Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim hyundai i30?

Utrzymywanie samochodu w dobrym stanie jest jednym z najważniejszych obowiązków, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać swój samochód w dobrym stanie i uniknąć nagłych awarii, które wymagają dużych nakładów finansowych. Niektóre prace konserwacyjne wydają się oczywiste dla prawie wszystkich ludzi, podobnie jak wymiana oleju i filtrów, ale dla innych możesz nie zawsze być ich świadomy. Dzisiaj zajmiemy się mniej znanym, ale równie ważnym zadaniem konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim hyundai i30? W tym celu po pierwsze dowiemy się, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim hyundai i30, a po drugie, jak wymienić ten słynny filtr, zwany również filtrem przeciwpyłkowym.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim hyundai i30?

Zacznijmy więc nasz artykuł od lokalizacji filtra kabinowego w Twoim hyundai i30. W zależności od roku pojazdu i serii filtr można umieścić w trzech różnych miejscach, teraz wyszczególnimy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego umieszczony w komorze silnika

Aby zlokalizować filtr kabinowy Twojego hyundai i30?, sugerujemy sprawdzenie boku komory silnika, w rzeczywistości jest to jedno z najbardziej preferowanych miejsc dla producentów samochodów. Dzieje się tak głównie dlatego, że w tym miejscu znajduje się zewnętrzny wlot powietrza hyundai i30. To tutaj Twój samochód będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Zwykle jest umieszczony tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można do niego uzyskać dostęp przez maskę samochodu, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem na rękawiczki hyundai i30

Drugie możliwe miejsce na filtr kabinowy w Twoim hyundai i30 znajduje się pod schowkiem w Twoim samochodzie. Jest to najprostsze miejsce do uzyskania dostępu, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i powinieneś rozpoznać czarną skrzynkę z filtrem przeciwpyłkowym, wystarczy odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Kiedy wymieniać amortyzatory hyundai i30 ?

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego hyundai i30

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym można umieścić filtr kabinowy w Twoim hyundai i30, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz wyjąć schowek, który jest zwykle przytrzymywany klipsami lub śrubą. Teraz, gdy to zostało zrobione, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy mojego hyundai i30?

Wreszcie odkryjemy teraz jak wymienić filtr kabinowy w Twoim hyundai i30? Niemniej jednak jest to dość łatwy do zrozumienia krok, należy go wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć obaw o Twój samochód.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w hyundai i30?

Dużym pytaniem dla wielu właścicieli hyundai i30 jest to, kiedy zmienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na temat usuwania kontrolki serwisowej; jednak w przypadku filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinna być wymieniana co roku, jeśli regularnie korzystasz z samochodu lub co dwa lata, jeśli jeździsz na wsi i odbywasz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się zmieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak wyjąć filtr kabinowy w moim hyundai i30?

Ostatni krok, który zdecydowanie przyciąga Cię do tej instrukcji, jak wyjąć filtr kabinowy z Twojego hyundai i30? Ten krok jest w rzeczywistości bardzo prosty. Po znalezieniu lokalizacji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i ostrożnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w hyundai i30.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat hyundai i30, przejdź do naszej kategorii hyundai i30.

Weiterlesen:
Gdzie jest starter w hyundai i30?
Ссылка на основную публикацию