Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Citroen Grand C4 Picasso ?

Konserwacja pojazdu jest jednym z kluczowych obowiązków, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać samochód w dobrym stanie i uniknąć nieprzewidzianych awarii, które wymagałyby dużych nakładów pieniężnych. Niektóre prace konserwacyjne wydają się oczywiste dla prawie wszystkich, w tym wymiana oleju i filtrów, ale dla innych nie zawsze możesz być ich świadomy. Dzisiaj zajmiemy się mniej znanym, ale równie ważnym zadaniem konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Citroenie Grand C4 Picasso? W tym celu po pierwsze zobaczymy, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Citroen Grand C4 Picasso, a po drugie, jak wymienić ten słynny filtr, zwany również filtrem przeciwpyłkowym.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Citroen Grand C4 Picasso?

Zacznijmy więc naszą stronę z informacjami o lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Citroen Grand C4 Picasso. W zależności od roku pojazdu silnikowego i serii, filtr może znajdować się w trzech różnych miejscach, teraz wyszczególnimy te lokalizacje.

Weiterlesen:
Jak ręcznie zablokować Citroena Grand C4 Picasso ?

Filtr przedziału pasażerskiego znaleziony w komorze silnika

Aby zlokalizować filtr kabinowy Twojego Citroena Grand C4 Picasso?, sugerujemy sprawdzenie boku komory silnika, w rzeczywistości jest to jedno z najbardziej preferowanych miejsc dla producentów samochodów. Dzieje się tak tylko dlatego, że jest to miejsce, w którym montowany jest zewnętrzny wlot powietrza Citroen Grand C4 Picasso. To tutaj Twój samochód będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. W większości przypadków znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, do których można uzyskać dostęp przez maskę samochodu, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem w desce rozdzielczej w Citroen Grand C4 Picasso

Druga możliwa pozycja filtra kabinowego w Twoim Citroen Grand C4 Picasso znajduje się pod schowkiem w Twoim samochodzie. Jest to najmniej trudno dostępne miejsce, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i znaleźć czarną skrzynkę z filtrem przeciwpyłkowym, wystarczy odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Citroen Grand C4 Picasso

Wreszcie ostatnia pozycja, w której może znajdować się filtr kabinowy w Twoim Citroen Grand C4 Picasso, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz wyjąć schowek, który jest zwykle przytrzymywany za pomocą klipsów lub śruby. Teraz, gdy to zostało zrobione, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w Citroen Grand C4 Picasso ?

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Citroen Grand C4 Picasso?

Wreszcie zobaczymy jak wymienić filtr kabinowy w Twoim Citroen Grand C4 Picasso? Chociaż jest to dość łatwy do zrozumienia krok, należy go wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć problemów w samochodzie.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Citroen Grand C4 Picasso?

Wielkim pytaniem dla większości posiadaczy Citroena Grand C4 Picasso jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią, aby dowiedzieć się, jak usunąć kontrolkę usługi; niemniej jednak w przypadku filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinien być wymieniany co roku, jeśli regularnie korzystasz z samochodu lub co dwa lata, jeśli jeździsz po kraju i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się zmieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak wyjąć filtr kabinowy w moim Citroen Grand C4 Picasso?

Ostatni krok, który zdecydowanie przyciąga Cię do tego przewodnika, jak wyjąć filtr kabinowy z Twojego Citroena Grand C4 Picasso? Ten krok jest naprawdę bardzo prosty. Po znalezieniu lokalizacji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i ostrożnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Twoim Citroen Grand C4 Picasso.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Citroen Grand C4 Picasso, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Citroen Grand C4 Picasso.

Weiterlesen:
Ekran dotykowy Citroen Grand C4 Picasso nie działa
Ссылка на основную публикацию