Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Renault Scenic 4?

Bez względu na to, czy chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo, ocenę przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, bardzo ważna jest pewność, że Twoje żarówki kierunkowskazów są zawsze sprawne. W rzeczywistości żarówki zużywają się części, które z czasem z pewnością się przepalą i w konsekwencji należy je wymienić. Najprawdopodobniej jesteś tutaj, ponieważ jeden z twoich tylnych kierunkowskazów jest wypalony i myślisz o tym jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Renault Scenic 4, napisaliśmy i opublikowaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci zrobić to samodzielnie, bez konieczności wizyty u technika. Na początek przyjrzymy się sprawdzeniu wypalonej żarówki tylnego kierunkowskazu w Twoim Renault Scenic 4, a w drugiej części, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Twoim Renault Scenic 4.

Jak się upewnić, czy żarówka tylnego kierunkowskazu w Twoim Renault Scenic 4 jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz samochód, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich funkcji bezpieczeństwa swojego Renault Scenic 4. Prawdę mówiąc, często jesteś w drodze i prawdopodobnie wsiadasz do samochodu, wyruszasz w podróż i odłóż go natychmiast, nie tracąc czasu na okazjonalne sprawdzanie. Z tego powodu konieczne jest poświęcenie czasu na okazjonalne sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że ty mieć wypalony tylny kierunkowskaz w Twoim Renault Scenic 4, ale tego nie dostrzegłeś. Oto dwie proste techniki sprawdzania, czy tylny kierunkowskaz w Twoim samochodzie nie działa lub czy musisz go dość szybko wymienić:

  • Po zatrzymaniu włącz zapłon w swoim Renault Scenic 4, a następnie na przemian włącz lewy i prawy tylny kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
  • Zwracając uwagę na dźwięk twoich kierunkowskazów. Prawdę mówiąc, w każdym samochodzie znajduje się ostrzeżenie dźwiękowe, które informuje o a żarówka tylnego kierunkowskazu spalona w Twoim Renault Scenic 4, wykryjesz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, oznacza to, że będziesz musiał Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu; lub przed. Do Ciebie należy sprawdzenie i zweryfikowanie, który z nich jest wypalony, za pomocą kontroli wizualnej, jak w przypadku pierwszej techniki pokazanej powyżej.
Weiterlesen:
Przyśpieszające wibracje w Renault Scenic 2, co robić ?

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, na przykład jedną ze świateł mijania Renault Scenic 4 lub światła pozycyjne w Renault Scenic 4, nie wahaj się zapoznać z naszymi artykułami, które pomogą Ci zrealizować tę wymianę.

Wymiana żarówki tylnego kierunkowskazu w moim Renault Scenic 4

Przejdźmy teraz do najważniejszej części tej strony treści, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Renault Scenic 4? Zwróć uwagę, że ta technika jest dość prosta, będziesz musiał uzyskać dostęp z wnętrza bagażnika do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną żarówkę kierunkowskazu tylnego w swoim samochodzie;. Jeśli jest to żarówka na przednim kierunkowskazu w Renault Scenic 4, zapoznaj się z naszym konkretnym artykułem. Z drugiej strony, oto szczegółowy opis, który należy wykonać, aby prawidłowo wykonać tę czynność:

  • Aby uzyskać dostęp do zespołu światła tylnego, wyjmij wykładzinę lub plastikową osłonę, aby uzyskać dostęp do zespołu światła tylnego.
  • Użyj śrubokręta lub klucza Torx (gwiazda 6-ramienna), aby otworzyć zespół światła tylnego.
  • Zdejmij żarówkę tylnego kierunkowskazu z wypalonego kierunkowskazu, który wcześniej zdiagnozowałeś przez zewnętrzną kontrolę wzrokową, w tym celu musisz wykonać ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
  • Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu w swoim Renault Scenic 4. Istnieją dwa rodzaje żarówek, przezroczyste żarówki, gdy pokrywa jest pomarańczowa, lub pomarańczowe żarówki, gdy pokrywa jest przezroczysta, wybierz odpowiedni model dla swojego samochodu

    .

  • Załóż z powrotem żarówkę tylnego kierunkowskazu i zamknij blok światła tylnego, a następnie sprawdź, czy nowa żarówka kierunkowskazu działa prawidłowo
Weiterlesen:
Mój Renault Scenic jedzie w lewo, co robić ?

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Renault Scenic 4, spójrz na kategorię Renault Scenic 4.

Ссылка на основную публикацию