Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Suzuki Vitara?

Bez względu na to, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki kierunkowskazów zawsze działają, jest bardzo ważne. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które w przewidywalny sposób z czasem się przepalą i dlatego należy je wymienić. Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ jeden z twoich tylnych kierunkowskazów jest wypalony i chcesz wiedzieć jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Suzuki Vitara, napisaliśmy i opublikowaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci zrobić to samemu, bez konieczności wizyty w warsztacie naprawczym. W pierwszym kroku przyjrzymy się badaniu przepalonej żarówki tylnego kierunkowskazu w Twoim Suzuki Vitara, a w drugiej części, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Twoim Suzuki Vitara.

Skąd wiesz, czy żarówka tylnego kierunkowskazu w Twoim Suzuki Vitara jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz samochód, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich funkcji bezpieczeństwa swojego Suzuki Vitara. Rzeczywiście, zazwyczaj jesteś w ruchu i prawdopodobnie wsiądziesz do samochodu, udasz się w podróż i odłożysz go natychmiast, nie poświęcając czasu na okazjonalne przeglądy. W związku z tym bardzo ważne jest, aby w niektórych przypadkach poświęcić trochę czasu na sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że ty mieć wypalony tylny kierunkowskaz w swoim Suzuki Vitara, ale go nie zidentyfikowałeś. Oto dwa zwykłe sposoby sprawdzenia, czy tylny kierunkowskaz w Twoim samochodzie nie działa lub czy musisz go szybko wymienić:

  • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w swoim Suzuki Vitara, a następnie na przemian włącz lewy i prawy tylny kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy są sprawne.
  • Słuchając dźwięku twoich kierunkowskazów. Prawdę mówiąc, w każdym samochodzie znajduje się ostrzeżenie dźwiękowe, które ostrzega o Wypalona żarówka tylnego kierunkowskazu w Twoim Suzuki Vitara, rozpoznasz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie krótszy, co oznacza, że ​​będziesz musiał Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu; lub przed. Od Ciebie zależy, czy sprawdzisz i zweryfikujesz, który z nich jest wypalony, za pomocą kontroli wizualnej, jak w przypadku pierwszej techniki pokazanej powyżej.
Weiterlesen:
Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Suzuki Vitara?

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, taką jak światło mijania Suzuki Vitara lub światła pozycyjne w Suzuki Vitara, nie wahaj się przeglądać naszych artykułów, które pomogą Ci dokończyć tę wymianę.

Wymiana żarówki tylnego kierunkowskazu w moim Suzuki Vitara

Przejdźmy teraz do najciekawszej części tej treści, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Suzuki Vitara? Pamiętaj, że ta procedura jest bardzo prosta, będziesz musiał uzyskać dostęp z wnętrza bagażnika do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną żarówkę kierunkowskazu tylnego w swoim samochodzie!. Jeśli jest to żarówka na przednim sygnalizatorze skrętu w Twoim Suzuki Vitara, zapoznaj się z naszym konkretnym artykułem. Niemniej jednak, oto szczegółowe kroki, których należy się trzymać, aby dokładnie wykonać tę czynność:

  • Aby uzyskać dostęp do zestawu światła tylnego, zdejmij wykładzinę lub plastikową osłonę, aby uzyskać dostęp do zespołu światła tylnego.
  • Użyj śrubokręta lub klucza Torx (gwiazda 6-ramienna), aby otworzyć zespół światła tylnego.
  • Wyjmij żarówkę tylnego kierunkowskazu z wypalonego kierunkowskazu, którą wcześniej rozpoznałeś przez zewnętrzną kontrolę wzrokową, w tym celu musisz wykonać ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
  • Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu w swoim Suzuki Vitara. Istnieją dwa rodzaje żarówek, żarówki przezroczyste, gdy osłona jest pomarańczowa lub żarówki pomarańczowe, gdy osłona jest przezroczysta, wybierz odpowiedni model do swojego samochodu

    .

  • Załóż z powrotem żarówkę tylnego kierunkowskazu i zamknij blok światła tylnego, a następnie sprawdź, czy nowa żarówka kierunkowskazu działa prawidłowo
Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik radia samochodowego w Suzuki Grand Vitara ?

Aby dowiedzieć się więcej o Suzuki Vitara, zajrzyj do kategorii Suzuki Vitara.

Ссылка на основную публикацию