Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Chevrolet Traverse ?

Utrzymywanie samochodu w dobrym stanie jest jednym z ważnych obowiązków, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać swój samochód w dobrym stanie i uniknąć nieoczekiwanych awarii, które będą wymagały wydania dużej ilości gotówki. Niektóre prace konserwacyjne, w tym wymiana oleju i filtra, wydają się oczywiste dla wszystkich, ale w przypadku innych nie zawsze jest się ich świadomym. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie ważnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Chevrolecie Traverse? W tym celu najpierw dowiemy się, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Chevrolecie Traverse, a po drugie, jak wymienić ten słynny filtr, jak również nazwany filtr przeciwpyłkowy.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Chevrolecie Traverse?

Zacznijmy więc treść naszego artykułu od lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Chevrolet Traverse. W zależności od roku Twojego samochodu i serii filtr może znajdować się w trzech różnych miejscach, teraz wyszczególnimy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego umieszczony w komorze silnika

Aby zlokalizować filtr kabinowy Twojego Chevroleta Traverse?, radzimy spojrzeć na bok komory silnika, w rzeczywistości jest to jedna z najpopularniejszych lokalizacji dla producentów samochodów. Dzieje się tak po prostu dlatego, że w tym miejscu montowany jest zewnętrzny wlot powietrza Chevroleta Traverse. To tutaj Twój pojazd będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Najczęściej znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, do których można dostać się przez maskę samochodu, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem w desce rozdzielczej Chevroleta Traverse

Druga możliwa pozycja filtra kabinowego w Twoim Chevrolet Traverse znajduje się pod schowkiem na rękawiczki w Twoim pojeździe silnikowym. Jest to najprostsze miejsce do uzyskania dostępu, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i znaleźć czarną skrzynkę zawierającą filtr przeciwpyłkowy, wystarczy odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Chevrolecie Traverse?

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Chevroleta Traverse

Wreszcie, ostatnie miejsce, w którym może znajdować się filtr kabinowy w Twoim Chevrolet Traverse, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz wyjąć schowek, który jest zwykle przytrzymywany za pomocą klipsów lub śruby. Teraz, gdy to zostało zrobione, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Chevrolet Traverse?

Wreszcie zobaczymy jak wymienić filtr kabinowy w Twoim Chevrolet Traverse? Niemniej jednak jest to dość powszechny manewr, który należy wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć obaw o Twój samochód.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Chevrolet Traverse?

Wielkim pytaniem dla dużej liczby posiadaczy Chevroleta Traverse jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się przeczytać treści naszego artykułu na temat usuwania kontrolki serwisowej; jednak dla filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinna być wymieniana co roku, jeśli regularnie korzystasz z samochodu lub co dwa lata, jeśli jeździsz na wsi i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie szkodliwych cząstek powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się wymieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak wyjąć filtr kabinowy w moim Chevrolecie Traverse?

Ostatni krok, który z pewnością przyciąga Cię do tej instrukcji, jak wyjąć filtr kabinowy z Twojego Chevroleta Traverse? Ten krok jest w rzeczywistości bardzo powszechny. Po znalezieniu pozycji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i ostrożnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Twoim Chevrolet Traverse.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Chevrolet Traverse, przejdź do naszej kategorii Chevrolet Traverse.

Weiterlesen:
Chevrolet Traverse, który ginie podczas jazdy
Ссылка на основную публикацию