Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Ford Taurus ?

Utrzymywanie auta w dobrym stanie to jeden z podstawowych obowiązków, który musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać samochód w dobrym stanie i uniknąć nagłych awarii sprzętu, które wymagałyby dużych nakładów finansowych. Niektóre czynności konserwacyjne wydają się oczywiste dla prawie wszystkich ludzi, w tym wymiana oleju i filtra, ale w przypadku innych możesz nie zawsze być ich świadomy. Dzisiaj zajmiemy się mniej znanym, ale równie istotnym zadaniem konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Ford Taurus? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Ford Taurus, a po drugie, jak wymienić ten popularny filtr, znany również jako filtr przeciwpyłkowy.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Ford Taurus?

Zacznijmy więc nasz krótki post od lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Ford Taurus. W zależności od roku samochodu i serii filtr można znaleźć w trzech różnych miejscach, teraz opiszemy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego umieszczony w komorze silnika

Aby znaleźć filtr kabinowy Twojego Ford Taurusa?, sugerujemy spojrzeć na bok komory silnika, rzeczywiście jest to jedno z najpopularniejszych miejsc wśród producentów samochodów. Dzieje się tak głównie dlatego, że w tym miejscu znajduje się zewnętrzny wlot powietrza Ford Taurusa. To tutaj Twój pojazd silnikowy będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Przez większość czasu znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można do niego dostać się przez maskę samochodu, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem w desce rozdzielczej Ford Taurusa

Drugie możliwe miejsce na filtr kabinowy w Twoim Ford Taurus znajduje się pod schowkiem w Twoim samochodzie. Jest to najłatwiej dostępne miejsce, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i rozpoznać czarną skrzynkę z filtrem przeciwpyłkowym, wystarczy odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Ford Taurus ?

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Ford Taurusa

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym znajduje się filtr kabinowy w Twoim Ford Taurus, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz zdjąć schowek, który prawie zawsze jest przytrzymywany klipsami lub śrubą. Gdy to zrobisz, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Ford Taurus?

Wreszcie zobaczymy jak wymienić filtr kabinowy w Twoim Ford Taurus? Chociaż jest to dość prosty krok, należy go wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć komplikacji w samochodzie.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Ford Taurus?

Dużym pytaniem dla większości właścicieli Ford Taurusa jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się zapoznać z naszym krótkim postem na temat usuwania kontrolki serwisowej; jednak w przypadku filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinna być zmieniana co roku, jeśli regularnie korzystasz z samochodu lub co dwa lata, jeśli jeździsz na wsi i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się wymieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak zdjąć filtr kabinowy w moim Ford Taurus?

Ostatni krok, który z pewnością przyciąga Cię do tej instrukcji, jak zdjąć filtr kabinowy z Twojego Ford Taurusa? Ten krok jest w rzeczywistości bardzo prosty. Po znalezieniu pozycji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Twoim Ford Taurus.

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Ford Taurusa, zajrzyj do kategorii Ford Taurus.

Weiterlesen:
Ford Taurus, który ginie podczas jazdy
Ссылка на основную публикацию