Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Citroen Nemo ?

Konserwacja pojazdu jest jednym z ważnych obowiązków, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać samochód w dobrym stanie i uniknąć nagłych awarii, które wymagałyby dużych strat. Niektóre prace konserwacyjne, takie jak wymiana oleju i filtrów, wydają się oczywiste dla prawie wszystkich, ale w przypadku innych nie zawsze jest się ich świadomym. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie ważnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Citroenie Nemo? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Citroen Nemo, a po drugie, jak wymienić ten słynny filtr, znany również jako filtr przeciwpyłkowy.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Citroenie Nemo?

Zacznijmy więc nasz krótki post od lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Citroen Nemo. W oparciu o rok pojazdu i serię, filtr może znajdować się w trzech różnych miejscach, teraz wyszczególnimy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego umieszczony w komorze silnika

Aby zlokalizować filtr kabinowy Twojego Citroena Nemo?, sugerujemy spojrzeć na bok komory silnika, rzeczywiście jest to jedno z najczęściej wybieranych miejsc przez producentów samochodów. Dzieje się tak po prostu dlatego, że w tym miejscu znajduje się zewnętrzny wlot powietrza Citroena Nemo. To tutaj Twój samochód będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Najczęściej znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można do niego dostać się przez maskę samochodu, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem w desce rozdzielczej w Citroen Nemo

Drugi możliwy obszar dla filtra kabinowego w Twoim Citroen Nemo znajduje się pod schowkiem w Twoim samochodzie. Jest to najmniej skomplikowane miejsce, do którego można się dostać, wystarczy się położyć i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i znaleźć czarną skrzynkę z filtrem przeciwpyłkowym, wystarczy odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Citroen Nemo ?

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Citroen Nemo

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym można umieścić filtr kabinowy w Twoim Citroen Nemo, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz wyjąć schowek, który jest zwykle przytrzymywany klipsami lub śrubą. Gdy to zrobisz, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Citroen Nemo?

Na koniec nauczymy Cię teraz jak wymienić filtr kabinowy w Twoim Citroen Nemo? Niemniej jednak jest to raczej podstawowy krok, który należy wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć obaw o Twój samochód.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Citroen Nemo?

Dużym pytaniem dla sporej liczby właścicieli Citroena Nemo jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się zapoznać z naszym krótkim postem na temat usuwania kontrolki serwisowej; jednak dla filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinna być wymieniana co roku, jeśli regularnie korzystasz z samochodu lub co dwa lata, jeśli jeździsz na wsi i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się wymieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak wyjąć filtr kabinowy w moim Citroen Nemo?

Ostatni krok, który z pewnością prowadzi Cię do tego przewodnika, jak usunąć filtr kabinowy z Twojego Citroena Nemo? Ten krok jest w rzeczywistości bardzo prosty. Po znalezieniu lokalizacji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Twoim Citroen Nemo.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Citroen Nemo, przejdź do naszej kategorii Citroen Nemo.

Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Citroena Nemo od środka ?
Ссылка на основную публикацию