Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Citroen Grand C4 Picasso ?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o sprawdzenie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki reflektorów są zawsze sprawne, jest niezwykle ważne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które nieuchronnie przepalają się z upływem czasu i w konsekwencji wymagają wymiany. Najprawdopodobniej jesteś w tym artykule, ponieważ jedno z twoich świateł postojowych jest przepalone i chcesz wiedzieć jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Citroena Grand C4 Picasso?, napisaliśmy ten dokument, aby pomóc Ci zrobić to wszystko samodzielnie, bez konieczności wizyty u technika samochodowego. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki tablicy rejestracyjnej z zewnątrz, po drugie, jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej bez dostępu z zewnątrz, a po trzecie, jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w Twoim Citroen Grand C4 Picasso.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Twoim Citroen Grand C4 Picasso pochodzącą z zewnątrz?

Ten proces jest najszybszy z dwóch, w rzeczywistości wystarczy zdjąć osłony ochronne żarówek. Niestety w niektórych latach lub opakowaniach samochodów te osłony nie otwierają się z zewnątrz i jeśli tak jest, poświęcimy chwilę w drugiej części tej treści, aby zademonstrować podejście.

Weiterlesen:
Citroen Grand C4 Picasso, który przyspiesza sam

Więc zacznijmy od wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej, przechodząc przez zewnętrzną część swojego Citroen Grand C4 Picasso. Niezależnie od tego, czy jest to przód czy tył Twojego samochodu, operacja będzie taka sama.

Oto kilka prostych czynności, których należy się trzymać, aby wykonać tę konserwację:

 • Przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora od samochodu
 • Ustaw się przed tablicą rejestracyjną i użyj płaskiego śrubokręta lub noża, aby umieścić płaską część w wycięciu dostarczonym w tym celu (zazwyczaj na przezroczystej pokrywie) i dźwignię na plastikowym oknie, aby otworzyć gniazdo żarówki tablicy rejestracyjnej Twojego Citroen Grand C4 Picasso

  .

 • Śrubokrętem lub nożem wyjmij żarówkę z jej miejsca, jeśli boisz się czegoś zniszczyć, możesz to również zrobić palcami.
 • Na koniec włóż nową żarówkę tablicy rejestracyjnej
 • Na ostatnim etapie, przed ponownym złożeniem, ponownie podłącz baterię i przetestuj światło, aby potwierdzić powodzenie zadania.

Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Citroen Grand C4 Picasso bez dostępu z zewnątrz?

Druga część naszej treści, Wymień tę żarówkę tablicy rejestracyjnej na swoim Citroen Grand C4 Picasso bez dostępu z zewnątrz. W większości przypadków będziesz miał do niego dostęp, ale niektóre serie (często z tyłu nie pozwalają na ten dostęp).

Jak wymienić żarówkę przedniej tablicy rejestracyjnej w moim Citroen Grand C4 Picasso

Aby wymienić ten na przedniej płycie, nic prostszego, będziesz musiał podstawić się pod samochód (najlepiej na świecach, żeby dać ci trochę miejsca), a przechodząc przez tył zderzaka będziesz musiał odpiąć blok żarówki tablicy rejestracyjnej, zwykle trzymany przez dwie miękkie plastikowe zakładki; naciskając oba jednocześnie, a następnie zaraz po tym, jak masz w ręku blok żarówki tablicy rejestracyjnej, Wyjmij plastikową uszczelkę, następnie cienkim śrubokrętem z jednej strony znajdziesz małe nacięcie, dźwignią otwórz plastikową pokrywę (uważaj, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku, bo zepsujesz plastikową osłonę), a po prostu będziesz musiał wyjmij przepaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej i zamień ją na nową , a następnie sprawdź i zmontuj całość.

Weiterlesen:
Pomarańczowe światło Citroen Grand C4 Picasso, które pozostaje włączone

Jak wymienić żarówkę tylnej tablicy rejestracyjnej w moim Citroen Grand C4 Picasso

Wreszcie ostatnie rozwiązanie, musisz wymienić żarówkę na tylnej ściance Twojego Citroen Grand C4 Picasso, ale nie możesz otworzyć osłony z zewnątrz samochodu. W tym przypadku oto taktyka wykonania tej operacji:

 • Odłącz akumulator od swojego Citroena Grand C4 Picasso
 • Zidentyfikuj miejsce swoich żarówek z zewnątrz.
 • Z wnętrza bagażnika należy usunąć wykładzinę bagażnika, przytrzymywaną przez klipsy, należy ostrożnie podważyć całą ramę bagażnika, aby ją zdjąć.
 • Po zlokalizowaniu, przed wyjęciem oprawek żarówek, odłącz oprawki, aby uzyskać łatwiejszy dostęp.
 • Za pomocą śrubokręta podważ dwie plastikowe części, aby wyjąć oprawkę żarówki

  .

 • Wymień wypaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej w swoim Citroen Grand C4 Picasso, przetestuj ją i zmontuj, obserwując klipsy na wyściółce bagażnika

.

Masz to, poznałeś główne taktyki dla wymiana żarówek tablicy rejestracyjnej w samochodzie, zwróć uwagę, że w niektórych modelach metodologia może być nieco inna, ale powinieneś być w stanie to zrobić po wyjaśnieniu tego dokumentu. Jeśli nie możesz tego zrobić, nie wahaj się iść do garażu, szkoda byłoby zepsuć część swojego Citroena Grand C4 Picasso. Jeśli chcesz wymienić inne żarówki, takie jak żarówki świateł pozycyjnych w Twoim Citroen Grand C4 Picasso lub żarówki mijania w Citroen Grand C4 Picasso, nie wahaj się przeglądać naszych artykułów, które opisują działanie, które należy wykonać.

Aby dowiedzieć się więcej o Citroen Grand C4 Picasso, spójrz na kategorię Citroen Grand C4 Picasso.

Weiterlesen:
Nieprzyjemny zapach w klimatyzatorze Citroen Grand C4 Picasso
Ссылка на основную публикацию