Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Oplu Corsie?

Bez względu na to, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, ocenę przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, konieczne jest upewnienie się, że Twoje żarówki kierunkowskazów stale działają. Rzeczywiście, żarówki zużywają się na części samochodowe, które w przewidywalny sposób z czasem się przepalą i w konsekwencji będą musiały zostać wymienione. Najprawdopodobniej jesteś tutaj, bo jeden z twoich tylnych kierunkowskazów jest wypalony i myślisz o tym jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Oplu Corsie, napisaliśmy i opublikowaliśmy ten artykuł, aby nauczyć Cię samodzielnego wykonywania czynności bez konieczności wizyty u mechanika. Na początek przyjrzymy się sprawdzeniu spalonej żarówki tylnego kierunkowskazu w Twoim Oplu Corsie, a w drugim kroku, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Twoim Oplu Corsie.

Skąd wiesz, czy żarówka tylnego kierunkowskazu w Twoim Oplu Corsie jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz swój samochód, nie masz możliwości ciągłego sprawdzania wszystkich funkcji bezpieczeństwa swojego Opla Corsy. Rzeczywiście, często jesteś w drodze i prawdopodobnie wsiądziesz do swojego pojazdu, udasz się w podróż i od razu go odłożysz, nie poświęcając czasu na okazjonalne przeglądy. Z tego powodu konieczne jest podjęcie wysiłku, aby w niektórych przypadkach sprawdzić stan reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że ty mieć wypalony tylny kierunkowskaz w swoim Oplu Corsa, ale go nie zidentyfikowałeś. Oto dwie proste metody sprawdzenia, czy tylny kierunkowskaz w Twoim samochodzie nie działa lub czy musisz go szybko wymienić:

  • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w swoim Oplu Corsie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy tylny kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
  • Słuchając dźwięku twoich kierunkowskazów. W rzeczywistości w każdym samochodzie jest sygnał dźwiękowy, który informuje o a Wypalona żarówka tylnego kierunkowskazu w Twoim Oplu Corsa, rozpoznasz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, co oznacza, że ​​będziesz musiał Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu; lub przed. Od Ciebie zależy sprawdzenie i zweryfikowanie, który z nich jest wypalony poprzez kontrolę wzrokową, tak jak w przypadku pierwszej techniki pokazanej powyżej.
Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Oplu Corsie ?

Być może masz do wymiany inną żarówkę, na przykład światło mijania w Oplu Corsa lub światła pozycyjne w Oplu Corsie, nie wahaj się czytać naszych artykułów, które pomogą Ci dokonać tej wymiany.

Wymiana żarówki tylnego kierunkowskazu w moim Oplu Corsa

Przejdźmy teraz do najciekawszego kroku tej treści, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Oplu Corsie? Zwróć uwagę, że ta procedura jest dość prosta, będziesz musiał uzyskać dostęp z wnętrza bagażnika do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną żarówkę kierunkowskazu tylnego w swoim samochodzie;. Jeśli jest to żarówka na przednim kierunkowskazu w Twoim Oplu Corsie, zapoznaj się z naszą dedykowaną instrukcją. Oto szczegółowe kroki, których należy przestrzegać, aby móc dokładnie wykonać tę pracę:

  • Aby uzyskać dostęp do zespołu światła tylnego, zdejmij wykładzinę lub plastikową osłonę, aby uzyskać dostęp do zespołu światła tylnego.
  • Użyj śrubokręta lub klucza Torx (gwiazda 6-ramienna), aby otworzyć zespół światła tylnego.
  • Wyjmij żarówkę tylnego kierunkowskazu z wypalonego kierunkowskazu, który wcześniej zdiagnozowałeś za pomocą zewnętrznej kontroli wzrokowej, w tym celu musisz wykonać ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
  • Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu w swoim Oplu Corsie. Istnieją dwa rodzaje żarówek, przezroczyste żarówki, gdy osłona jest pomarańczowa, lub pomarańczowe żarówki, gdy osłona jest przezroczysta, wybierz odpowiedni model dla swojego samochodu

    .

  • Umieść z powrotem żarówkę tylnego kierunkowskazu i zamknij blok światła tylnego, a następnie sprawdź, czy nowa żarówka kierunkowskazu działa skutecznie
Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w Oplu Corsa

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Oplu Corsie, przejdź do naszej kategorii Opel Corsa.

Ссылка на основную публикацию