Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Citroen Jumper ?

Konserwacja pojazdu jest jednym z najważniejszych obowiązków, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać pojazd w dobrym stanie i uniknąć nieprzewidzianych awarii, które wymagałyby wydania dużej ilości gotówki. Niektóre prace konserwacyjne, takie jak wymiana oleju i filtrów, wydają się oczywiste dla prawie wszystkich, ale w przypadku innych możesz nie zawsze być ich świadomy. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie istotnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Citroenie Jumperze? Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Citroenie Jumperze, a po drugie, jak wymienić ten popularny filtr, znany również jako filtr przeciwpyłkowy.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Citroen Jumper?

Zacznijmy więc naszą stronę z informacjami o lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Citroenie Jumperze. W zależności od roku Twojego samochodu i serii filtr można umieścić w trzech różnych obszarach, teraz wyszczególnimy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego znaleziony w komorze silnika

Aby znaleźć filtr kabinowy Twojego Citroena Jumpera?, sugerujemy sprawdzenie boku komory silnika, w rzeczywistości jest to jedno z najczęściej wybieranych miejsc przez producentów samochodów. Dzieje się tak po prostu dlatego, że jest to miejsce, w którym montowany jest zewnętrzny wlot powietrza Citroena Jumpera. To tutaj Twój samochód będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Zwykle jest umieszczony tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można uzyskać do niego dostęp przez maskę pojazdu silnikowego, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem w desce rozdzielczej Citroena Jumpera

Drugim możliwym miejscem na filtr kabinowy w Twoim Citroen Jumper jest schowek na rękawiczki w Twoim pojeździe silnikowym. Jest to najprostsze miejsce do uzyskania dostępu, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i powinieneś rozpoznać czarną skrzynkę zawierającą filtr przeciwpyłkowy, wystarczy odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Lampka kontrolna pasa bezpieczeństwa świeci w moim Citroenie Jumperze

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Citroen Jumper

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym można umieścić filtr kabinowy w Twoim Citroen Jumper, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz zdjąć schowek, który zwykle jest przytrzymywany klipsami lub śrubą. Teraz, gdy to zostało zrobione, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Citroen Jumper?

Na koniec nauczymy Cię teraz jak wymienić filtr kabinowy w Twoim Citroen Jumper? Chociaż jest to dość prosta technika, należy ją wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć obaw o Twój samochód.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Citroen Jumper?

Wielkim pytaniem dla dużej liczby posiadaczy Citroena Jumpera jest to, kiedy wymienić ten filtr, bo wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się czytać naszej strony z treścią na temat usuwania kontrolki usługi; jednak dla filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinien być wymieniany co roku, jeśli regularnie korzystasz z samochodu lub co dwa lata, jeśli jeździsz na wsi i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się wymieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak zdjąć filtr kabinowy w moim Citroenie Jumperze?

Ostatni krok, który z pewnością prowadzi Cię do tego poradnika, jak zdjąć filtr kabinowy z Twojego Citroena Jumpera? Ten krok jest naprawdę bardzo prosty. Po znalezieniu lokalizacji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Twoim Citroenie Jumper.

Więcej wskazówek na temat Citroena Jumpera znajdziesz w kategorii Citroen Jumper.

Weiterlesen:
Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Citroen Jumper 2?
Ссылка на основную публикацию