i użyj płaskiego śrubokręta lub noża, aby umieścić płaską część w wycięciu określonym w tym celu (prawie zawsze na przezroczystej pokrywie) i dźwignię na plastikowym oknie, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej Twojego Renault Megane 3

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wyjąć żarówkę z jej miejsca, jeśli boisz się czegokolwiek uszkodzić, równie dobrze możesz to zrobić palcami.
 • Na koniec umieść nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Ostatni krok, przed ponownym złożeniem, ponownie podłącz akumulator i sprawdź lampkę, aby potwierdzić powodzenie operacji.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Renault Megane 3 bez dostępu z zewnątrz?

Druga sekcja naszej strony z treścią, zamień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Renault Megane 3 bez dostępu z zewnątrz. W większości przypadków będziesz miał do niego dostęp, jednak niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim Renault Megane 3

Aby wymienić ten na przedniej płycie, nic nie może być mniej skomplikowane, będziesz musiał ustawić się pod pojazdem mechanicznym (najlepiej ustawionym na świecach, aby mieć trochę miejsca), a przechodząc przez tylną część zderzaka będziesz miał do odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, prawie zawsze trzymany za pomocą dwóch miękkich plastikowych wypustek naciskając jednocześnie oba, to teraz, gdy masz w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Usuń plastik, który działa jak uszczelka, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, dźwignią otwórz plastikową pokrywę (uważaj, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku, w przeciwnym razie złamiesz plastikową osłonę), a będziesz musiał po prostu wyjmij wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i wymień ją na nową , a następnie sprawdź i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Fotel zablokował się Renault Megane w pozycji

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim Renault Megane 3

Wreszcie ostatnia możliwość, musisz wymienić żarówkę na tylnej ściance Twojego Renault Megane 3, ale tak naprawdę nie możesz otworzyć pokrywy z zewnątrz pojazdu silnikowego. W tym przypadku oto metoda obsługi tej operacji:

 • Odłącz akumulator od swojego Renault Megane 3
 • Znajdź pozycję swoich żarówek z zewnątrz.
 • Od wewnętrznej strony bagażnika należy zdjąć wyściółkę bagażnika, przytrzymywaną klipsami, trzeba będzie delikatnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po znalezieniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać znacznie łatwiejszy dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Renault Megane 3, sprawdź ją i zmontuj, obserwując klipsy na wyściółce bagażnika

.

Masz to, odkryłeś główne rozwiązania dla wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, pamiętaj, że w niektórych modelach technika może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie to osiągnąć, kierując się zarysem tej treści. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się idź do swojego warsztatu szkoda byłoby zepsuć część swojego Renault Megane 3. Jeśli chcesz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w Twoim Renault Megane 3 lub żarówki świateł mijania w Renault Megane 3, zapoznaj się z naszymi artykułami, które opisują procedurę, którą należy wykonać.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Renault Megane 3, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Renault Megane 3.

Weiterlesen:
Okno zablokowało się w Renault Megane 3, co mogę zrobić ?
Ссылка на основную публикацию