Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Oplu Zafirze?

Bez względu na to, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłej pracy żarówek kierunkowskazów ma fundamentalne znaczenie. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które na dłuższą metę nieuchronnie się przepalą i w konsekwencji będą musiały zostać wymienione. Najprawdopodobniej jesteś w tym artykule, ponieważ jeden z twoich tylnych kierunkowskazów jest wypalony i myślisz o tym jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w swoim Oplu Zafirze, opublikowaliśmy tę treść, aby umożliwić Ci samodzielne wykonanie tego zadania bez konieczności wizyty u technika. Na początek przyjrzymy się badaniu przepalonej żarówki tylnego kierunkowskazu w Twoim Oplu Zafirze, a w drugim kroku, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Twoim Oplu Zafirze.

Jak sprawdzić, czy żarówka tylnego kierunkowskazu w Twoim Oplu Zafirze jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz swój pojazd, nie masz ciągle możliwości sprawdzenia wszystkich funkcji bezpieczeństwa swojego Opla Zafiry. W rzeczywistości często jesteś w drodze i prawdopodobnie wsiądziesz do swojego pojazdu, udasz się w podróż i odłożysz go natychmiast, nie poświęcając czasu na okazjonalne przeglądy. Z tego powodu ważne jest, aby od czasu do czasu poświęcić trochę czasu na sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że ty masz wypalony tylny kierunkowskaz w swoim Oplu Zafirze, ale go nie wykryłeś. Oto dwie podstawowe metody sprawdzenia, czy tylny kierunkowskaz w Twoim samochodzie nie działa lub czy musisz go dość szybko wymienić:

  • Po zatrzymaniu włącz zapłon w swoim Oplu Zafirze, a następnie na przemian włącz lewy i prawy tylny kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
  • Słuchając dźwięku twoich kierunkowskazów. Rzeczywiście, na każdym samochodzie znajduje się wskaźnik dźwiękowy, który informuje o: żarówka tylnego kierunkowskazu spalona w Twoim Oplu Zafirze, wykryjesz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, oznacza to, że będziesz musiał Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu; lub przed. Do Ciebie należy sprawdzenie i sprawdzenie, który z nich jest wypalony, poprzez kontrolę wzrokową, jak w pierwszej procedurze pokazanej powyżej.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Oplu Zafira 3 ?

Być może masz do wymiany inną żarówkę, na przykład światło mijania w Oplu Zafirze lub światła pozycyjne w Oplu Zafirze, nie wahaj się przeczytać naszych artykułów, które pomogą Ci dokończyć wymianę.

Wymiana żarówki tylnego kierunkowskazu w moim Oplu Zafirze

Przejdźmy teraz do najciekawszego kroku w treści tego artykułu, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Oplu Zafirze? Należy pamiętać, że ta metoda jest dość prosta, będziesz musiał uzyskać dostęp z wnętrza bagażnika do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną żarówkę kierunkowskazu tylnego w swoim samochodzie;. Jeśli jest to żarówka na przednim kierunkowskazu w Twoim Oplu Zafirze, zapoznaj się z naszym dedykowanym artykułem. Z drugiej strony, oto szczegółowy opis, który należy wykonać, aby móc prawidłowo wykonać tę pracę:

  • Aby uzyskać dostęp do zestawu światła tylnego, zdejmij wykładzinę lub plastikową osłonę, aby uzyskać dostęp do zespołu światła tylnego.
  • Użyj śrubokręta lub klucza Torx (gwiazda 6-ramienna), aby otworzyć zespół światła tylnego.
  • Wyjmij żarówkę tylnego kierunkowskazu z wypalonego kierunkowskazu, którą wcześniej rozpoznałeś przez zewnętrzną kontrolę wzrokową, w tym celu musisz wykonać ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
  • Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu w swoim Oplu Zafirze. Istnieją dwa rodzaje żarówek, przezroczyste żarówki, gdy obudowa jest pomarańczowa, lub pomarańczowe żarówki, gdy obudowa jest przezroczysta, wybierz odpowiedni model dla swojego samochodu

    .

  • Zamontuj żarówkę tylnego kierunkowskazu i zamknij blok światła tylnego, a następnie sprawdź, czy nowa żarówka kierunkowskazu działa prawidłowo!
Weiterlesen:
Opel Zafira 3, który przyspiesza sam

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Opla Zafiry, zapoznaj się z kategorią Opel Zafira.

Ссылка на основную публикацию