Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Renault Master?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie, że żarówki kierunkowskazów zawsze działają, ma kluczowe znaczenie. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z czasem nieuchronnie się przepalą i w rezultacie trzeba je wymienić. Prawdopodobnie znalazłeś się w tym artykule, ponieważ jeden z twoich tylnych kierunkowskazów jest wypalony i martwisz się o jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Renault Master, opublikowaliśmy tę treść, aby pomóc Ci zrobić to samodzielnie, bez konieczności udawania się do mechanika. W pierwszym kroku przyjrzymy się sprawdzaniu przepalonej żarówki tylnego kierunkowskazu w Twoim Renault Master, a w drugiej części, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Twoim Renault Master.

Jak sprawdzić, czy żarówka tylnego kierunkowskazu w Twoim Renault Master jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz swój samochód, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich funkcji bezpieczeństwa swojego Renault Mastera. W rzeczywistości często się spieszysz i masz tendencję do wsiadania do samochodu, odbycia podróży i od razu go odstawić, nie poświęcając czasu na okazjonalne przeglądy. W rezultacie konieczne jest od czasu do czasu sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że ty mieć wypalony tylny kierunkowskaz w swoim Renault Master, ale go nie wykryłeś. Oto dwie proste metody sprawdzenia, czy tylny kierunkowskaz w Twoim samochodzie nie działa lub czy musisz go szybko zmienić:

  • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w swoim Renault Master, a następnie na przemian włącz lewy i prawy tylny kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
  • Zwracając uwagę na dźwięk twoich kierunkowskazów. W rzeczywistości w każdym samochodzie jest sygnał dźwiękowy, który informuje o a żarówka tylnego kierunkowskazu spalona w Twoim Renault Master, zauważysz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie krótszy, co sugeruje, że będziesz musiał Zmień żarówkę tylnego kierunkowskazu; lub przed. Od Ciebie zależy sprawdzenie i zweryfikowanie, który z nich jest wypalony przez kontrolę wizualną, jak w pierwszej metodologii pokazanej powyżej.
Weiterlesen:
Mój Renault Master 2 ściąga w prawo, co robić ?

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, taką jak światło mijania Renault Master lub światła pozycyjne w Renault Master, nie wahaj się rzucić okiem na nasze artykuły, które pomogą Ci dokonać tej wymiany.

Wymiana żarówki tylnego kierunkowskazu w moim Renault Master

Przejdźmy teraz do najważniejszej części tej strony treści, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Renault Master? Powinieneś mieć świadomość, że ta procedura jest dość łatwa, będziesz musiał uzyskać dostęp z wnętrza bagażnika do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną żarówkę kierunkowskazu tylnego w swoim samochodzie!. Jeśli jest to żarówka na przednim kierunkowskazu w Twoim Renault Master, zobacz naszą dedykowaną stronę z treścią. Z drugiej strony, oto pełny opis, którego należy przestrzegać, aby dokładnie wykonać ten akt:

  • Aby uzyskać dostęp do zestawu światła tylnego, wyjmij wykładzinę lub plastikową osłonę, aby uzyskać dostęp do zespołu światła tylnego.
  • Użyj śrubokręta lub klucza Torx (gwiazda 6-ramienna), aby otworzyć zespół światła tylnego.
  • Wyjmij żarówkę tylnego kierunkowskazu z wypalonego kierunkowskazu, którą wcześniej rozpoznałeś przez zewnętrzną kontrolę wzrokową, w tym celu musisz wykonać ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
  • Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu w swoim Renault Master. Istnieją dwa rodzaje żarówek, żarówki przezroczyste, gdy osłona jest pomarańczowa, lub żarówki pomarańczowe, gdy osłona jest przezroczysta, wybierz odpowiedni model do swojego samochodu

    .

  • Umieść z powrotem żarówkę tylnego kierunkowskazu i zamknij blok światła tylnego, a następnie sprawdź, czy nowa żarówka kierunkowskazu działa skutecznie
Weiterlesen:
Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w Renault Master 3 ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Master, skonsultuj się z naszą kategorią Renault Master.

Ссылка на основную публикацию