Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Volkswagen Touareg ?

Bez względu na to, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłej pracy żarówek reflektorów jest niezwykle ważne. W rzeczywistości żarówki zużywają się na części samochodowe, które z pewnością spalą się z biegiem lat i w konsekwencji będą musiały zostać wymienione. Być może jesteś na stronie, bo jedna z twoich świateł postojowych jest przepalona i pytasz jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Twojego Volkswagena Touarega?, napisaliśmy tę stronę treści, aby pomóc Ci zrobić to wszystko samodzielnie, bez konieczności udawania się do mechanika samochodowego. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej Twojego Volkswagena Touarega.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Twoim Volkswagenie Touaregu pochodzącą z zewnątrz?

Ta taktyka jest najprostsza z dwóch, w rzeczywistości wystarczy zdjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub opakowaniach samochodów te osłony nie otwierają się od zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy chwilę w drugiej części tej strony treści na opisanie drogi.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Volkswagenie Touaregu?

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część Twojego Volkswagena Touarega. Niezależnie od tego, czy jest to przód czy tył samochodu, technika będzie identyczna.

Oto kilka prostych kroków, których należy się trzymać, aby wykonać tę rutynową usługę:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Zwróć się twarzą do tablicy rejestracyjnej i za pomocą płaskiego śrubokręta lub noża włóż płaską część do wycięcia dostarczonego w tym celu (prawie zawsze na przezroczystej pokrywie) i dźwignią na plastikowym oknie, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej Twojego Volkswagena Touarega

  .

 • Użyj śrubokręta lub noża, aby wysunąć żarówkę z miejsca, w którym się znajdujesz, jeśli boisz się cokolwiek zniszczyć, możesz to również zrobić palcami.
 • Na koniec umieść nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Ostatni etap, przed ponownym złożeniem, ponownie podłącz akumulator i przetestuj światło, aby potwierdzić osiągnięcie procesu.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Twoim Volkswagenie Touaregu bez dostępu z zewnątrz?

Druga część naszego dokumentu, wymień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Volkswagen Touareg bez dostępu z zewnątrz. Generalnie będziesz miał do niego dostęp, jednak niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim Volkswagenie Touaregu?

Aby zmienić ten na przedniej płycie, nic nie może być mniej trudne, będziesz musiał ustawić się pod autem (najlepiej ustawionym na świecach, aby dać ci trochę miejsca), a przechodząc przez tylną część zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, prawie zawsze trzymany przez dwie miękkie plastikowe zakładki naciskając oba jednocześnie, a następnie mając w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Wyjmij plastikową uszczelkę, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, dźwignią otwórz plastikową pokrywę (uważaj, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku, w przeciwnym razie złamiesz plastikową osłonę) i będziesz musiał tylko zdjąć wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i wymienić ją na nową , a następnie przetestuj i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik poduszki powietrznej w Volkswagenie Touaregu ?

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim Volkswagenie Touaregu?

Wreszcie ostatnie rozwiązanie, musisz wymienić żarówkę na tylnej ściance Twojego Volkswagena Touarega, ale nie możesz otworzyć osłony z zewnątrz samochodu. W tym przypadku oto taktyka przeprowadzenia tej operacji:

 • Odłącz akumulator od Twojego Volkswagena Touarega
 • Znajdź pozycję swoich żarówek z zewnątrz.
 • Z wnętrza bagażnika należy usunąć wykładzinę bagażnika, przytrzymywaną przez klipsy, należy ostrożnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po zlokalizowaniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać łatwiejszy dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Volkswagen Touaregu, przetestuj ją i zmontuj, obserwując klipsy na wyściółce bagażnika

.

Masz to, poznałeś główne rozwiązania dla wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, pamiętaj, że w niektórych modelach metoda może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie to zrealizować po wyjaśnieniu na tej stronie z treścią. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się idź do garażu, szkoda byłoby zepsuć część Twojego Volkswagena Touarega. Jeśli musisz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w Twoim Volkswagenie Touaregu lub żarówki mijania w Volkswagenie Touaregu, nie wahaj się przeczytać naszych artykułów, które pokazują, jak postępować.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Volkswagena Touarega, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Touareg.

Ссылка на основную публикацию