Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Volkswagen Golf ?

Nie ma znaczenia, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o sprawdzenie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, bardzo ważna jest pewność, że żarówki reflektorów są zawsze sprawne. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które w przewidywalny sposób po pewnym czasie się przepalą i w konsekwencji należy je wymienić. Prawdopodobnie znalazłeś się w tym artykule, ponieważ jedno z twoich świateł postojowych jest przepalone i pytasz jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Volkswagena Golfa, stworzyliśmy tę stronę z zawartością, aby pomóc Ci zrobić to wszystko samodzielnie, bez konieczności udawania się do mechanika. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej Twojego Volkswagena Golfa.

Jak wymienić zewnętrzną żarówkę tablicy rejestracyjnej w Volkswagenie Golfie?

Ta metoda jest najprostsza z dwóch, w rzeczywistości wystarczy wyjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub opakowaniach samochodów te osłony nie otwierają się z zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy trochę czasu w drugiej części tego artykułu, aby pokazać metodę.

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część Twojego Volkswagena Golfa. Nie ma znaczenia, czy jest to przód czy tył Twojego samochodu, metoda będzie taka sama.

Oto kilka prostych czynności, których należy się trzymać, aby wykonać tę usługę:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Zwróć się twarzą do tablicy rejestracyjnej i użyj płaskiego śrubokręta lub noża, aby umieścić płaską część w wycięciu przeznaczonym do tego celu (prawie zawsze na przezroczystej pokrywie) i dźwignią na plastikowym okienku, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej Twojego Volkswagena Golfa

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wysunąć żarówkę z miejsca, w której się znajdujesz, jeśli boisz się czegoś stłuc, możesz to również zrobić palcami.
 • Na koniec umieść nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Na ostatnim etapie, przed ponownym złożeniem, ponownie podłącz baterię i sprawdź światło, aby potwierdzić powodzenie procedury.
Weiterlesen:
Cieknący wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 3, co robić ?

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Volkswagenie Golfie bez dostępu z zewnątrz?

Druga część naszego dokumentu, Zamień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej na swojego Volkswagena Golfa bez dostępu z zewnątrz. Najczęściej będziesz miał do niego dostęp, ale niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim Volkswagenie Golfie?

Aby wymienić ten na przedniej płycie, nic nie może być mniej skomplikowane, będziesz musiał ustawić się pod autem (najlepiej ustawiony na świecach, aby mieć trochę miejsca), a przechodząc przez tylną część zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, prawie zawsze trzymany przez dwie miękkie plastikowe zakładki naciskając jednocześnie oba, to teraz, gdy masz w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Zdejmij plastik, który działa jak uszczelka, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, dźwignią otwórz plastikową osłonę (uważaj, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku, bo zepsujesz plastikową osłonę) i po prostu będziesz musiał wyjmij wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i wymień ją na nową , a następnie przetestuj i zmontuj całość.

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim Volkswagenie Golfie?

Wreszcie ostatnia opcja, musisz wymienić żarówkę na tylnej ściance Twojego Volkswagena Golfa, ale tak naprawdę nie możesz otworzyć pokrywy z zewnątrz samochodu. W tym przypadku oto technika wykonania tego zadania:

 • Odłącz akumulator od swojego Volkswagena Golfa
 • Znajdź miejsce swoich żarówek z zewnątrz.
 • Z wnętrza bagażnika należy usunąć wykładzinę bagażnika, przytrzymywaną przez klipsy, należy ostrożnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po znalezieniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać mniej skomplikowany dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w Volkswagenie Golfie, sprawdź ją i zmontuj, obserwując klipsy na wyściółce bagażnika
Weiterlesen:
Jak czyścić katalizator Volkswagen Golf 5 ?

.

Masz to, poznałeś główne taktyki dla wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, zwróć uwagę, że w niektórych modelach metoda może być nieco inna, ale powinieneś to zrobić po wyjaśnieniu tej treści. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się iść do garażu, szkoda byłoby zepsuć część swojego Volkswagena Golfa. Jeśli chcesz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w Volkswagenie Golfie lub światła mijania w Volkswagenie Golfie, zapoznaj się z naszymi artykułami, które pokazują, jak postępować.

Jeśli chcesz więcej poradników na temat Volkswagena Golfa, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector