Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej smart forfour?

Nie ma znaczenia, czy chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki w Twoich reflektorach są w każdym przypadku sprawne, jest naprawdę ważne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które w przewidywalny sposób przepalą się w przyszłości i dlatego należy je wymienić. Być może jesteś w tym artykule, ponieważ jedno z twoich świateł postojowych jest przepalone i martwisz się o to jak zmienić żarówkę tablicy rejestracyjnej smarta forfour?, napisaliśmy tę stronę treści, aby pomóc Ci zrobić to bez żadnej pomocy i nie musisz iść do swojego mechanika. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twoim smart forfour.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w smart forfour z zewnątrz?

Ten proces jest najszybszy z tych dwóch, prawdę mówiąc, w tym przypadku wystarczy zdjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub pakietach samochodów te osłony nie otwierają się od zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy chwilę na drugą część tej strony, aby zademonstrować podejście.

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część swojego smarta forfour. Nie ma znaczenia, czy jest to przód czy tył Twojego pojazdu, metoda będzie identyczna.

Oto kilka prostych wskazówek, których należy przestrzegać, aby przeprowadzić tę konserwację:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Skieruj się w stronę tablicy rejestracyjnej i za pomocą płaskiego śrubokręta lub noża włóż płaską część do wycięcia dostarczonego w tym celu (zazwyczaj na przezroczystej pokrywie) i dźwignia na plastikowym oknie, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej swojego smarta forfour

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wysunąć żarówkę z jej miejsca, jeśli obawiasz się, że coś złamiesz, możesz to również zrobić palcami.
 • Na koniec umieść nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Ostatni krok, przed ponownym złożeniem, ponownie podłącz akumulator i sprawdź lampkę, aby potwierdzić wykonanie zadania.
Weiterlesen:
Jak wymienić światła pozycyjne w moim smart fortwo?

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w smart forfour bez dostępu z zewnątrz?

Druga część naszej strony z treścią, Wymień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej na swoim smart forfour bez dostępu z zewnątrz. Generalnie będziesz miał do niego dostęp, jednak niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim smart forfour?

Aby wymienić ten na przedniej płycie, nic nie może być o wiele prostsze, będziesz musiał ustawić się pod pojazdem (najlepiej założyć świece, aby dać ci trochę miejsca), a przechodząc przez tył zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, zwykle trzymany przez dwie miękkie plastikowe zakładki; naciskając jednocześnie oba, a następnie mając w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Usuń plastik, który działa jak uszczelka, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, dźwignią otwórz plastikową osłonę (uważaj, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku, bo złamiesz plastikową osłonę), a będziesz musiał tylko wyjmij przepaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i zamień ją na nową , a następnie przetestuj i zmontuj całość.

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim smart forfour?

Wreszcie ostatnia możliwość: musisz wymienić żarówkę na tylnej ściance swojego smarta forfour, ale nie możesz otworzyć osłony z zewnątrz pojazdu. W tym przypadku oto metoda wykonania tej operacji:

 • Odłącz baterię od smarta forfour
 • Zlokalizuj miejsce swoich żarówek z zewnątrz.
 • Od wewnętrznej strony bagażnika należy zdjąć wyściółkę bagażnika, przytrzymywaną klipsami, trzeba będzie delikatnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po zlokalizowaniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać mniej skomplikowany dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim smart forfour, sprawdź ją i zmontuj, zwracając uwagę na klipsy na wyściółce bagażnika
Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce smarta forfour, co robić ?

.

Masz to, odkryłeś główne rozwiązania dla wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, zwróć uwagę, że w niektórych modelach technika może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie to osiągnąć, kierując się zarysem tej strony z treścią. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się iść do mechanika, szkoda byłoby złamać część swojego smarta forfour. Jeśli chcesz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki pozycyjne w smart forfour lub żarówki mijania w smart forfour, zapoznaj się z naszymi artykułami, które opisują procedurę do wykonania.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące smarta forfour, zapoznaj się z naszą kategorią smart forfour.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector