Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Ford Ecosport?

Niezależnie od tego, czy chodzi o własne bezpieczeństwo, ocenę przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, bardzo ważna jest pewność, że żarówki kierunkowskazów są stale sprawne. Oczywiście żarówki zużywają się na części samochodowe, które z czasem nieuchronnie się przepalą i w konsekwencji będą musiały zostać wymienione. Najprawdopodobniej jesteś na tej stronie, ponieważ jeden z twoich tylnych kierunkowskazów jest wypalony i martwisz się o jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w swoim Ford Ecosport, napisaliśmy i opublikowaliśmy tę treść, aby nauczyć Cię samodzielnego wykonywania czynności bez konieczności wizyty u mechanika samochodowego. W pierwszym kroku przyjrzymy się badaniu spalonej żarówki tylnego kierunkowskazu w Twoim Ford Ecosport, a w drugiej części, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Twoim Ford Ecosport.

Jak sprawdzić, czy żarówka tylnego kierunkowskazu w Twoim Ford Ecosport jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz swój pojazd, nie masz możliwości ciągłego sprawdzania wszystkich funkcji bezpieczeństwa swojego Ford Ecosport. Oczywiście często się spieszysz i masz tendencję do wsiadania do pojazdu, odbycia podróży i odstawienia go od razu, nie poświęcając czasu na okazjonalne przeglądy. Dlatego ważne jest, aby raz na jakiś czas poświęcić trochę czasu na sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że ty mieć wypalony tylny kierunkowskaz w swoim Ford Ecosport, ale tego nie dostrzegłeś. Oto dwa proste rozwiązania, aby sprawdzić, czy tylny kierunkowskaz w Twoim samochodzie nie działa lub czy musisz go jak najszybciej zmienić:

  • Po zatrzymaniu włącz zapłon w swoim Ford Ecosport, a następnie na przemian włącz lewy i prawy tylny kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
  • Zwracając uwagę na dźwięk twoich kierunkowskazów. Rzeczywiście, w każdym samochodzie jest sygnał dźwiękowy, który informuje o Wypalona żarówka tylnego kierunkowskazu w Twoim Ford Ecosport, rozpoznasz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie krótszy, co oznacza, że ​​będziesz musiał Zmień żarówkę tylnego kierunkowskazu; lub przed. Do Ciebie należy sprawdzenie i sprawdzenie, który z nich jest wypalony, poprzez kontrolę wzrokową, jak w pierwszej procedurze pokazanej powyżej.
Weiterlesen:
Silnik Ford Ecosport grzechocze, gdy jest zimny

Możesz wymienić inną żarówkę, na przykład światło mijania Ford Ecosport lub światła pozycyjne Ford Ecosport, nie wahaj się czytać naszych publikacji, które pomogą Ci dokonać tej wymiany.

Wymiana żarówki tylnego kierunkowskazu w moim Ford Ecosport

Przejdźmy teraz do najważniejszej części tej wytycznej, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Ford Ecosport? Należy pamiętać, że ta technika jest dość łatwa, będziesz musiał uzyskać dostęp z wnętrza bagażnika do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną żarówkę kierunkowskazu tylnego w swoim samochodzie;. Jeśli jest to żarówka na przednim kierunkowskazu w Twoim Ford Ecosport, zapoznaj się z treścią naszego konkretnego artykułu. Oto jednak pełny opis, który należy przeprowadzić, aby móc dokładnie przeprowadzić ten proces:

  • Aby uzyskać dostęp do zestawu światła tylnego, wyjmij wykładzinę lub plastikową osłonę, aby uzyskać dostęp do zespołu światła tylnego.
  • Użyj śrubokręta lub klucza Torx (gwiazda 6-ramienna), aby otworzyć zespół światła tylnego.
  • Wyjmij żarówkę tylnego kierunkowskazu z wypalonego kierunkowskazu, który wcześniej zdiagnozowałeś za pomocą zewnętrznej kontroli wzrokowej, w tym celu musisz wykonać ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
  • Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu w swoim Ford Ecosport. Istnieją dwa rodzaje żarówek, żarówki przezroczyste, gdy obudowa jest pomarańczowa, lub żarówki pomarańczowe, gdy obudowa jest przezroczysta, wybierz odpowiedni model dla swojego samochodu

    .

  • Zamontuj żarówkę tylnego kierunkowskazu i zamknij blok światła tylnego, a następnie sprawdź, czy nowa żarówka kierunkowskazu działa we właściwy sposób
Weiterlesen:
Jak wyczyścić masowy przepływomierz powietrza w Ford Ecosport?

Aby dowiedzieć się więcej o Ford Ecosport, zajrzyj do kategorii Ford Ecosport.

Ссылка на основную публикацию