Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Peugeot 806 ?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, ocenę przydatności do ruchu drogowego, czy o portfel, konieczne jest upewnienie się, że żarówki reflektorów są zawsze wydajne. W rzeczywistości żarówki zużywają się na części samochodowe, które z biegiem czasu nieuchronnie się przepalą i w rezultacie będą musiały zostać wymienione. Pewnie tu jesteś, bo jeden z twoich reflektorów się przepalił i chcesz wiedzieć jak wymienić żarówkę świateł mijania w Twoim Peugeot 806, napisaliśmy treść tego artykułu, aby pomóc Ci wykonać tę operację bez pomocy i bez konieczności wizyty u technika samochodowego. Na początek przyjrzymy się doborowi żarówki mijania do Twojego samochodu, a następnie, jak wymienić żarówkę mijania w Twoim Peugeot 806.

Jak wybrać żarówkę mijania w moim Peugeot 806?

Zacznijmy treść naszego artykułu od wybór żarówki świateł mijania w moim Peugeot 806, prawdopodobnie masz już swój zestaw zapasowych żarówek w schowku swojego samochodu. Niemniej jednak być może zużyłeś już zapasową żarówkę i nie chcesz kupować kompletnego zestawu. A może chcesz zwiększyć moc swoich reflektorów i w rezultacie wybrać wydajniejszą żarówkę. Kiedy wspominamy żarówki świateł mijania w Twoim Peugeot 806, skupiamy się również na H7 żarówki, to jest w rzeczywistości „techniczna” nazwa tej żarówki. Oto różne rodzaje istniejących żarówek i ich cechy:

 • Żarówka halogenowa świateł mijania Peugeot 806: Ten pierwszy rodzaj żarówek ma kilka zalet, są odpowiednie dla wszystkich budżetów, ponieważ są najbardziej dostępnymi żarówkami. Halogenowe żarówki mijania do Twojego samochodu mają tę zaletę, że mają mocną i bardzo dokładną wiązkę, ale mają tendencję do tworzenia żółtego światła, które dość szybko męczy oczy. Dodatkowo mają skromną żywotność i mogą dość szybko się wypalić bez powodu.
 • Żarówka ksenonowa światła mijania:

  Wymiana żarówki mijania w Twoim Peugeot 806 na ksenon to wybór ze średniej półki. W rzeczywistości zapewni moc i białą barwę zbliżoną do oświetlenia LED, ale w odniesieniu do oczekiwanej długości życia będzie pomiędzy halogenami a ksenonami. To samo pod względem budżetu.

 • Żarówka mijania LED:

  Zmieniając żarówkę mijania w samochodzie na diodę LED, będzie wiele zainteresowania przejściem na tego rodzaju technologię dla kierowców. W rzeczywistości żarówka LED w pierwszej kolejności będzie generować silne białe światło, które nie męczy oczu, dodatkowo będzie miała bardzo długą żywotność, można wymienić Peugeota 806 zanim trzeba będzie wymienić żarówkę, w końcu zużycie energii jest bardzo niski, zapomniany reflektor będzie miał mniejsze konsekwencje niż w przypadku standardowych żarówek. W przeciwieństwie do tego powinieneś wiedzieć, że cena detaliczna będzie droższa i że w niektórych wersjach będziesz potrzebować adaptera, aby móc je zainstalować.

Jak wymienić żarówkę mijania w Peugeot 806

Przejdźmy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wymienić żarówkę mijania w moim Peugeot 806, żeby zmienić tę żarówkę wiedz, że nie ma 10,000 XNUMX sposobów. W rzeczywistości przedstawimy kilka kroków, które należy wykonać, ale pamiętaj, że w niektórych latach lub wykończeniach dostęp do żarówki mijania w Twoim samochodzie może być bardzo skomplikowany i wymagać pomocy profesjonalisty:

 • Aby wymienić żarówkę mijania w swoim Peugeot 806, musisz otworzyć pokrywę żarówki.
 • Znajdź klapę dostępu do bloku optycznego
 • Będziesz wtedy musiał wyczyścić dostęp do tego, to się komplikuje w niektórych seriach, dostęp jest w niektórych przypadkach problematyczny i robienie miejsca przez usunięcie przeszkadzających części może wydawać się zbyt skomplikowane. W większości przypadków jedna strona jest łatwa, a druga trudniejsza.
 • Po wejściu do włazu wystarczy go otworzyć, wyjąć starą żarówkę i wymienić żarówkę mijania w samochodzie
 • Upewnij się, że umieściłeś wszystko z powrotem na miejscu, pamiętając, aby umieścić wszystko, co przeniosłeś, aby uzyskać dostęp do bloku reflektorów w samochodzie

Następnie możesz powtórzyć operację po drugiej stronie, jeśli zajdzie taka potrzeba wymień obie żarówki swoich świateł mijania swojego samochodu. Jeśli potrzebujesz również wymienić żarówki świateł przeciwmgielnych w swoim Peugeot 806, napisaliśmy artykuł, który pomoże Ci w tej procedurze.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Peugeot 806, przejdź do naszej kategorii Peugeot 806.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę silnika Peugeot 806 ?
Ссылка на основную публикацию