Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w mojej Alfie Romeo 159 ?

Bez względu na to, czy chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłego działania żarówek kierunkowskazów jest konieczne. Oczywiście żarówki to części zużywające się, które z biegiem czasu z pewnością się przepalą i w związku z tym należy je wymienić. Najprawdopodobniej jesteś na tej stronie, ponieważ jeden z twoich tylnych kierunkowskazów jest wypalony i próbujesz znaleźć jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Twojej Alfa Romeo 159, napisaliśmy i opublikowaliśmy ten artykuł, aby umożliwić Ci samodzielne wykonanie tego zadania bez konieczności wizyty u technika. Na początek przyjrzymy się badaniu przepalonej żarówki tylnego kierunkowskazu w Twojej Alfie Romeo 159, a w drugiej części, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Twojej Alfie Romeo 159.

Skąd wiesz, czy żarówka tylnego kierunkowskazu w Twojej Alfie Romeo 159 jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz swój pojazd, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich zabezpieczeń swojej Alfy Romeo 159. Oczywiście często się spieszysz i masz tendencję do wsiadania do pojazdu, odbycia podróży i natychmiastowego odłożenia go. bez poświęcania czasu na okazjonalne sprawdzanie. W związku z tym konieczne jest od czasu do czasu poświęcenie trochę czasu na sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że ty masz wypalony tylny kierunkowskaz w swojej Alfie Romeo 159, ale go nie zidentyfikowałeś. Oto dwie zwykłe techniki sprawdzania, czy tylny kierunkowskaz w Twoim samochodzie nie działa lub czy musisz go szybko zmienić:

  • Gdy się zatrzymasz, włącz zapłon w swojej Alfie Romeo 159, następnie na przemian włącz lewy i prawy tylny kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy są sprawne.
  • Zwracając uwagę na dźwięk twoich kierunkowskazów. Prawdę mówiąc, w każdym samochodzie znajduje się wskaźnik dźwiękowy, który ostrzega o: żarówka tylnego kierunkowskazu spalona w Twojej Alfie Romeo 159, zauważysz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, co sugeruje, że będziesz musiał Zmień żarówkę tylnego kierunkowskazu; lub przed. Od Ciebie zależy, czy sprawdzisz i zweryfikujesz, który z nich jest wypalony, za pomocą kontroli wizualnej, jak w przypadku pierwszej techniki pokazanej powyżej.
Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w mojej Alfie Romeo 159

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, na przykład jedną ze świateł mijania w Alfa Romeo 159 lub światła pozycyjne w Alfa Romeo 159, nie wahaj się czytać naszych artykułów, które pomogą Ci dokonać tej zamiany.

Wymiana żarówki tylnego kierunkowskazu w mojej Alfie Romeo 159

Przejdźmy teraz do najważniejszej części tej wytycznej, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Alfie Romeo 159? Powinieneś mieć świadomość, że ta metoda jest dość prosta, będziesz musiał uzyskać dostęp z wnętrza bagażnika do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną żarówkę kierunkowskazu tylnego w swoim samochodzie;. Jeśli jest to żarówka na przednim kierunkowskazu w Twojej Alfie Romeo 159, zapoznaj się z treścią naszego konkretnego artykułu. Z drugiej strony, oto szczegółowy opis, który należy wykonać, aby dokładnie wykonać tę pracę:

  • Aby uzyskać dostęp do zespołu światła tylnego, wyjmij wykładzinę lub plastikową osłonę, aby uzyskać dostęp do zespołu światła tylnego.
  • Użyj śrubokręta lub klucza Torx (gwiazda 6-ramienna), aby otworzyć zespół światła tylnego.
  • Wyjmij żarówkę tylnego kierunkowskazu z wypalonego kierunkowskazu, który wcześniej w tym artykule został zidentyfikowany przez zewnętrzną kontrolę wzrokową, w tym celu musisz wykonać ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
  • Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu w swojej Alfa Romeo 159. Istnieją dwa rodzaje żarówek: żarówki przezroczyste, gdy osłona jest pomarańczowa, lub żarówki pomarańczowe, gdy osłona jest przezroczysta, wybierz odpowiedni model dla swojego samochodu

    .

  • Zamontuj żarówkę tylnego kierunkowskazu i zamknij blok światła tylnego, a następnie sprawdź, czy nowa żarówka kierunkowskazu działa poprawnie!
Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w mojej Alfie Romeo 159 ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Alfy Romeo 159, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Alfa Romeo 159.

Ссылка на основную публикацию