Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Volkswagen ID.3 ?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, konieczne jest upewnienie się, że żarówki reflektorów są sprawne w każdym przypadku. Rzeczywiście, żarówki zużywają się na części samochodowe, które z biegiem lat nieuchronnie się wypalą i w konsekwencji będą musiały zostać wymienione. Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ jedno z twoich świateł postojowych jest przepalone i walczysz z jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Volkswagena ID.3?, napisaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci zrobić to samemu i nie musieć chodzić do technika. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twoim Volkswagenie ID.3.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Twoim Volkswagenie ID.3 na zewnątrz?

To rozwiązanie jest najprostsze z dwóch, w rzeczywistości do tego wystarczy zdjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub opakowaniach samochodów te osłony nie otwierają się z zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy trochę czasu w drugiej części tego artykułu, aby pokazać Ci podejście.

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część swojego Volkswagena ID.3. Niezależnie od tego, czy jest to przód czy tył pojazdu, technika będzie identyczna.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Volkswagenie ID.4?

Oto kilka prostych czynności, których należy się trzymać, aby przeprowadzić tę usługę:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Ustaw się przed tablicą rejestracyjną i za pomocą płaskiego śrubokręta lub noża włóż płaską część do wycięcia określonego w tym celu (ogólnie na przezroczystej pokrywie) i dźwignią plastikowego okienka, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej Twojego Volkswagena ID.3

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wysunąć żarówkę z jej miejsca, jeśli obawiasz się, że coś zniszczysz, równie dobrze możesz to zrobić palcami.
 • Na koniec umieść nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Ostatni etap, przed ponownym złożeniem, ponownie podłącz akumulator i sprawdź światło, aby potwierdzić wykonanie zadania.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Volkswagenie ID.3 bez dostępu z zewnątrz?

Druga część naszego artykułu, Wymień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej na swoim Volkswagen ID.3 bez dostępu z zewnątrz. W większości przypadków będziesz miał do niego dostęp, ale niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim Volkswagenie ID.3?

Aby zamienić ten na przedniej płycie, nic nie może być mniej skomplikowane, będziesz musiał ustawić się pod pojazdem (najlepiej umieszczonym na świecach, aby dać ci trochę miejsca), a przechodząc przez tylną część zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, na ogół trzymany za pomocą dwóch miękkich plastikowych zakładek; naciskając na oba jednocześnie, a następnie zaraz po tym, jak masz w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Wyjmij plastik, który działa jak uszczelka, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, dźwignią otwórz plastikową osłonę (uważaj, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku, w przeciwnym razie złamiesz plastikową osłonę), a będziesz musiał po prostu zdjąć wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i wymienić ją na nową , a następnie przetestuj i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Jak uruchomić Volkswagena ID.3 ?

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim Volkswagenie ID.3?

Wreszcie ostatnie rozwiązanie, musisz wymienić żarówkę na tylnej ściance Twojego Volkswagena ID.3, ale nie możesz tak naprawdę otworzyć pokrywy z zewnątrz pojazdu. W takim przypadku oto taktyka wykonania tej operacji:

 • Odłącz akumulator od Volkswagena ID.3
 • Znajdź lokalizację swoich żarówek z zewnątrz.
 • Od wewnętrznej strony bagażnika należy zdjąć wyściółkę bagażnika, przytrzymywaną klipsami, trzeba będzie delikatnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po zlokalizowaniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać łatwiejszy dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Volkswagenie ID.3, sprawdź ją i zmontuj, zwracając uwagę na klipsy na wyściółce bagażnika

.

Masz to, poznałeś główne taktyki dla wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, zwróć uwagę, że w niektórych modelach metodologia może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie ją zrealizować zgodnie z zarysem tego dokumentu. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się iść do garażu, szkoda byłoby zepsuć część swojego Volkswagena ID.3. Jeśli chcesz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w Twoim Volkswagenie ID.3 lub żarówki świateł mijania w Volkswagen ID.3, nie wahaj się przeczytać naszych artykułów, które opisują, jak postępować.

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Volkswagen ID.3, przejdź do naszej kategorii Volkswagen ID.3.

Weiterlesen:
Świeci się kontrolka ABS na Volkswagenie ID.4, co robić ?
Ссылка на основную публикацию