Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w mojej Toyocie Matrix?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki kierunkowskazów są cały czas działające, ma kluczowe znaczenie. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które w przewidywalny sposób z czasem się przepalą i w konsekwencji będą musiały zostać wymienione. Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ jeden z twoich tylnych kierunkowskazów jest wypalony i martwisz się o to jak zmienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Toyocie Matrix, napisaliśmy i opublikowaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci zrobić to wszystko samodzielnie, bez konieczności odwiedzania warsztatu. W pierwszym kroku przyjrzymy się badaniu wypalonej żarówki tylnego kierunkowskazu w Twojej Toyocie Matrix, a w drugiej części, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Twojej Toyocie Matrix.

Skąd wiesz, czy żarówka tylnego kierunkowskazu w Twojej Toyocie Matrix jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz swój pojazd, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich funkcji bezpieczeństwa swojej Toyoty Matrix. W rzeczywistości często się spieszysz i prawdopodobnie wsiądziesz do swojego pojazdu, udasz się w podróż i odstawisz go natychmiast, nie poświęcając czasu na okazjonalne przeglądy. W rezultacie konieczne jest od czasu do czasu sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że ty mieć wypalony tylny kierunkowskaz w swojej Toyocie Matrix, ale go nie wykryłeś. Oto dwa podstawowe rozwiązania pozwalające sprawdzić, czy tylny kierunkowskaz w Twoim samochodzie nie działa lub czy trzeba go dość szybko wymienić:

  • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w swojej Toyota Matrix, a następnie na przemian włącz lewy i prawy tylny kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
  • Zwracając uwagę na dźwięk twoich kierunkowskazów. Rzeczywiście, w każdym samochodzie jest sygnał dźwiękowy, który informuje o: żarówka tylnego kierunkowskazu wypaliła się w Twojej Toyocie Matrix, zauważysz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, co sugeruje, że będziesz musiał Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu; lub przed. Od Ciebie zależy sprawdzenie i zweryfikowanie, który z nich jest wypalony przez kontrolę wizualną, tak jak w przypadku pierwszej strategii pokazanej powyżej.
Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w mojej Toyocie Matrix?

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, taką jak światło mijania w Toyota Matrix lub światła pozycyjne w Toyota Matrix, nie wahaj się zajrzeć na naszą zawartość internetową, aby pomóc Ci zrozumieć tę zamianę.

Wymiana żarówki tylnego kierunkowskazu w mojej Toyocie Matrix

Przejdźmy teraz do najważniejszej części tego artykułu, jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w Toyota Matrix? Powinieneś mieć świadomość, że ta operacja jest bardzo prosta, będziesz musiał uzyskać dostęp z wnętrza bagażnika do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną żarówkę kierunkowskazu tylnego w swoim samochodzie;. Jeśli jest to żarówka na przednim kierunkowskazu w Twojej Toyota Matrix, zapoznaj się z treścią naszego konkretnego artykułu. Z drugiej strony, oto szczegółowy opis, którego należy się trzymać, aby móc dokładnie wykonać tę pracę:

  • Aby uzyskać dostęp do zespołu światła tylnego, zdejmij wykładzinę lub plastikową osłonę, aby uzyskać dostęp do zespołu światła tylnego.
  • Użyj śrubokręta lub klucza Torx (gwiazda 6-ramienna), aby otworzyć zespół światła tylnego.
  • Wyjmij żarówkę tylnego kierunkowskazu z wypalonego kierunkowskazu, który wcześniej w tym artykule zidentyfikowałeś przez zewnętrzną kontrolę wzrokową, w tym celu musisz wykonać ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
  • Wymień żarówkę tylnego kierunkowskazu w swojej Toyota Matrix. Istnieją dwa rodzaje żarówek, przezroczyste żarówki, gdy osłona jest pomarańczowa, lub pomarańczowe żarówki, gdy osłona jest przezroczysta, wybierz odpowiedni model dla swojego samochodu

    .

  • Zamontuj żarówkę tylnego kierunkowskazu i zamknij blok światła tylnego, a następnie sprawdź, czy nowa żarówka kierunkowskazu działa skutecznie!
Weiterlesen:
Toyota Matrix, która ginie podczas jazdy

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Toyoty Matrix, przejdź do naszej kategorii Toyota Matrix.

Ссылка на основную публикацию