Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Renault Twingo ?

Nie ma znaczenia, czy chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki w Twoim reflektorze są w każdym przypadku sprawne, jest bardzo ważne. Rzeczywiście, żarówki mają jednostki, które oczywiście po pewnym czasie się przepalą i dlatego należy je wymienić. Być może jesteś w tym artykule, ponieważ jedno z twoich świateł postojowych jest przepalone i martwisz się o to jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Twojego Renault Twingo, stworzyliśmy ten dokument, aby pomóc Ci zrobić to samodzielnie, bez konieczności wizyty u technika samochodowego. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twoim Renault Twingo.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Twoim Renault Twingo pochodzącą z zewnątrz?

Ten proces jest najszybszy z dwóch, prawdę mówiąc, w tym przypadku wystarczy wyjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub opakowaniach samochodów te osłony nie otwierają się z zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy chwilę na wyjaśnienie w drugiej części tej treści.

Weiterlesen:
Moje Renault Twingo 2 ściąga w prawo, co robić ?

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część Twojego Renault Twingo. Nie ma znaczenia, czy jest to przód czy tył Twojego pojazdu mechanicznego, operacja będzie identyczna.

Oto kilka prostych kroków, których należy się trzymać, aby wykonać tę konserwację:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Zwróć się twarzą do tablicy rejestracyjnej i za pomocą płaskiego śrubokręta lub noża umieść płaską część w przeznaczonym do tego wycięciu (zwykle na przezroczystej pokrywie) i dźwignią na plastikowej szybie, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej Twojego Renault Twingo

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wysunąć żarówkę z miejsca, jeśli boisz się, że coś zniszczysz, równie dobrze możesz to zrobić palcami.
 • Na koniec włóż nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Na ostatnim etapie, przed ponownym złożeniem, ponownie podłącz akumulator i sprawdź światło, aby potwierdzić powodzenie zadania.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Twoim Renault Twingo bez dostępu z zewnątrz?

Druga sekcja naszego przedmiotu, wymień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Renault Twingo bez dostępu z zewnątrz. W większości przypadków będziesz miał do niego dostęp, ale niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim Renault Twingo

Aby zamienić ten na przedniej płycie, nic prostszego, trzeba będzie podstawić się pod pojazd (najlepiej na świecach, żeby dać trochę miejsca), a przechodząc przez tylną część zderzaka trzeba będzie odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, zwykle trzymany przez dwie miękkie plastikowe zakładki; naciskając oba jednocześnie, a następnie mając w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Wyjmij plastik, który działa jak uszczelka, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, dźwignią otwórz plastikową osłonę (uważaj, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku, bo pękniesz plastikową osłonę), a będziesz musiał tylko wyjmij przepaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i zamień ją na nową , a następnie sprawdź i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę serwisową Renault Twingo

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim Renault Twingo?

Wreszcie ostatnia opcja, musisz wymienić żarówkę na tylnej ściance Twojego Renault Twingo, ale nie możesz otworzyć osłony z zewnątrz pojazdu. W takim przypadku oto sposób wykonania tego zadania:

 • Odłącz akumulator od Twojego Renault Twingo
 • Znajdź pozycję swoich żarówek z zewnątrz.
 • Od wewnętrznej strony bagażnika należy zdjąć wyściółkę bagażnika, przytrzymywaną przez klipsy, trzeba będzie delikatnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po ustaleniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać mniej skomplikowany dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień przepaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w Twoim Renault Twingo, sprawdź ją i zmontuj, obserwując klipsy na wyściółce bagażnika

.

Masz to, odkryłeś główne metody na wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, pamiętaj, że w niektórych modelach metodologia może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie ją zrealizować po wyjaśnieniu na tej stronie z treścią. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się idź do garażu, szkoda byłoby zepsuć część Twojego Renault Twingo. Jeśli musisz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w Twoim Renault Twingo lub żarówki świateł mijania w Renault Twingo, nie wahaj się zapoznać z naszymi artykułami, które pokazują, jak postępować.

Więcej wskazówek dotyczących Renault Twingo znajdziesz w kategorii Renault Twingo.

Ссылка на основную публикацию