Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Chevrolet Cobalt ?

Konserwacja pojazdu jest jednym z kluczowych obowiązków, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać swój samochód w dobrym stanie i uniknąć nieprzewidzianych awarii, które oznaczałyby konieczność marnowania dużej ilości pieniędzy. Niektóre czynności konserwacyjne, w tym wymiana oleju i filtrów, wydają się oczywiste dla wszystkich, ale w przypadku innych nie zawsze jest się ich świadomym. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie ważnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Chevrolecie Cobalt? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Chevrolecie Cobalt, a po drugie, jak wymienić ten słynny filtr, zwany również filtrem przeciwpyłkowym.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Chevrolecie Cobalt?

Zacznijmy więc nasz krótki post od lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Chevrolecie Cobalt. W zależności od roku samochodu i serii, filtr może znajdować się w trzech różnych miejscach, teraz opiszemy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego znaleziony w komorze silnika

To find the cabin filter of your Chevrolet Cobalt?, we suggest you to check out the side of the engine compartment, in reality, it is one of the most preferred spots for car manufacturers. This is simply because this is where the Chevrolet Cobalt’s external air intake is located. This is where your vehicule will supply air to your passenger compartment. It is most of the time found just below the windscreen, at the level of the air vents, you can access it through the bonnet of your automotive, it will be in a plastic box.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem na rękawiczki Chevroleta Cobalt

Druga możliwa pozycja filtra kabinowego w Twoim Chevrolet Cobalt znajduje się pod schowkiem w Twoim samochodzie. Jest to najłatwiej dostępne miejsce, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek na rękawiczki, a powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę z filtrem przeciwpyłkowym, po prostu odepnij ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Cena wymiany amortyzatora do Chevroleta Cobalt ?

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Chevroleta Cobalt

Wreszcie ostatnia pozycja, w której można umieścić filtr kabinowy w Twoim Chevrolecie Cobalt, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niej dostęp, musisz zdjąć schowek, który jest zwykle przytrzymywany klipsami lub śrubą. Gdy to zrobisz, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Chevrolet Cobalt?

Wreszcie odkryjemy teraz jak wymienić filtr kabinowy w Twoim Chevrolet Cobalt? Chociaż jest to dość zwyczajna procedura, należy ją wykonać we właściwym czasie, aby zapobiec problemom w samochodzie.

When to replace the cabin filter on Chevrolet Cobalt?

Dużym pytaniem dla dużej liczby posiadaczy Chevroleta Cobalt jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się zapoznać z naszym krótkim postem na temat usuwania kontrolki serwisowej; niemniej jednak w przypadku filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinna być wymieniana co roku, jeśli regularnie korzystasz z samochodu lub co dwa lata, jeśli jeździsz na wsi i odbywasz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się wymieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak zdjąć filtr kabinowy w moim Chevrolecie Cobalt?

Ostatni krok, który zdecydowanie przyciąga Cię do tej instrukcji, jak zdjąć filtr kabinowy z Twojego Chevroleta Cobalt? Ten krok jest w rzeczywistości bardzo powszechny. Po znalezieniu lokalizacji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Twoim Chevrolecie Cobalt.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków dotyczących Chevroleta Cobalt, przejdź do naszej kategorii Chevrolet Cobalt.

Weiterlesen:
Jak czyścić klimatyzację Chevrolet Cobalt ?
Ссылка на основную публикацию