Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Suzuki Grand Vitara?

Niezależnie od tego, czy chodzi o własne bezpieczeństwo, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki kierunkowskazów zawsze działają, jest niezwykle ważne. Z pewnością żarówki to części zużywające się, które z czasem nieuchronnie się przepalą iw rezultacie trzeba będzie je wymienić. Prawdopodobnie jesteś tutaj, ponieważ jeden z twoich tylnych kierunkowskazów jest wypalony i próbujesz znaleźć jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Suzuki Grand Vitara, napisaliśmy ten post, aby pomóc Ci zrobić to sam, bez konieczności odwiedzania warsztatu. Na początek przyjrzymy się sprawdzeniu przepalonej żarówki tylnego kierunkowskazu w Twoim Suzuki Grand Vitara oraz w drugiej części, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Twoim Suzuki Grand Vitara.

Jak sprawdzić, czy żarówka tylnego kierunkowskazu w Twoim Suzuki Grand Vitara jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz samochód, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich funkcji bezpieczeństwa swojego Suzuki Grand Vitara. Z pewnością często się spieszysz i prawdopodobnie wsiądziesz do samochodu, wyruszysz w podróż i odłożysz go natychmiast, nie poświęcając czasu na okazjonalne przeglądy. Dlatego ważne jest, aby poświęcić trochę czasu, aby od czasu do czasu sprawdzić stan reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że ty mieć wypalony tylny kierunkowskaz w swoim Suzuki Grand Vitara, ale tego nie zauważyłeś. Oto dwa podstawowe rozwiązania pozwalające sprawdzić, czy tylny kierunkowskaz w Twoim samochodzie nie działa lub czy musisz go jak najszybciej wymienić:

  • Po zatrzymaniu włącz zapłon w swoim Suzuki Grand Vitara, a następnie na przemian włącz lewy i prawy tylny kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
  • Zwracając uwagę na dźwięk twoich kierunkowskazów. W rzeczywistości na każdym samochodzie znajduje się wskaźnik dźwiękowy, który informuje o: Wypalona żarówka tylnego kierunkowskazu w Twoim Suzuki Grand Vitara, rozpoznasz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, co oznacza, że ​​będziesz musiał Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu; lub przed. Od Ciebie zależy sprawdzenie i zweryfikowanie, który z nich jest wypalony poprzez kontrolę wzrokową, tak jak w przypadku pierwszej techniki pokazanej powyżej.
Weiterlesen:
Jakie paliwo do Suzuki Vitara ?

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, taką jak światło mijania Suzuki Grand Vitara lub światła pozycyjne w Suzuki Grand Vitara, nie wahaj się przeglądać naszych publikacji, które pomogą Ci dokonać tej wymiany.

Wymiana żarówki tylnego kierunkowskazu w moim Suzuki Grand Vitara

Przejdźmy teraz do najważniejszej części treści tego artykułu, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Suzuki Grand Vitara? Powinieneś mieć świadomość, że ta technika jest dość prosta, będziesz musiał uzyskać dostęp z wnętrza bagażnika do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną żarówkę kierunkowskazu tylnego w swoim samochodzie!. Jeśli jest to żarówka na przednim sygnalizatorze skrętu w Twoim Suzuki Grand Vitara, zapoznaj się z treścią naszego dedykowanego artykułu. Z drugiej strony, oto szczegółowy opis, którego należy przestrzegać, aby móc dokładnie ukończyć ten proces:

  • Aby uzyskać dostęp do zestawu światła tylnego, wyjmij wykładzinę lub plastikową osłonę, aby uzyskać dostęp do zespołu światła tylnego.
  • Użyj śrubokręta lub klucza Torx (gwiazda 6-ramienna), aby otworzyć zespół światła tylnego.
  • Zdejmij żarówkę tylnego kierunkowskazu z wypalonego kierunkowskazu, który wcześniej rozpoznałeś przez zewnętrzną inspekcję wzrokową, w tym celu musisz wykonać ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
  • Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu w swoim Suzuki Grand Vitara. Istnieją dwa rodzaje żarówek, żarówki przezroczyste, gdy obudowa jest pomarańczowa, lub żarówki pomarańczowe, gdy obudowa jest przezroczysta, wybierz odpowiedni model dla swojego samochodu

    .

  • Załóż z powrotem żarówkę tylnego kierunkowskazu i zamknij blok światła tylnego, a następnie sprawdź, czy nowa żarówka kierunkowskazu działa prawidłowo
Weiterlesen:
Jak zdjąć zderzak z Suzuki Vitara ?

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Suzuki Grand Vitara, przejdź do naszej kategorii Suzuki Grand Vitara.

Ссылка на основную публикацию