Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Citroen Grand C4 Picasso?

Bez względu na to, czy chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, pewność, że Twoje żarówki kierunkowskazów działają bez przerwy, ma kluczowe znaczenie. W rzeczywistości żarówki mają urządzenia, które oczywiście po pewnym czasie się przepalą i w konsekwencji trzeba je wymienić. Najprawdopodobniej jesteś na tej stronie, ponieważ jeden z twoich tylnych kierunkowskazów jest wypalony i próbujesz znaleźć jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Citroen Grand C4 Picasso, przygotowaliśmy tę treść, aby nauczyć Cię samodzielnego wykonywania czynności bez konieczności wizyty u technika samochodowego. Na początek przyjrzymy się sprawdzeniu wypalonej żarówki tylnego kierunkowskazu w Twoim Citroen Grand C4 Picasso oraz w drugiej części, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Twoim Citroen Grand C4 Picasso.

Skąd wiesz, że żarówka tylnego kierunkowskazu w Twoim Citroen Grand C4 Picasso jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz samochód, nie masz ciągle okazji do sprawdzania wszystkich funkcji bezpieczeństwa Twojego Citroena Grand C4 Picasso. W rzeczywistości często się spieszysz i masz tendencję do wsiadania do samochodu, odbycia podróży i odstawienia go natychmiast, nie poświęcając czasu na okazjonalne przeglądy. Dlatego ważne jest, aby w niektórych przypadkach poświęcić trochę czasu na sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że ty mieć wypalony tylny kierunkowskaz w swoim Citroen Grand C4 Picasso, ale go nie wykryłeś. Oto dwie zwykłe metody sprawdzenia, czy tylny kierunkowskaz w Twoim samochodzie nie działa lub czy musisz go dość szybko wymienić:

  • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w swoim Citroen Grand C4 Picasso, a następnie na przemian włącz lewy i prawy tylny kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy są sprawne.
  • Zwracając uwagę na dźwięk twoich kierunkowskazów. Prawdę mówiąc, w każdym samochodzie znajduje się wskaźnik dźwiękowy, który informuje o a Wypalona żarówka tylnego kierunkowskazu w Twoim Citroen Grand C4 Picasso, rozpoznasz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie krótszy, co oznacza, że ​​będziesz musiał Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu; lub przed. Do Ciebie należy sprawdzenie i sprawdzenie, który z nich jest wypalony, poprzez kontrolę wzrokową, jak w pierwszej procedurze pokazanej powyżej.
Weiterlesen:
Przyśpieszające wibracje w Citroen Grand C4 Picasso, co robić ?

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, na przykład jedną ze świateł mijania Citroen Grand C4 Picasso lub światła pozycyjne w Citroen Grand C4 Picasso, nie wahaj się zapoznać się z naszymi artykułami, które pomogą Ci dokończyć tę wymianę.

Wymiana żarówki tylnego kierunkowskazu w moim Citroen Grand C4 Picasso

Przejdźmy teraz do najważniejszej części treści tego artykułu, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Citroen Grand C4 Picasso? Należy pamiętać, że ta procedura jest dość prosta, będziesz musiał uzyskać dostęp z wnętrza bagażnika do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną żarówkę kierunkowskazu tylnego w swoim samochodzie;. Jeśli jest to żarówka na przednim kierunkowskazu w Twoim Citroen Grand C4 Picasso, zobacz naszą dedykowaną treść. Poniżej znajduje się jednak szczegółowy opis, który należy wykonać, aby móc prawidłowo wykonać ten proces:

  • Aby uzyskać dostęp do zestawu światła tylnego, zdejmij wykładzinę lub plastikową osłonę, aby uzyskać dostęp do zespołu światła tylnego.
  • Użyj śrubokręta lub klucza Torx (gwiazda 6-ramienna), aby otworzyć zespół światła tylnego.
  • Wyjmij żarówkę tylnego kierunkowskazu z wypalonego kierunkowskazu, który wcześniej w tym artykule został zidentyfikowany przez zewnętrzną kontrolę wzrokową, w tym celu musisz wykonać ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
  • Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu w swoim Citroen Grand C4 Picasso. Istnieją dwa rodzaje żarówek, żarówki przezroczyste, gdy obudowa jest pomarańczowa, lub żarówki pomarańczowe, gdy obudowa jest przezroczysta, wybierz odpowiedni model dla swojego samochodu

    .

  • Załóż z powrotem żarówkę tylnego kierunkowskazu i zamknij blok światła tylnego, a następnie sprawdź, czy nowa żarówka kierunkowskazu działa prawidłowo
Weiterlesen:
Silnik się trzęsie w Citroen Grand C4 Picasso, co robić ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Citroen Grand C4 Picasso, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Citroen Grand C4 Picasso.

Ссылка на основную публикацию