Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Chevrolet Captiva ?

Konserwacja pojazdu jest jednym z podstawowych zadań, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać swój samochód w dobrym stanie i uniknąć nieoczekiwanych awarii, które wymagałyby zmarnowania dużej ilości gotówki. Niektóre prace konserwacyjne wydają się oczywiste dla prawie wszystkich ludzi, w tym wymiana oleju i filtra, ale dla innych nie zawsze możesz być ich świadomy. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie ważnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Chevrolecie Captiva? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Chevrolecie Captiva, a po drugie, jak wymienić ten słynny filtr, zwany również filtrem przeciwpyłkowym.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Chevrolecie Captiva?

Zacznijmy więc nasz krótki post od lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Chevrolet Captiva. W zależności od roku pojazdu silnikowego i serii, filtr można umieścić w trzech różnych miejscach, teraz wyszczególnimy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego umieszczony w komorze silnika

Aby zlokalizować filtr kabinowy Twojego Chevroleta Captiva?, radzimy spojrzeć na bok komory silnika, w rzeczywistości jest to jedno z najbardziej preferowanych miejsc dla producentów samochodów. Dzieje się tak po prostu dlatego, że w tym miejscu znajduje się zewnętrzny wlot powietrza Chevroleta Captiva. To tutaj Twój pojazd będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Zwykle znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można uzyskać do niego dostęp przez maskę samochodu, będzie w plastikowym pudełku.

Cabin filter which is beneath the glove box of an Chevrolet Captiva

Drugie możliwe miejsce na filtr kabinowy w Twoim Chevrolet Captiva znajduje się pod schowkiem na rękawiczki w Twoim pojeździe silnikowym. Jest to najmniej skomplikowane miejsce, do którego można się dostać, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i zidentyfikować czarną skrzynkę zawierającą filtr przeciwpyłkowy, po prostu odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Światło stopu Chevrolet Captiva pozostaje włączone, co robić?

Cabin filter which is under the dashboard of your Chevrolet Captiva

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym można umieścić filtr kabinowy w Twoim Chevrolet Captiva, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz zdjąć schowek, który zwykle jest przytrzymywany klipsami lub śrubą. Teraz, gdy to zostało zrobione, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

How to replace the cabin filter of my Chevrolet Captiva?

Wreszcie odkryjemy teraz how to replace the cabin filter of your Chevrolet Captiva? Niemniej jednak jest to dość łatwa do zrozumienia procedura, należy ją wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć obaw związanych z pojazdem.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Chevrolet Captiva?

Dużym pytaniem dla dużej liczby posiadaczy Chevroleta Captiva jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się zapoznać z naszym krótkim postem na temat usuwania kontrolki serwisowej; niemniej jednak w przypadku filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinien być wymieniany co roku, jeśli regularnie korzystasz z pojazdu lub co dwa lata, jeśli jeździsz po kraju i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się wymieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak zdjąć filtr kabinowy w moim Chevrolecie Captiva?

Ostatni krok, który zdecydowanie przyciąga Cię do tej instrukcji, jak zdjąć filtr kabinowy z Twojego Chevroleta Captiva? Ten krok jest naprawdę bardzo powszechny. Po znalezieniu pozycji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Twoim Chevrolet Captiva.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Chevrolecie Captiva, przejdź do naszej kategorii Chevrolet Captiva.

Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Chevroleta Captiva?
Ссылка на основную публикацию