Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Ford S-max 2 ?

Konserwacja pojazdu to jeden z kluczowych obowiązków, który musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać swój samochód w dobrym stanie i uniknąć nagłych awarii, które wiązałyby się z marnowaniem dużej ilości pieniędzy. Niektóre prace konserwacyjne, takie jak wymiana oleju i filtrów, wydają się oczywiste dla prawie wszystkich, ale w przypadku innych nie zawsze jest się ich świadomym. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie ważnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Ford S-max 2? W tym celu najpierw sprawdzimy, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Ford S-max 2, a po drugie, jak wymienić ten popularny filtr, zwany również filtrem przeciwpyłkowym.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Ford S-max 2?

Zacznijmy więc naszą stronę z informacjami o lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Ford S-max 2. W zależności od roku Twojego pojazdu i serii, filtr może być umieszczony w trzech różnych miejscach, teraz wyszczególnimy te lokalizacje.

Weiterlesen:
Wycieraczka zablokowana w Ford S-max

Filtr przedziału pasażerskiego umieszczony w komorze silnika

Aby znaleźć filtr kabinowy Twojego Ford S-max 2?, zachęcamy do obejrzenia boku komory silnika, w rzeczywistości jest to jedno z najbardziej preferowanych miejsc przez producentów samochodów. Dzieje się tak tylko dlatego, że w tym miejscu znajduje się wlot powietrza zewnętrznego Ford S-max 2. To tutaj Twój samochód będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Zwykle znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można uzyskać do niego dostęp przez maskę pojazdu mechanicznego, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem w desce rozdzielczej Ford S-max 2

Drugie możliwe miejsce na filtr kabinowy w Twoim Ford S-max 2 znajduje się pod schowkiem na rękawiczki w Twoim pojeździe silnikowym. Jest to najmniej trudno dostępne miejsce, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i zidentyfikować czarną skrzynkę zawierającą filtr przeciwpyłkowy, po prostu odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Ford S-max 2

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym można umieścić filtr kabinowy w Twoim Ford S-max 2, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz wyjąć schowek, który zwykle jest przytrzymywany klipsami lub śrubą. Teraz, gdy to zostało zrobione, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Ford S-max 2?

Wreszcie zobaczymy jak wymienić filtr kabinowy w Twoim Ford S-max 2? Chociaż jest to dość podstawowa procedura, należy ją wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć problemów z pojazdem silnikowym.

Weiterlesen:
Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w Ford S-max 2 ?

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Ford S-max 2?

Dużym pytaniem dla wielu właścicieli Ford S-max 2 jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią, aby dowiedzieć się, jak usunąć kontrolkę usługi; jednak w przypadku filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinien być wymieniany co roku, jeśli regularnie korzystasz z pojazdu mechanicznego lub co dwa lata, jeśli jeździsz po kraju i odbywasz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się zmieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak wyjąć filtr kabinowy w moim Ford S-max 2?

Ostatni krok, który z pewnością przyciąga Cię do tej publikacji, jak wyjąć filtr kabinowy z Twojego Ford S-max 2? Ten krok jest w rzeczywistości bardzo prosty. Po znalezieniu pozycji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko, a wymiana filtra kabinowego w Twoim Ford S-max 2 jest zakończona.

Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących Ford S-max 2, spójrz na kategorię Ford S-max 2.

Ссылка на основную публикацию