Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Lexusie NX?

Bez względu na to, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o portfel, upewnienie się, że żarówki reflektorów naprawdę działają, jest naprawdę ważne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z czasem nieuchronnie przepalą się i w rezultacie wymagają wymiany. Prawdopodobnie jesteś w tym artykule, ponieważ jeden z twoich reflektorów jest przepalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę świateł mijania w Lexusie NX, zamieściliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci wykonać tę operację bez pomocy i bez konieczności wizyty u technika samochodowego. Na początek przyjrzymy się doborowi żarówki mijania do Twojego samochodu, a następnie, jak wymienić żarówkę mijania w Twoim Lexusie NX.

Jak wybrać żarówkę mijania w moim Lexusie NX?

Zacznijmy nasz artykuł od wybór żarówki świateł mijania w moim Lexusie NX, prawdopodobnie masz już swój zestaw zapasowych żarówek w schowku swojego samochodu. Niemniej jednak być może zużyłeś już zapasową żarówkę i nie chcesz kupować kompletnego zestawu. A może chcesz zwiększyć moc swoich reflektorów i w rezultacie zdecydować się na wydajniejszą żarówkę. Kiedy wspominamy żarówki świateł mijania w Twoim Lexusie NX, odnosimy się również do H7 żarówki, to jest tak naprawdę „techniczna” nazwa tej żarówki. Oto różne rodzaje żarówek, które można znaleźć i ich zalety:

 • Żarówka halogenowa świateł mijania Lexus NX: Ten pierwszy rodzaj żarówek ma kilka zalet, są odpowiednie na każdą kieszeń, ponieważ są najbardziej dostępnymi żarówkami. Halogenowe żarówki mijania do Twojego samochodu mają tę zaletę, że mają mocny i precyzyjny strumień, ale prawdopodobnie wytwarzają żółte światło, które dość szybko męczy oczy. Ponadto mają krótką żywotność i mogą się dość szybko wypalić bez powodu.
 • Żarówka ksenonowa światła mijania:

  Wymiana żarówki mijania w Lexusie NX na ksenon to wybór ze średniej półki. Właściwie zapewni moc i biały kolor zbliżony do oświetlenia LED, ale w odniesieniu do oczekiwanej długości życia będzie pomiędzy halogenami a ksenonami. To samo pod względem budżetu.

 • Żarówka mijania LED:

  Zmieniając żarówkę mijania w samochodzie na diodę LED, będzie kilka zainteresowań, aby przestawić się na tę formę technologii dla kierowców. Właściwie żarówka LED po pierwsze da mocne białe światło, które nie męczy oczu, dodatkowo będzie miała bardzo długą żywotność, można wymienić Lexusa NX zanim trzeba będzie wymienić żarówkę, wreszcie zużycie energii jest bardzo niskie, a zapomniany reflektor będzie miał mniejsze konsekwencje niż w przypadku standardowych żarówek. Z drugiej strony powinieneś wiedzieć, że cena detaliczna będzie wyższa i że w niektórych modelach będziesz potrzebować adaptera, aby móc je zainstalować.

Jak wymienić żarówkę mijania w Lexusie NX

Przejdźmy teraz do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wymienić żarówkę mijania w moim Lexusie NX, żeby wymienić tą żarówkę wiedz, że nie ma 10,000 XNUMX sposobów. Właściwie opiszemy kilka kroków, które należy wykonać, ale pamiętaj, że po kilku latach lub wykończeniach dostęp do żarówki mijania w Twoim samochodzie może być bardzo skomplikowany i wymagać pomocy specjalisty:

 • Aby wymienić żarówkę mijania w swoim Lexusie NX, musisz otworzyć maskę żarówki.
 • Znajdź klapę dostępu do bloku optycznego
 • Będziesz wtedy musiał wyczyścić dostęp do tego, to się komplikuje w niektórych seriach, dostęp jest w niektórych przypadkach problematyczny i robienie miejsca przez usunięcie blokujących części może wydawać się zbyt skomplikowane. W większości przypadków jedna strona jest łatwa, a druga trudniejsza.
 • Po dotarciu do włazu wystarczy go otworzyć, wyjąć starą żarówkę i wymienić żarówkę światła mijania w samochodzie
 • Pamiętaj, aby umieścić wszystko z powrotem na miejscu, pamiętając, aby umieścić wszystko, co przeniosłeś, aby uzyskać dostęp do bloku reflektorów w samochodzie

Następnie możesz powtórzyć operację po drugiej stronie, jeśli zajdzie taka potrzeba wymień obie żarówki swoich świateł mijania swojego samochodu. Jeśli potrzebujesz również wymienić żarówki świateł przeciwmgielnych na swojego Lexusa NX, napisaliśmy krótki artykuł, który pomoże Ci w tej operacji.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Lexusa NX, przejdź do naszej kategorii Lexus NX.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Lexusie NX?
Ссылка на основную публикацию