Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Ford Focus C-max?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, ocenę przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłej pracy żarówek kierunkowskazów jest niezwykle ważne. W rzeczywistości żarówki mają urządzenia, które oczywiście po pewnym czasie się przepalą i dlatego należy je wymienić. Z pewnością jesteś na tej stronie, ponieważ jeden z twoich tylnych kierunkowskazów jest wypalony i myślisz o tym jak zmienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Ford Focus C-max, umieściliśmy tę treść, aby nauczyć Cię robić to bez żadnej pomocy, bez konieczności wizyty u mechanika samochodowego. Na początek przyjrzymy się kontroli wypalonej żarówki tylnego kierunkowskazu w Twoim Ford Focus C-max, a w drugiej części, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Twoim Ford Focus C-max.

Jak się upewnić, że żarówka tylnego kierunkowskazu w Twoim Ford Focus C-max jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz swój samochód, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich funkcji bezpieczeństwa Twojego Ford Focusa C-max. Prawdę mówiąc, często się spieszysz i prawdopodobnie wsiądziesz do samochodu, wyruszysz w podróż i odłożysz go natychmiast, nie poświęcając czasu na okazjonalne przeglądy. Dlatego konieczne jest podjęcie wysiłku, aby raz na jakiś czas sprawdzić stan reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że ty mieć wypalony tylny kierunkowskaz w swoim Ford Focus C-max, ale go nie zidentyfikowałeś. Oto dwa podstawowe rozwiązania pozwalające sprawdzić, czy tylny kierunkowskaz w Twoim samochodzie nie działa lub czy musisz go szybko zmienić:

  • Gdy się zatrzymasz, włącz zapłon w swoim Ford Focus C-max, a następnie na przemian włącz lewy i prawy tylny kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
  • Słuchając dźwięku twoich kierunkowskazów. Rzeczywiście, w każdym samochodzie jest sygnał dźwiękowy, który informuje o: Wypalona żarówka tylnego kierunkowskazu w Twoim Ford Focus C-max, zauważysz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, co sugeruje, że będziesz musiał Zmień żarówkę tylnego kierunkowskazu; lub przed. Od Ciebie zależy, czy sprawdzisz i zatwierdzisz, który z nich jest wypalony przez kontrolę wizualną, jak w przypadku pierwszej techniki pokazanej powyżej.
Weiterlesen:
Kontrolka kluczyka w Ford Focus C-max pozostaje włączona

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, na przykład jedną ze świateł mijania Ford Focus C-max lub światła pozycyjne w Ford Focus C-max, nie wahaj się przejrzeć naszych artykułów, które pomogą Ci dokonać tej wymiany.

Wymiana żarówki tylnego kierunkowskazu w moim Ford Focus C-max

Przejdźmy teraz do najważniejszej części tej wytycznej, jak zmienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Ford Focus C-max? Powinieneś mieć świadomość, że ta technika jest dość prosta, będziesz musiał uzyskać dostęp z wnętrza bagażnika do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną żarówkę kierunkowskazu tylnego w swoim samochodzie;. Jeśli jest to żarówka na przednim kierunkowskazu w Twoim Ford Focus C-max, zobacz naszą dedykowaną treść. Z drugiej strony, oto szczegółowy opis, którego należy się trzymać, aby móc dokładnie wykonać tę pracę:

  • Aby uzyskać dostęp do zespołu światła tylnego, zdejmij wykładzinę lub plastikową osłonę, aby uzyskać dostęp do zespołu światła tylnego.
  • Użyj śrubokręta lub klucza Torx (gwiazda 6-ramienna), aby otworzyć zespół światła tylnego.
  • Zdejmij żarówkę tylnego kierunkowskazu z wypalonego kierunkowskazu, który wcześniej rozpoznałeś przez zewnętrzną kontrolę wzrokową, w tym celu musisz wykonać ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
  • Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu w swoim Ford Focus C-max. Istnieją dwa rodzaje żarówek, żarówki przezroczyste, gdy osłona jest pomarańczowa, lub żarówki pomarańczowe, gdy osłona jest przezroczysta, wybierz odpowiedni model do swojego samochodu

    .

  • Zamontuj żarówkę tylnego kierunkowskazu i zamknij blok światła tylnego, a następnie sprawdź, czy nowa żarówka kierunkowskazu działa skutecznie!
Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w Ford Focus

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford Focus C-max, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Ford Focus C-max.

Ссылка на основную публикацию