Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w mojej Kia Sorento?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, testowanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki kierunkowskazów zawsze działają, jest konieczne. Rzeczywiście, żarówki zużywają się na części samochodowe, które w miarę upływu czasu z pewnością się przepalą i w związku z tym trzeba je wymienić. Prawdopodobnie znalazłeś się w tym artykule, ponieważ jeden z twoich tylnych kierunkowskazów jest wypalony i próbujesz to rozgryźć jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Tobie Kia Sorento, napisaliśmy ten artykuł, aby nauczyć Cię, jak robić to bez żadnej pomocy, bez konieczności wizyty w warsztacie naprawczym. W pierwszym kroku przyjrzymy się zbadaniu wypalonej żarówki tylnego kierunkowskazu w Twojej Kia Sorento, a w drugim, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Twojej Kia Sorento.

Jak sprawdzić, czy żarówka tylnego kierunkowskazu w Twojej Kia Sorento jest przepalona lub wymaga wymiany?

Podczas jazdy samochodem nie zawsze masz okazję sprawdzić wszystkie funkcje bezpieczeństwa swojej Kia Sorento. Rzeczywiście, zazwyczaj się spieszysz i masz tendencję do wsiadania do pojazdu, odbycia podróży i odstawienia go natychmiast, nie poświęcając czasu na okazjonalne przeglądy. Dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu sprawdzić stan reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że ty mieć wypalony tylny kierunkowskaz w swojej Kia Sorento, ale tego nie dostrzegłeś. Oto dwa zwykłe rozwiązania pozwalające sprawdzić, czy tylny kierunkowskaz w Twoim samochodzie nie działa lub czy musisz go dość szybko wymienić:

  • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w swojej Kia Sorento, a następnie na przemian włącz lewy i prawy tylny kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy są sprawne.
  • Słuchając dźwięku twoich kierunkowskazów. Prawdę mówiąc, w każdym samochodzie znajduje się ostrzeżenie dźwiękowe, które ostrzega o Wypalona żarówka tylnego kierunkowskazu w Twojej Kia Sorento, wykryjesz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie krótszy, co sugeruje, że będziesz musiał Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu; lub przed. Od Ciebie zależy sprawdzenie i sprawdzenie, który z nich jest wypalony, za pomocą kontroli wizualnej, jak w pierwszej procedurze pokazanej powyżej.
Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Kia Sorento ?

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, na przykład światło mijania Kia Sorento lub światła pozycyjne w Kia Sorento, nie wahaj się zajrzeć do naszych treści internetowych, które pomogą Ci dokonać wymiany.

Wymiana żarówki tylnego kierunkowskazu w mojej Kia Sorento

Przejdźmy teraz do najciekawszego kroku tego artykułu, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Kia Sorento? Zwróć uwagę, że ta operacja jest dość prosta, będziesz musiał uzyskać dostęp z wnętrza bagażnika do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną żarówkę kierunkowskazu tylnego w swoim samochodzie;. Jeśli jest to żarówka na przednim kierunkowskazu w Twojej Kia Sorento, zapoznaj się z naszą dedykowaną treścią. Oto jednak szczegółowy opis, który należy wykonać, aby dokładnie wykonać tę czynność:

  • Aby uzyskać dostęp do zestawu światła tylnego, zdejmij wykładzinę lub plastikową osłonę, aby uzyskać dostęp do zespołu światła tylnego.
  • Użyj śrubokręta lub klucza Torx (gwiazda 6-ramienna), aby otworzyć zespół światła tylnego.
  • Wyjmij żarówkę tylnego kierunkowskazu z wypalonego kierunkowskazu, którą wcześniej rozpoznałeś przez zewnętrzną kontrolę wzrokową, w tym celu musisz wykonać ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
  • Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu w swojej Kia Sorento. Istnieją dwa rodzaje żarówek, żarówki przezroczyste, gdy obudowa jest pomarańczowa, lub żarówki pomarańczowe, gdy obudowa jest przezroczysta, wybierz odpowiedni model dla swojego samochodu

    .

  • Zamontuj żarówkę tylnego kierunkowskazu i zamknij blok światła tylnego, a następnie sprawdź, czy nowa żarówka kierunkowskazu działa poprawnie!
Weiterlesen:
Silnik się trzęsie na Kia Sorento, co robić ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Kia Sorento, zapoznaj się z naszą kategorią Kia Sorento.

Ссылка на основную публикацию